١ رأی
تیک ٣ پاسخ
٤٧٢ بازدید
١ رأی

بعد از can فعل همیشه به صورت ساده (بدون s، ing، ed) استفاده می‌شود. این قانون نه تنها برای can بلکه برای همۀ modal verb ها به این شکل است.

١٠ ماه پیش
٧ رأی
تیک ١٣ پاسخ
٨٩١ بازدید

چرا در بیشتر گفت و گو های انگلیسی به جای " are you ok "  از " you ok " استفاده میکنند؟  در حالی که از نظر گرامری می بایست از (to (be استفاده  کرد. در کل سوال من این هست که چرا به جای "are you ok" از  ساختار زیر استفاده می کنند؟ You ok? 

١٠ ماه پیش
٦ رأی

سؤال بسیار خوبی است اما جواب دادن به آن نیازمند داشتن آشنایی مختصری با علم نحو یا دستور یا همان syntax  است. این مثال اشاره به بحث empty category در زبان دارد که توضیح ساده‌اش این است که گویندگان زبان یکی از اجزای جمله را برای راحتی و سریع بودن حذف می‌کنند. و چون توسط اکثریت افراد انجام می‌شود پس مورد پذیرش است و از لحاظ گرامری هم کاملا صحیح.

١٠ ماه پیش
٠ رأی
تیک ٤ پاسخ
٣٢٧ بازدید

لطفاً یکی بگه فرق این Vacant با Empty چیه.آیا مترادف ان یا هر دو معنی خالی معنیشون فرق داره؟  

١٠ ماه پیش
٠ رأی

بله مترادف هستند و اغلب به جای هم به کار می‌روند. اما نه همیشه. در بعضی موارد فقط یکی از این دو استفاده می‌شود و استفاده از دیگری اشتباه است. (به مبحث  collocation در زبان انگلیسی رجوع کنید.) مثلا اگر پُستی خالی شود باید از vacant position استفاده کرد، نه empty position.   یا جعبۀ خالی می‌شود empty box، نه vacant box. و کلی مثال دیگر...  

١٠ ماه پیش
٠ رأی
١ پاسخ
١,٦٩٠ بازدید

خواهش میکنم به کوردی چی میشه؟؟

١٠ ماه پیش
٢ رأی

فرق چندانی با فارسیش نداره. می‌شه: خواهِش کَم.

١٠ ماه پیش
٢ رأی
٤ پاسخ
١٧٤ بازدید

مشمول پرداخت هزینه نمی باشد یعنی چی 

١٠ ماه پیش
٣ رأی

یعنی بابتِ  آن مورد، هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود. مثلا در قرارداد یک شرکت بیمه آمده است: «شکستگی کالا مشمول پرداخت هزینه نمی‌باشد.» این یعنی اگر آن کالا بشکند، بیمه بابت آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

١٠ ماه پیش