دیکشنری

امتیاز
امتیاز در دیکشنری
٣,٣٩٨
رتبه
رتبه در دیکشنری
١,٠٥٠
لایک
لایک
٣٣٥
دیس‌لایک
دیس‌لایک
٢٢

بپرس

امتیاز
امتیاز در بپرس
٥٢٢
رتبه
رتبه در بپرس
٢٠٩
لایک
لایک
٤٣
دیس‌لایک
دیس‌لایک
١

جدیدترین پیشنهادها

تاریخ
١ ماه پیش
دیدگاه
٠

فناوری اطلاعات: مترادف ISP یا Internet Service Provider هستش. به شرکتی مثل ایرانسل گفته می شه که سرویس اینترنت رو ارائه می ده.

تاریخ
١ ماه پیش
دیدگاه
١

فناوری اطلاعات: به وسایلی مثل موس، کیبورد، اسپیکر و پرینتر که به صورت مجزا به سیستم متصل می شن هم گفته می شه.

تاریخ
١ ماه پیش
دیدگاه
٠

در فناوری اطلاعات: به فردی گفته می شه که به دیتا و اطلاعات دسترسی داره.

تاریخ
١ ماه پیش
دیدگاه
٠

فناوری اطلاعات: ایجاد و یا برقراری یک نشست و یا ارتباط با یک سیستم کامپیوتری دیگر. "to establish a session or connection with another computing devi ...

تاریخ
١ ماه پیش
دیدگاه
٠

در نرم افزارها و برنامه ها گاهی در نوار بالا یا کنار نرم افزار یک گزینه هست که نوشته شده about در اون قسمت می تونیم اطلاعاتی رو در ارتباط با توسعه ده ...

جدیدترین ترجمه‌ها

تاریخ
١١ ماه پیش
متن
Telling your troubles is swelling your troubles.
دیدگاه
٠

بیان کردن مشکلات موجب افزایش آن ها می شود.

تاریخ
١١ ماه پیش
متن
Trouble is only opportunity in work clothes.
دیدگاه
٠

در معنای لغوی: مشکلات فقط فرصت هایی هستن که لباس کار پوشیده ان. اصطلاحی: ( می شه گفت ) مشکلات فرصتی برای رشد و پیشرفت هستن.

تاریخ
١١ ماه پیش
متن
A trouble shared is a trouble halved.
دیدگاه
٠

غمی که با دوست گفته شود، به نیمی کاهش می یابد

تاریخ
١١ ماه پیش
متن
His bowling was sour last night.
دیدگاه
٠

بولینگ بازی کردنش، دیشب افتضاح بود.

تاریخ
١١ ماه پیش
متن
The letter appeared to contain nothing but gibberish until they discovered it was written in code.
دیدگاه
١

به نظر نامه جز حرف های بی معنی و نامفهوم هیچی نداشت تا اینکه فهمیدن به صورت رمزی نوشته شده بود.

جدیدترین پرسش‌ها

٠ رأی
تیک ١ پاسخ
١٣٦٤ بازدید

وقت به‌خیر. این دو بین از شاهنامه رو چه‌طور باید معنی کرد؟ سنان گر به دندان بخاید دِلیر / بدرّد از آواز او چرمِ شیر گرفتار فرمان یزدان بود / وُگر چند دندانْش سندان بود تو مگذار هرگز ره ایزدی / که نیکی ازویست و هم زو بدی در  اینترنت سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم. 

٦ ماه پیش

جدیدترین پاسخ‌ها

٢ رأی
تیک ٢ پاسخ
٨٣ بازدید

معادل فارسی password hygiene چیه؟

١ ماه پیش
٢ رأی

به شیوه‌هایی گفته می‌شه جهت  انتخاب، مدیریت و نگه داری پسوردها انجام می‌شه،  پیرو امن سازی یک سازمان یا مجموعه. که شامل این می‌شه که پسوردها از چه کارکترهایی باید ساخته شده باشن، چند رقم و حرف باشند/ تکراری و آسون نباشن/ چه‌طور و چه‌گونه ازشون محافظت کنید که امکان نشت به حداقل مقدار ممکن برسه و  افراد غیرمجاز دسترسی به اون‌ها رو نتونن داشته باشن. 

١ ماه پیش
١ رأی
٤ پاسخ
٦٧ بازدید

The city had faced racial crisis and come through it شهر با بحران نژاد پرستی مواجه شده بود و از آن سربلند بیرون آمد مگه نباید در این جمله came through آورده بشه، ممنون میشم ساختارشو توضیح بدین.

١ ماه پیش
٢ رأی

چون که این سربلند بودن نتیجه‌ای از اتفاقات گذشته بوده. یعنی به عبارتی  اون‌ها قبلا یه کاری رو انجام دادن که تاثیرش تا الان هنوز وجود داره  پس از come through استفاده می‌کنن. اگه همون موقع ...

١ ماه پیش
١ رأی
تیک ١ پاسخ
٥٠ بازدید

سلام. برا پرسیدن سوال درمورد اینکه امروز عصر  ( مثلا الان صبحه) چیکار میکنی یا کجایی ،از فعل آینده نمیشه استفاده کرد؟ کلا از چه زمانی باید استفاده کرد؟

١ ماه پیش
١ رأی

برای برنامه‌های آینده: از زمان آینده ساده، آینده استمراری یا آینده کامل استفاده کنید. I'm going to the movies tonight. (امشب می‌رم سینما.) I'll be working on the project all week. (تمام هفته ر ...

١ ماه پیش
١ رأی
٣ پاسخ
٤٢ بازدید

توی جمله ها چطور گفته میشه؟

١ ماه پیش
١ رأی

مثلا می‌تونیم بگیم: She doesn't give a shit about him. He doesn't value her. He ignores her. She doesn't care about him.

١ ماه پیش
٢ رأی
٢ پاسخ
٤٣ بازدید

برای ترجمه عبارت " عملکرد پایدار شرکت"  بهتر است از کدام مورد زیر استفاده شود؟ باتوجه به اینکه هدف از شرکت، شرکت های کوچک و متوسط می باشد company enterprise firm

١ ماه پیش
١ رأی

enterprise که برای مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شه مثلا بالای 1000 کارمند دارن. ولی company و firm company بهتر هست  چون در معنی متفاوت هستن. company: نوعی بیزنس که مربوط می‌شه به هر نوع فعالیت درآمدزایی از طریق فروش محصول و خدمات. firm: نوعی بیزنس هست که در اون یک محصول یا سرویس رو به خاطر سودش می‌فروشن.

١ ماه پیش