برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1381 100 1

مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل

مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل در دانشنامه اسلامی

مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، به زبان عربی، تألیف حاج میرزا حسین نوری، مشهور به «محدث نوری»، از چهره های درخشان علمای شیعه در قرن چهاردهم هجری(1254 - 1320 هجری)، حاوی روایات و احادیث ائمه اطهار(ع) در باره مسائل و احکام شرعی است.
این کتاب، در جهت تدارک روایاتی که در کتاب «وسائل الشیعة» ذکر نشده، نگارش یافته است.
محدث نوری، در حدود سال 1295ق، در شهر سامرا، در جوار حرم شریف امام هادی و امام حسن عسکری(ع) و در خدمت میرزای شیرازی، نگارش کتاب را شروع کرد و در سال 1313ق؛ یعنی یک سال بعد از وفات میرزای شیرازی، بخش اصلی آن را به اتمام رساند و در سال 1319ق، در شهر نجف اشرف، بخش دوم آن را که خاتمه آن است، به پایان رساند.
وی، حدود 24 سال از عمر شریف خود را در جمع آوری این کتاب ارزش مند صرف نموده است.
علامه، آقا بزرگ تهرانی، در باره این کتاب، می فرماید: «کتاب مستدرک الوسائل، از بزرگ ترین و ارزش مندترین تألیفات محدث نوری به شمار می آید. وی، این کتاب را در جمع آوری روایاتی که در وسائل الشیعة شیخ حر عاملی نیامده، نگاشته است.
نام کامل کتاب «مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل» است. حاج میرزا حسین نوری، مشهور به «محدث نوری» از چهره های درخشان علمای شیعه در قرن چهاردهم هجری (۱۲۵۴- ۱۳۲۰ هجری).
روایات و احادیث ائمه اطهار علیهم السّلام درباره مسائل و احکام شرعی.این کتاب در استدراک «وسائل الشیعه» شیخ حر عاملی نگاشته شده است. محدث نوری با جمع آوری بیش از۲۳ هزار روایت که در وسائل الشیعه نیامده، خدمت بزرگی برای حفظ آثار و روایات اهل بیت -علیهم السّلام- نموده است.
ارزش و اعتبار کتاب
کتاب مستدرک الوسائل از مجموعه های روایی معتبر شیعه به شمار می آید که در قرن اخیر نگاشته شده است.برای اجتهاد و استنباط احکام شرعی بعد از مراجعه به کتاب وسائل الشیعه برای جستجوی کاملتر در میان روایات، به این کتاب نیز مراجعه می شود تا یقین به فحص کامل و عدم معارض حا ...

ارتباط محتوایی با مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل   • مفهوم مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل   • تعریف مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل   • معرفی مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل   • مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل چیست   • مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل یعنی چی   • مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل
کلمه : مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل
اشتباه تایپی : lsjnvك hg,shmg , lsjkfx hglshmg
عکس مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل : در گوگل

آیا معنی مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )