پرسش خود را بپرسید

حکم قضایی"ازاله بکارت"

تاریخ
٤ ماه پیش
بازدید
٩١

 حکم قضایی

"ازاله بکارت"

در صورت رضایت دختر باشه چیه ؟

٧٠٤
طلایی
٠
نقره‌ای
٠
برنزی
٢٧

١ پاسخ

مرتب سازی بر اساس:

در قانون مجازات اسلامی ایران، ازاله بکارت دختر با رضایت او جرم نیست.

ماده 656 قانون مجازات اسلامی:

هر کس به عنف یا اکراه وادار به زنا شود، به مجازات زنا از نوع محصنه محکوم می‌شود.

تبصره:

در صورت عدم رضایت، اثبات اکراه بر عهده مدعی است.

همانطور که مشاهده می‌شود، این ماده قانونی فقط به جرم زنا با عنف یا اکراه می‌پردازد و ازاله بکارت با رضایت دختر را جرم تلقی نمی‌کند.

البته، اگر ازاله بکارت با رضایت دختر منجر به ضرر جسمی یا روحی او شود، ممکن است مرتکب به پرداخت دیه یا ارش محکوم شود.

٦٤,٦٦٣
طلایی
١٠٢
نقره‌ای
٦٦٦
برنزی
٦٩٢
تاریخ
٢ ماه پیش

پاسخ شما