برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1579 100 1
شبکه مترجمین ایران

مریم

/maryam/

معنی اسم مریم

اسم: مریم
نوع: دخترانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: maryam) (در گیاهی) گل سفید خوشه ای خوشبو و دارای عطر با دوام، و نیز گیاهی علفی، پایا و زینتیِ این گل که از خانواده ی سوسن است و پیاز دارد، نام سوره ی نوزدهم از قرآن کریم دارای نود و هشت آیه، (در اعلام) مریم عذرا مادر عیسی (ع) دختر عِمران و از نسل داوود - گلی سفید و خوشبو و دارای عطر بادوام، نام مادر عیسی (ع )، نام سوره ای در قرآن کریم، تالع ان با نام سجاد رقم خورده و با ان کامل میشود

معنی مریم در لغت نامه دهخدا

مریم. [ م َرْ ی َ ] (اِ) هر زن پارسا که حدیث مردان را دوست دارد. (منتهی الارب ).

مریم. [ م َرْ ی َ ] (اِ) (گل...) گلی است که برگ و کونه و پیاز آن چون نرگس است و برگهای آن از نرگس باریکتر و سخت تر است و گل آن سفید و بسیار معطر است. گیاهی است زینتی از تیره ٔ نرگسی ها و از دسته ٔ گوش خرها. اصل این گیاه را از ایران میدانند که از اینجا به دیگر نقاط دنیا برده شده است. این گیاه علفی و دارای گلهای سفید زیبائی است و عطر مطبوعی دارد. یاربویه. مسک رومی. زنبل : گل مریم پُرپَر و کم پَر، کشت این دو قسم در زمان ناصرالدین شاه در ایران متداول گردید. (المآثر و الاَّثار ص 99).

مریم. [ م َرْ ی َ ] (اِخ ) نام مادر عیسی مسیح علیه السلام و او دختر عمران بن ماثان و مادرش حِنَّة بود. بعضی نام پدر او را یواکیم نوشته اند. لقبش عذراء و بتول است. مادر عیسی (ع ) دختر عمران و از نسل داود است. برطبق قرآن کریم مادر او پیش از ولادت کودک نذر کرده بود که او را در صومعه به خدمت گمارد سپس زکریا تکفل او را عهده دار شد.چون به هجده سالگی رسید روح القدس بر او ظاهر شد و مریم را به عیسی باردار ساخت. پرتستانها اعتقاد دارند که عیسی فرزند یوسف نجار است : قال یا مریم اءَنّی ̍ لک ِ هذا. (قرآن 37/3). واذ قالت الملئِکة یا مریم ًان ّ اﷲ اصطفیک ِ و طهّرک و اصطفیک علی نساء العالمین. (قرآن 42/3). قالوا یا مریم لقد جئت ِ شیئافَریّا. (قرآن 27/19). انّی ة سمَّیتُهَا مریم و انی اُعیذها بک... (قرآن 36/3). و مریم ابنة عمران التی ةأحصنت فرجها فنفخنا فیه من روحنا. (قرآن 12/66).
نبینی که عیسی مریم چه گفت
بدانگه که بگشاد راز نهفت.
فردوسی.
جبرئیل آمد روح همه تقدیسی
کردم آبستن ، چون مریم بر عیسی.
منوچهری.
گل آبستن از باد مانند مریم
هزاران پسرزاده از چارمادر.
ناصرخسرو.
مریم مشتری فر است که عقل
جان برآن مشتری فر افشانده است.
خاقانی.
گفتی شب مریم است یکشبه ماهش مسیح
هست مسیحش گواه نیست بکارش قسم.
خاقانی (دیوان چ عبدالرسولی ص 266).
چه بود آن نفخ روح و غسل و روزه
که م ...

