برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1435 100 1

لواط


مترادف لواط: امردبازی، شاهدبازی، غلامبارگی، فجور، فسق، لواطه

معنی لواط در لغت نامه دهخدا

لواط. [ ل ِ ] (ع مص ) لواطة. از راه پس رفتن با مرد. و رجوع به لواطة شود.

لواط. [ ل َوْ وا ] (ع ص ) لاطی. غلامباره. تازباز. شاهدباز. (مجموعه ٔ مترادفات ص 312).

معنی لواط به فارسی

لواط
عمل شنیع کردن مردباپسر
۱- ( مصدر ) در آمیختن با امرد . ۲- ( اسم ) امرد بازی شاهد بازی .
لواطه . از راه پس رفتن با مرد .

معنی لواط در فرهنگ معین

لواط
(لِ) [ ع . ] (مص م .) آمیزش جنسی دو انسان ذکور.
(لَ وّ) [ ع . ] (ص .) غلامباره ، شاهدباز.

معنی لواط در فرهنگ فارسی عمید

لواط
آمیزش جنسی مرد با پسر.

لواط در دانشنامه اسلامی

لواط
لواط از گناهان کبیره، فاحشه، کفر و زشت است در زشتی لواط همین بس که قوم لوط همگی به جرم این عمل شنیع، به بلای بزرگی دچار گشته، به دوزخ رهسپار شدند و شهرشان ویران و مایه عبرت آیندگان شد. چه اسرافی بدتر از اینکه نطفه ای که به منزله ی بذر است برای بقاء نوع و نسل انسان و باید در رحم زن قرار گیرد در غیرمحلی که خدا قرار داده بریزد. برای تهدید دیگران از نزدیک شدن به این عمل خلاف انسانی در سوره های اعراف و هود و نمل و عنکبوت و قمر و نجم، قوم لوط را یادآوری و کیفیت عذاب ایشان را متذکر می شود. باشد که دیگران اندرزی بگیرند.
معمولاً هرکدام از اقوام و ملت ها، برای خود نام خاصی دارند که با همان نام از آنان یاد می شود. اقوامی که در قرآن از آنان و از پیامبران شان یاد شده نیز، از این قاعده مستثنا نبودند. در قرآن کریم گاهی از این اقوام با نام خودشان یاد می شود؛ مانند «عاد» و «ثمود» و گاهی نیز با نام پادشاه شان یاد می شوند؛ مانند «قوم فرعون» و «قوم تبع» و گاهی نیز با نام پیامبرشان یاد می شوند؛ مانند «قوم هود» و «قوم صالح» در این بین، برخی از اقوام هم نام شان از نام یکی از پیامبران گذشته گرفته شده که می توان به «بنی اسرائیل» اشاره کرد که از لقب حضرت یعقوب (اسرائیل) گرفته شده است. یکی از اقوامی که در قرآن با نام پیامبرشان یاد شده است، قوم «لوط» می باشد. نام کامل این پیامبر، لوط بن هاران بن تارخ است.
مفهوم شناسی لواط
از این جهت که قوم لوط، اولین کسانی بودند که به گناه بزرگ هم جنس بازی روی آوردند، نام این گناه کبیره از نام این قوم گرفته شد و به آن لفظ «لواط» اطلاق شد. در واقع «لواط» به معنای عملی است که قوم لوط مرتکب، بلکه مبدع آن عمل زشت شدند. در زبان عربی نیز با استفاده از نامی که از این قوم برده شده، مشتقاتی را استخراج کرده اند که برخی از آن ها به معنای عمل شنیعی است که آن قوم گناه کار انجام می دادند. این گونه اشتقاق هایی در زبان عربی، منحصر به این واژه خاص نبوده؛ بلکه واژه های بسیاری وجود دارد که بعد از اندکی شهرت، افعال و مشتقات جدیدی از آن استخراج می شوند؛ مانند «تلفن» که افعالی چون «یتلفنون» از آن استخراج شده یا اخیراً از عبارت نوظهور «داعش» که مخفف دولت اسلامی عراق و شام است، مشتقات مختلفی مانند «تدعش» و غیره ساخته شده است. ب ...

