پرسش خود را بپرسید
با پاسخ به این پرسش و تایید آن مبلغ ١٦,٠٠٠ تومان پاداش دریافت کنید.

روش فعال سازی سیم کارت ایفون 14/15

تاریخ
٣ روز پیش
بازدید
٧٠١

برای فعال کردن سیم کارت و رفع محدودیت های دو

 سری ایفون 15/14

 که سیم کارت ساپورت نمیکنن چه راه هایی هست ؟

١,٢٦٥
طلایی
٠
نقره‌ای
٠
برنزی
٤٩

٢ پاسخ

مرتب سازی بر اساس:

برای فعال کردن سیم کارت آیفون‌های سری 14 و 15 که از سیم کارت فیزیکی پشتیبانی نمی‌کنند، می‌توانید از eSIM استفاده کنید. مراحل به طور کلی به این صورت است:

 1. ارتباط با اپراتور: ابتدا با اپراتور مخابراتی خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که از eSIM پشتیبانی می‌کنند.
 2. دریافت اطلاعات eSIM: اپراتور اطلاعات لازم برای فعال‌سازی eSIM را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات معمولاً شامل یک کد QR یا یک کد فعال‌سازی است.
 3. اسکن کد QR: به تنظیمات آیفون بروید، وارد بخش Cellular یا Mobile Data شوید، و گزینه Add Cellular Plan را انتخاب کنید. سپس کد QR را اسکن کنید.
 4. تأیید و فعال‌سازی: پس از اسکن کد QR، تنظیمات eSIM به صورت خودکار روی دستگاه شما اعمال می‌شود و سیم کارت فعال می‌شود.

این روش به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به سیم کارت فیزیکی از خدمات شبکه استفاده کنید.

تاریخ
١ روز پیش
ترفند‌های کاربردی برای استفاده از آیفون 14 و 15 و سایر گوشی‌های رجیستر نشده

صاحبان گوشی‌های رجیستر نشده با استفاده از ترفند‌هایی می‌توانند از موبایل خود استفاده کنند. در این بخش، به بررسی ترفند‌های آموزشی درباره دور زدن رجیستری گوشی‌های آیفون۱۴ و ۱۵ و سایر موبایل‌های رجیستری نشده در ایران می‌پردازیم. اگر برای شما هم سوال است که چگونه ایفون ۱۵ را رجیستر کنیم، در ادامه همراه من باشید.

تغییر تنظیمات شبکه

یکی از روش‌های استفاده از ایفون ۱۴ بدون رجیستری یا آیفون 15 در ایران، تغییر تنظیمات شبکه است. در واقع، تغییر تنظیمات شبکه می‌تواند راهکاری برای دور زدن رجیستری باشد. این راهکار می‌تواند به شما کمک کند تا از گوشی آیفون خود که رجیستری نشده است در ایران استفاده کنید. اگر این روش بی‌نتیجه بود، می‌توانید سایر راهکار‌ها را امتحان کنید. به منظور انجام این کار باید مراحل را به ترتیب زیر دنبال کنید:

 • در وهله اول، باید موبایل خود را در حالت پرواز بگذارید تا آنتن قطع شود.
 • سپس وارد تنظیمات شبکه Cellular شوید.
 • در مرحله بعد، باید اینترنت موبایل خود را از شبکه‌ای به شبکه دیگر تغییر دهید. به عنوان مثال، شما باید اینترنت 3G را به 4G یا بالاعکس تغییر دهید.
 • بعد از تغییر شبکه باید موبایل آیفون خود را از حالت پرواز خارج کنید و منتظر آنتن دهی دوباره دستگاه باشید.
 • اگر دستگاه بعد از خارج شدن از حالت پرواز دارای آنتن دهی نبود، باید موبایل خود را خاموش و روشن کنید.
ریست تنظیمات شبکه

یکی دیگر از روش‌ها و نحوه استفاده از آیفون ۱۵ و 14 در ایران و سایر گوشی‌های رجیستر نشده در ایران، Reset تنظیمات شبکه است. شما می‌توانید برای Reset تنظیمات شبکه در موبایل آیفون خود، مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا باید وارد بخش تنظیمات گوشی شوید و سراغ گزینه Transfer or Reset iPhone بروید.
 • از بین گزینه‌های Transfer یا Reset باید گزینه ریست را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر باید کلیک تأیید را بزنید.
 • کمی منتظر بمانید تا گوشی آیفون شما دوباره با تنظیمات اولیه، راه‌اندازی شود.
استفاده از موبایل دیگر

یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای دور زدن رجیستری گوشی‌های آیفون، استفاده از موبایل دیگر است. در این صورت، گوشی با آنتن فعال در اختیار کاربران موبایل‌های رجیستر نشده قرار خواهد گرفت. در واقع، شما باید از یک موبایل رجیستری شده در ایران کمک بگیرید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

 • اول از همه، باید موبایل آیفون رجیستری نشده را در حالت پرواز بگذارید. ارتباط با شبکه باید کاملاً قطع شده باشد.
 • سیم کارت را از موبایل آیفون خود خارج کنید و در گوشی دیگری قرار دهید.
 • گوشی اندروید دیگر را روشن کنید و تنظیمات شبکه را روی حالت 4G بگذارید.
 • بدون اینکه تنظیمات شبکه را دستکاری کنید، موبایل اندروید را خاموش کنید.
 • در مرحله بعد، باید گوشی آیفون خود را ریست کنید و بعد از بالا آمدن موبایل، سیم کارت را داخل دستگاه قرار دهید.
 • منتظر راه اندازی و بالا آمدن گوشی آیفون باشید تا تنظیمات شبکه دوباره برای شما فعال شود.
استفاده از دستگاه مبدل سیم کارت

یکی دیگر از راهکار‌های استفاده از موبایل‌هایی مانند آیفون ۱۴ در ایران، استفاده از مبدل سیم کارت است. در صورتی که صاحبان موبایل آیفون از مبدل سیم کارت استفاده کنند، در مواقع مورد نیاز به گوشی با آنتن دهی کافی دسترسی خواهند داشت. شما با استفاده از این مبدل‌های سیم کارت، می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود با مخاطبین تان تماس برقرار کنید.

استفاده از سرویس VoIP

به عنوان یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید تا کماکان امکان برقراری ارتباط تلفنی را داشته باشید، استفاده از سرویس VoIP است. اگر یک سرشماره‌ی ویپ داشته و آن را فعال کرده باشید، می‌تواند از نرم‌افزار مربوط به PBX آن در گوشی آیفون استفاده کنید و مکالمات تلفنی خود را بر بستر اینترنت داشته باشید. مزیت این روش در این است که می‌توانید شماره‌ی دلخواه خود را داشته باشید و با استفاده از آن نه تنها ارتباط تلفن صوتی، بلکه ویدیویی هم داشته باشید.

نکاتی کلیدی درباره گوشی‌های رجیستر نشده

طرح رجیستری، به منظور پیشگیری از قاچاق انواع موبایل اجرا شده است. اما برخی از گوشی‌های موبایل، رجیستری نمی‌شوند. در واقع، امکان رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۵ و ۱۴ در ایران وجود ندارد. کاربران گوشی‌هایی که رجیستری نشده‌اند، به طور معمول قادر به استفاده از امکانات ارتباطی از قبیل ارسال پیام، تماس و دسترسی به اینترنت نخواهند بود. اما کاربران گوشی‌های رجیستری نشده می‌توانند از طریق وای فای به اتصال اینترنتی دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که مشکل عدم رجیستری گوشی‌هایی مانند آیفون ۱۴ باعث شده است که قیمت این محصول در بازار کمتر از سایر مدل‌ها باشد.

بنابراین، تا حد امکان سعی کنید که سراغ خرید گوشی‌های رجیستر نشده در ایران نروید. حتی با وجود برخی از ترفند‌هایی که توسط کاربران دیگر امتحان شده‌اند، شاید شما امکان استفاده از این نوع گوشی‌ها را در ایران نداشته باشید. در واقع، حتی شاید ترفند‌های موجود در این مقاله نیز به شما در استفاده از موبایل‌هایی مانند آیفون ۱۴ و ۱۵ در ایران کمک نکنند.

٦٧,٦٧١
طلایی
١٠٦
نقره‌ای
٦٩٤
برنزی
٨١١
تاریخ
٣ روز پیش

پاسخ شما

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.