دیکشنری

امتیاز
امتیاز در دیکشنری
٠
رتبه
رتبه در دیکشنری
٠
لایک
لایک
٠
دیس‌لایک
دیس‌لایک
٠

بپرس

امتیاز
امتیاز در بپرس
٤٨١
رتبه
رتبه در بپرس
٢٣٥
لایک
لایک
٢٩
دیس‌لایک
دیس‌لایک
٠

جدیدترین پیشنهادها

پیشنهادی موجود نیست.

جدیدترین ترجمه‌ها

ترجمه‌ای موجود نیست.

جدیدترین پرسش‌ها

١ رأی
تیک ١ پاسخ
٢١ بازدید
١ رأی
تیک ١ پاسخ
٢١ بازدید

I might as well Go win  اگه نیست as well نقشش چیه؟

١ هفته پیش
١ رأی
تیک ٢ پاسخ
٣٩ بازدید

Transcendent moments come when you’ve laid the groundwork and you’re open to the moment.

١ هفته پیش

جدیدترین پاسخ‌ها

٠ رأی
تیک ١ پاسخ
٣,٨٨٤ بازدید

ترجمه ضرب المثل  "بزرگ شدیم مثل شایعه ای در روستا" به انگلیسی چی میشه ؟

٦ ماه پیش
١ رأی

We have grown up like a rumor in a village.

٦ ماه پیش
٢ رأی
تیک ٢ پاسخ
٢٠٨ بازدید

توی اکثر سوالات کنکوری درس عربی وقتی از ضمیر صحبت میشه گاهی اوقات واژگان متصل و منفصل هم در ادامش میاد. میخواستم بدونم فرق یک «ضمیر منفصل» با یک «ضمیر متصل» چیه؟ و ربطی به مثلا «ضمیر فاعلی» دارن؟  کلا چند نوع ضمیر داریم ما در عربی؟ ضمایر عربی شباهتی با ضمایر فارسی دارن؟

٩ ماه پیش
١ رأی

در زبان عربی، ضمایر متصل به شکل پایه‌ای در انتهای کلمات قرار می‌گیرند، در حالی که ضمایر منفصل به صورت جداگانه و با فاصله از کلمه نوشته می‌شوند. برای مثال، ضمیر متصل «هُوَ» به شکل «-هُ» در انتهای کلمات ...

٧ ماه پیش
٢ رأی
تیک ١ پاسخ
٢٥٠ بازدید

 چه فعلی متعدی محسوب میشه و فعلی لازم ؟ شنیدم که اگر یک فعل، مفعول داشته باشه میشه متعدی و اگر نداشته باشه میشه لازم. ولی  تشخیص مفعول در مباحث و متن های عربی کار مشکلیه کسایی که با متن های عربی سر و کار دارن میدونن. چطور میشه لازم و متعدی رو تشخیص داد به طور کلی؟ روش ساده یا کنکوری نداره؟

٩ ماه پیش
١ رأی

در زبان عربی، فعل‌های متعدی و لازم بر اساس مفعول خودشان تشخیص داده می‌شوند. اگر فعل، مفعول داشته باشد، به عنوان فعل متعدی شناخته می‌شود و اگر مفعول نداشته باشد، به عنوان فعل لازم شناخته می‌شود. برای ...

٧ ماه پیش
٢ رأی
تیک ١ پاسخ
١٣٤ بازدید

کسی به عربی پرسید ساعت چنده؟ چجوری جواب بدیم؟ قاعده کلی داره؟

٩ ماه پیش
١ رأی

"كم الساعة؟" که به معنی "ساعت چند است؟" است. قاعده کلی در اینجا این است که برای پرسیدن ساعت در زبان عربی از عبارت "كم الساعة؟" استفاده می‌شود. "الساعة الآن (ساعت) است" که به معنی "ساعت (ساعت) است" است. می‌توانید به جای (ساعت) زمان دقیق را بگویید. به عنوان مثال، الساعة الآن الثامنة و النصف است.

٧ ماه پیش
١ رأی
١ پاسخ
٢٦٨ بازدید

در سسندج به یتیم ، هَتیم می گویند و در بوکان هَتیو می گویند. آیا واژه یهَتیم از روی واژه ی یتیم گرفته شده و ریشه عربی دارد؟

٩ ماه پیش
٠ رأی

بله، واژه "یتیم" در زبان عربی به معنای فرزند بدون پدر یا مادر است و واژه "هَتیم" یا "هَتیو" نیز احتمالاً از همین ریشه و به معنای یتیم استفاده شده است.

٧ ماه پیش