لواط در دانشنامه ویکی پدیا

لواط
عکس لواط
جهاد مقعدی یا جهاد لواط (به عربی: جهادالدبر) یا (به عربی: جهادالشرج) یک نام مستعار برای رابطه جنسی مقعدی مرد با مرد در چارچوب جهاد است. ادعای جواز جهاد دبر را مظهر شاهین به اخوان المسلمین نسبت داده است؛ اما منتقدان ادعا می کنند که اتهام «جهاد مقعدی» صرفاً تبلیغاتی به منظور بی اعتبار کردن اخوان المسلمین، داعش و مسلمانان است. همچنین گفته شده است این تصور مبتنی بر شایعه ای در جهان عرب بوده است و همچون جوک تلقی می شده است، اما برخی آن را جدی گرفته اند.
جهاد نکاح
عبدالله حسن عسیری
بنابه نوشتهٔ سایت الف شهوت در نزد تکفیریان بسیار مهم است، آن ها در دنیا اجازه جهاد نکاح حتی با زنان متأهل و دختران نوجوانان را دارند ولی در صورتی که زن در دسترس نداشته باشند یکی از مجاهدین اقدام به ارضای غریزه جنسی سایر رزمندگان خواهد نمود، فردی که با وی لواط شده نیز خود مجاهد خوانده می شود، چرا که اسباب لذت جنسی سایر رزمندگان را فراهم نموده است. در این نظریه، شهوت یکی از اهداف مهم جهاد به شمار می رود.
گفته شده است پنهان کردن بمب در بدن برای پنهان کردن آن از دستگاه های الکترونیکی به کار رفته است. برای قراردادن یک بمب در مقعد، باید شخص جهادی بارها و در طی یک دوره زمانی مورد آمیزش جنسی مقعدی قرار گیرد تا مقعد وی گستردگی لازم را برای قرارگرفتن بمب بدست آورد. برای اینکه جهادی ها بتوانند حجم کافی از مواد منفجره را با خود حمل نمایند نیاز به مقعدهای اتساع شده دارند تا حجم مورد نیاز مواد منفجره بتواند در آن وارد شود.
شیوه بمب در مقعد نخستین بار توسط عبدالله حسن عسیری به منظور ترور محمد بن نایف شاهزاده سعودی در سال ۲۰۰۹ م مورد استفاده قرار گرفت. که انفجار بمب موجب مرگ عبدالله عسیری و رسیدن آسیب جزئی به محمد بن نایف گردید.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لواط در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:همجنس گرایی

ارتباط محتوایی با لواط

معنی لواط به انگلیسی

buggery (اسم)
لواط ، بچه بازی
sodomy (اسم)
لواط ، بچه بازی ، جماع غیر طبیعی
pederasty (اسم)
لواط ، بچه بازی

لواط را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ابراهیم
لذت بردن جنسی مرد از مرد که هر دو فاعل و مفعول ملعون خدا میباشند و این کار از اعمال شیطان رجیم میباشد
سامان عباسی
دخول الت مرد ب اندازه //ختنه گاه//در دبر انسان مذکر
دکتر برات قلي زاده
از جمله جرايم جنسي که حدي ميباشد که با دخول الت مرد ب اندازه ختنه گاه در دبر انسان مذکر محقق ميشود
جرم فاعل 100ضربه شلاق و جرم مفعول در هرصورت اعدام است

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ایا میشود زن خود را از پشت کرد   • همجنس گرایی   • تفخیذ چیست   • وطی   • دبر چیست   • لوط   • ابنه چیست   • مجازات همجنس بازی   • معنی لواط   • مفهوم لواط   • تعریف لواط   • معرفی لواط   • لواط چیست   • لواط یعنی چی   • لواط یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لواط
کلمه : لواط
اشتباه تایپی : g,hx
عکس لواط : در گوگل

آیا معنی لواط مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )