برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1702 100 1
شبکه مترجمین ایران

افسردگی (حالت)

افسردگی (حالت) در دانشنامه ویکی پدیا

افسردگی (حالت)
افسردگی یک حالت خلقی شامل بی حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی علاقگی و بی میلی است و می تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.
به آرامی و در حد توان خود شروع به ورزش کنید.
ورزشی انجام دهید که باب میل شما باشد.
به جای یک بار تمرین طاقت فرسا و خسته کننده، به صورت پراکنده و هر بار به مدت کمتر تمرین کنید.
به صورت گروهی ورزش کنید.
فعالیت بدنی روزانه خود را افزایش دهید.
افرادی که دارای حالت افسردگی هستند، می توانند احساس ناراحتی، اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی ارزشی، شرمساری یا بی قراری داشته باشند. ممکن است آن ها اشتیاق خود در انجام فعالیت هایی که زمانی برایشان لذت بخش بوده از دست بدهند، نسبت به غذا بی میل و کم اشتها شوند، تمرکز خود را از دست بدهند، در به خاطر سپردن جزئیات و تصمیم گیری دچار مشکل شوند، در روابط خود به مشکل برخورد کنند و به خودکشی فکر کرده، قصد آن را داشته باشند و حتی خودکشی کنند. افسردگی هم چنین ممکن است باعث بی خوابی، خواب بیش از حد، احساس خستگی و کوفتگی، مشکلات گوارشی، یا کاهش انرژی بدن شود.
افسردگی یکی از ویژگی های برخی از نشانگان روانی از جمله اختلال افسردگی اساسی است. اما ممکن است یک واکنش طبیعی نسبت به رویدادهای زندگی مانند مرگ اطرافیان، اثرات بیماری های بدنی یا عوارض جانبی مصرف بعضی از داروها و درمان های پزشکی باشد، البته تا زمانی که این حالت در یک مدت زمان طولانی باقی نمانده باشد. یک تشخیص راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی، افسردگی به شکل یک عادت که فرد می تواند به عنوان بخشی از زندگی خود تجربه کند را متمایز می کند.
سختی های دوران کودکی مانند از دست دادن نزدیکان، فروگذاری در نگه داری و تربیت، سوء استفاده جنسی و جسمی و تبعیض رفتاری والدین با فرزندان به بروز افسردگی در بزرگسالی کمک می کند. سوء استفاده های جسمی و جنسی در دوران کودکی نقش ویژه و قابل توجهی در احتمال بروز افسردگی در مراحل مختلف زندگی دارد.
عکس افسردگی (حالت)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

افسردگی (حالت) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی افسردگی (حالت)   • مفهوم افسردگی (حالت)   • تعریف افسردگی (حالت)   • معرفی افسردگی (حالت)   • افسردگی (حالت) چیست   • افسردگی (حالت) یعنی چی   • افسردگی (حالت) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی افسردگی حالت

کلمه : افسردگی (حالت)
اشتباه تایپی : htsvn'd (phgj)
عکس افسردگی (حالت) : در گوگل

آیا معنی افسردگی (حالت) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )