پرسش خود را بپرسید

سرمایه‌گذار فرشته، Angel investor

تاریخ
٤ ماه پیش
بازدید
١٤٣

سرمایه‌گذار فرشته، Angel investor 

یعنی چی ؟تعریفش چیه ؟

٣,٠٠٧
طلایی
٠
نقره‌ای
١
برنزی
١١٢

٢ پاسخ

مرتب سازی بر اساس:

سرمایه‌گذار فرشته فردی است که سرمایه شخصی خود را در شرکت‌های استارت‌آپی در مراحل اولیه رشد سرمایه‌گذاری می‌کند.

سرمایه‌گذاران فرشته معمولاً افراد دارای تجربه و موفق در حوزه کسب‌وکار هستند که به دنبال حمایت از کارآفرینان و ایده‌های نو هستند. آنها معمولاً به دنبال بازده سرمایه‌گذاری هستند اما معمولاً به اندازه سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC) به دنبال بازده بالا نیستند.

سرمایه‌گذاران فرشته معمولاً در مراحل اولیه رشد شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند زمانی که شرکت هنوز در حال توسعه محصول یا خدمت خود است و هنوز به سودآوری نرسیده است. آنها معمولاً به دنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی هستند که دارای پتانسیل رشد بالا هستند و می‌توانند به یک شرکت موفق تبدیل شوند.

سرمایه‌گذاران فرشته معمولاً علاوه بر سرمایه مالی، حمایت و راهنمایی نیز به کارآفرینان ارائه می‌دهند. آنها معمولاً دارای تجربه و دانش در حوزه کسب‌وکار هستند که می‌توانند به کارآفرینان در رشد و موفقیت کسب‌وکار خود کمک کنند.

سرمایه‌گذاران فرشته نقش مهمی در توسعه و رشد شرکت‌های استارت‌آپی ایفا می‌کنند. آنها به کارآفرینان در جذب سرمایه و همچنین حمایت و راهنمایی لازم برای رشد و موفقیت کسب‌وکار خود کمک می‌کنند.

٧٠,٦٠٧
طلایی
١١٠
نقره‌ای
٧٠٣
برنزی
٩٢٧
تاریخ
٤ ماه پیش

سرمایه‌گذار فرشته، که به‌عنوان فرشته تجاری، سرمایه‌گذار غیررسمی، سرمایه‌گذار فرشته، سرمایه‌گذار خصوصی یا سرمایه‌گذار اولیه نیز شناخته می‌شود، فردی است که معمولاً در ازای بدهی قابل تبدیل یا سهام مالکیت، سرمایه‌ای را در اختیار کسب‌وکارها، از جمله استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهد. سرمایه‌گذاران فرشته اغلب از استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه حمایت می‌کنند، زمانی که ریسک شکست زیاد است و سایر سرمایه‌گذاران در حمایت از آنها مردد هستند. آنها نه تنها بودجه، بلکه بازخورد، مشاوره و تماس برای کمک به موفقیت استارت آپ ها ارائه می دهند. سرمایه گذاران فرشته می توانند به صورت آنلاین از طریق سرمایه گذاری جمعی سرمایه گذاری کنند یا در گروه هایی سازماندهی شوند که شرکت ها مستقیماً به آنها پیشنهاد دهند. اصطلاح "فرشته" اولین بار در زمینه سرمایه گذاری در شرکت ها در سال 1978 توسط ویلیام وتزل، استاد دانشگاه نیوهمپشایر استفاده شد. این سرمایه گذاران اغلب کارآفرینان بازنشسته یا مدیرانی هستند که علاقه مند به حضور در تجارت و راهنمایی نسل های جدید کارآفرینان هستند.

٣٠٢,٠٥٥
طلایی
٢٠٤
نقره‌ای
٣,٤٣٣
برنزی
٢,٠٢٧
تاریخ
٤ ماه پیش

پاسخ شما