معنی مریم به فارسی

مریم
مریم عذرائ مادر عیسی ( ع ) دختر عمران و از نسل داود. بر طبق قر آن کریم مادر او پیش از ولادت کودک نذر کرده بود که او را در صومعه بخدمت گمارد. سپس زکریا تکفل او را عهده دار شد . چون به هیجده سالگی رسید روح القدس بر او ظاهر گردید و مریم عیسی ( ع ) را حامله گشت . توضیح پروتستان ها معتقدند که عیسی فرزند یوسف نجار است .
۱ - یا مریم بکر معانی . معنیها و مضمونهایی که مانند حضرت مریم بکر باشند : مریم بکر معانی را منم روح القدس عالم ذکر معانی را منم فرمان روا . ( خاقانی ) یا مریم عور . شاخ. درخت انگور در ایام خزان . ۲ - نامی است زنان را . ۳ - گیاهی است زینتی از تیر. نرگسی ها و از دست. گوش خرها. این گیاه علفی و دارای گلهای سفید زیبایی است که دارای عطر مطبوعی میباشند . اصل این گیاه را از ایران میدانند و از اینجا بدیگر نقاط دنیا برده شده است مسک رومی زنبل گل مریم . توضیح گل مریم پرپر و کم پر . دو قسم در زمان ناصر الدین شاه در ایران متداول گردید .
نام دختر قیصر روم
دهی از بخش حومه شهرستان یزد. جلگه معتدل . دارای ۲٠۱۸ تن سکنه . آب از قنات . محصول : غلات . صنایع دستی : نساجی .
آنکه بکر باشد و مانند مریم عذرا بچه آرد : ز امتحان طبع مریم زاد بر چرخ دوم تیر عیسی نطق را در خر کمان آورده ام . ( خاقانی )
دوشیزده پاکی و عفت
دارای چهره ای چون چهر. حضرت مریم بسیار زیبا : دید مریم صورتی بس جان فزا جان فزایی دلربایی در خلا . ( مثنوی )
مریم دختر عمران و مادر عیسی
[ گویش مازنی ] /maryam gele/ مرتعی در نزدیک روستای ساس کجور
( اسم ) گیاهی است از تیر. نعناعی ...

معنی مریم در فرهنگ معین

مریم
(مَ یَ) ۱ - گیاهی است زینتی از تیرة نرگسی ها. این گیاه علفی و دارای گل های سفید زیبایی است که دارای عطر مطبوعی می باشد. اصل این گیاه را از ایران می دانند. ۲ - مریم عذرا مادر حضرت عیسی (ع ) دختر عمران که در هجده سالگی روح القدس بر او ظاهر شد و مریم عیسی (
( ~ء مَ یَ) (اِمر.) گیاهی است خوشبو با ساقه کوتاه و گل های سرخ رنگ ، گل نگونسار، گل سرنگون .

معنی مریم در فرهنگ فارسی عمید

مریم
۱. (زیست شناسی) = گُل * گل مریم
۲. نوزدهمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۹۸ آیه، کهیعص.

مریم در دانشنامه اسلامی

مریم
معنی مَرْيَمَ: نام مادر حضرت عيسي علي نبينا و عليه السلام
معنی عِمْرَانَ: نام پدر حضرت مريم عليهماالسلام (البته عمران نام پدر حضرت موسي علي نبينا وعليه السلام هم بوده است ولي در قرآن به اين موضوع اشاره اي نشده است )
معنی نَّصَارَیٰ: مسيحيان(از حضرت رضا (عليهالسلام) پرسيده شد : چرا نصاري را نصاري ناميدند ؟ فرمود : چون ايشان از اهل قريهاي بودند ، بنام ناصره ، که يکي از قراء شام است ، که مريم و عيسي بعد از مراجعت از مصر ، در آن قريه منزل کردند )
معنی نَصْرَانِيّاً: مسيحيت (از حضرت رضا (عليهالسلام) پرسيده شد : چرا نصاري را نصاري ناميدند ؟ فرمود : چون ايشان از اهل قريهاي بودند ، بنام ناصره ، که يکي از قراء شام است ، که مريم و عيسي بعد از مراجعت از مصر ، در آن قريه منزل کردند )
معنی يَصِدُّونَ: صدايشان به مسخره و خنده بلند مي شود (کلمه يصِدون به معناي يضجون - ضجه و خنده ميکنند ميباشد ، وعبارت "وَلَمَّا ضُرِبَ ﭐبْنُ مَرْيَمَ مَثَلاًَ إِذَا قَوْمُکَ مِنْهُ يَصِدُّونَ" به اين موضوع اشاره دارد که قريش وقتي شنيدند که قرآن به داستان عيسي (عليها...
معنی مَسِيحُ: لقب حضرت عیسی بن مریم علی نبینا و علیه السلام (مسيح به معناي ممسوح (مسح شده)است و اگر آن جناب را به اين نام ناميدند ، به اين مناسبت بوده که آن جناب ممسوح به يمن و برکت و ياممسوح به تطهير از گناهان بوده و يا با روغن زيتون تبرک شده ممسوح گشته ، چون ان...
معنی عَزْمِ: تصميم جدي و عقد قلب است بر اينکه فعلي را انجام دهي ، و يا حکمي را تثبيت کني ، بطوري که ديگر در اعمال آن تصميم و تاثيرش هيچ سستي و وهن باقي نماند ، مگر آنکه به کلي از آن تصميم صرف نظر کني ، به اين معنا که عاملي باعث شود به کلي تصميم شما باطل گردد (معن...
ریشه کلمه:
مريم‌ (۳۴ بار)

«مریم» در لغت، به معنای «زن عبادتکار و خدمتگزار» است و از آنجا که این نامگذاری به وسیله مادرش، بعد از وضع حمل انجام شد، نهایت عشق و علاقه این مادر با ایمان را برای وقف فرزندش در مسیر بندگی و عبادت خدا نشان می دهد.
دختر عمران، مادر عیسی «علیه السلام»، زنی که قران به پاکی او شهادت داده است، نامش سی وچهار بار در کلام الله مجید مذکورمی‏باشد. ...


مریم در دانشنامه ویکی پدیا

مریم
مریم، مریم مقدس یا مریم عذرا (به عبری: מרים) در قرآن و عهد جدید، نام مادر عیسی مسیح است. مسیحیان و مسلمانان اعتقاد به نزول وحی بر مریم دارند.
۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ آگوست (کاتولیک)۱۵ آگوست مسیحیان - ۲۲ آگوست (ارتودوکس)
مریم یک زن یکتاپرست بود از شهر ناصره جلیلی. در عهد جدید و قرآن او مادر عیسی معرفی شده است. به روایت مسلمانان دختر عمران، از نسل هارون و از طایفهٔ لاوی بود ولی به روایت مسیحیان وی از لاوی نبود بلکه نسبش به داوود پادشاه می رسید و از طایفه یهودا بود. نام مادرش، حنا Saint Anne بود که خاله اش - در روایت های مسیحی دختر خاله - الیصابات، همسر زکریا بود. مریم در ناصره شهری در جلیل متولّد شد. به روایت قرآن در زمان تولّد مریم، پدرش عمران کشته شده بود. به روایت قرآن، همسر عمران، در هنگام بارداری، آنچه در رحم داشت، برای خدمت در بیت المقدّس نذر کرد. با این که فرزند عمران، دختر بود، او را در خدمتگزاری معبد آزاد گذاشتند. حنا او را مریم به معنی عبادت کننده نام نهاد. شوهرخاله اش زکریا توانست کاهنان را متقاعد کند تا مریم برای خدمتگزاری معبد سلیمان در اورشلیم ساکن شود.
به روایت قرآن کاهنان معبد و علمای بنی اسرائیل برای کفالت و سرپرستی مریم با هم نزاع کردند. سرانجام برای قرعه کشی قلم های خود را به آب افکندند، همهٔ قلم ها به زیر آب فرورفت جز قلم زکریا که روی آب ماند. بنا به روایت قرآن، زکریا کفالت مریم را بر عهده گرفت. معروف است که زکریّا اتاقی در بلندترین نقطهٔ معبد برای مریم بنا کرد و هر چند روز با نردبان از آن بالا می رفت و وسایل راحت او را مهیّا می ساخت.
عکس مریم
مریم نام چهارمین آلبوم خواننده افغانستانی، داوود سرخوش می باشد که در دسامبر ۲۰۰۸ از دانمارک منتشر شد و شامل ۷ ترانه می باشد. آهنگسازی این آلبوم تلفیقی از سازهای سنتی افغانستانی و غربی می باشد. این آلبوم توانست در آمریکا و اروپا بیش از ۶۰۰۰ نسخه فروش داشته باشد.
وکال، دمبوره، کیبورد: داوود سرخوش
بیس: بردیا بندیکت خشایاری
درام: حسین رستگار
گیتار: منصور رس ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مریم در دانشنامه آزاد پارسی

مَریم (گیاهان)(tuberose)
مَریم
گیاهی پیازدار، از خانوادۀ نرگسیان، گونۀ Polianthes tuberosa. بویی خوش دارد و در گل خانه ها آن را پرورش می دهند. روی ساقۀ گل دهندهآن گل هایی سفید و خوش بو، شبیه سوسن، می روید.

نقل قول های مریم

مریم مقدّس (به انگلیسی: Mary) (به فرانسوی: Marie) (به اسپانیایی: Maria) در قرآن و عهد جدید، نام مادر عیسی مسیح است. مسیحیان و مسلمانان معتقد به نزول وحی بر مریم هستند.
• «هنگامی را که فرشتگان گفتند ای مریم خداوند تو را برگزیده و پاک ساخته و تو را بر زنان جهان برتری داده است (۴۲) ای مریم فرمانبر پروردگار خود باش و سجده کن و با رکوع کنندگان رکوع نما (۴۳)... هنگامی که فرشتگان گفتند ای مریم خداوند تو را به کلمه ای از جانب خود که نامش مسیح عیسی بن مریم است مژده می دهد در حالی که در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان است (۴۵) و در گهواره و در میانسالی با مردم سخن می گوید و از شایستگان است (۴۶) گفت پروردگارا چگونه مرا فرزندی خواهد بود با آنکه بشری به من دست نزده است گفت چنین است پروردگار خدا هر چه بخواهد می آفریند چون به کاری فرمان دهد فقط به آن می گوید باش پس می باشد (۴۷)» سوره ۳: آل عمران -> قرآن

مریم در جدول کلمات

از فیلمهای بهمن فرمان آرا با بازی رضا کیانیان | بابک حمیدیان | مریم بوبانی و بیتا فرهی
خاک اشنا
رمانی از مریم معجونی
وسوسه شیطان
ساخته اخیراً اکران شده مصطفی آل احمد در گروه هنر و تجربه با شرکت حمید فرخ نژاد | الناز شاکردوست و مریم کاویانی
پوسته
ساخته حمید رحمانیان با بازی حسین یاری و مریم امیرجلالی
دم صبح
ساخته حمید رحمانیان با شرکت حسین یاری | آتش تقی پور و مریم امیرجلالی در سال 84
دم صبح
ساخته سعید ابراهیم یفر در سال 83 با بازی حمیدرضا پگاه | نیوشا ضیغمی | ستاره اسکندری | مریم مقدم و قربان نجفی
مواجهه
سریال پارسال شبکه تهران به کارگردانی مهدی صباغ زاده با بازی اکبر عبدی | مجید مظفری | شهره لرستانی و مریم امیرجلالی
اولین انتخاب
سریالی از رضا عطاران با بازی خودش | حمید لولایی | مجید صالحی | رضا شفیعی جم | آناهیتا همتی و مریم امیرجلالی
ترش و شیرین
سریالی از رضا عطاران با بازی خودش | مریم امیر جلالی | حمید لولایی | مجید صالحی
ترش و شیرین
سریالی ساخته سروش صحت با شرکت حمید لولایی | مریم امیر جلالی | بهنوش بختیاری | رضا شفیعی جم | جواد رضویان و اردلان شجاع کاوه
چارخونه

معنی کلمه مریم به عربی

مریم را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آرش
نام دخترانه عِبْری / در باره معنی مریم هم اندیشی و هم سخنی نیست. مریم به احتمال بسیار معنی « دریای تلخ » دارد .
امّا مـریَـم را غالباً زن پارسا معنی می کنند .
---
مریم به چم کنیز است ( عبری کهن)
مریم
من خیلی درباره اسمم جستجو کردم. بلاخره معنی اصلی کلمه ی مریم که ریشه عبری داره رو دیدم که به معنی ( دریای غم .سرکشی و در آرزوی بچه بود)
سولماز
گل خوشبو
مریم
معنی دیگر نام‌مریم‌ عبادت کننده و خدمت گذار هست
شیوا
شیوا در زبان هند اروپایی که مادر بسیاری از زبانهای کنونی است به معنای هدایتگر بسوی شعور کیهانی است.
مبینا
زنی که دوست دارد توست دؤل مهدی پر شود
مجید
اسم مریم درلغات قدیمی استان هرمزگان که دربندرگمبرون قدیم وبندرعباس کنونی درروستای پتکو کلمه
مش موروک بجای مریم بکارمیرفته شباهت زیاد گیاهی خودرو باگل مریم دلیل استفاده این کلمه بوده که هم اکنون نیز درجای قدیمی پتکو روستایی بنام جدیدهاشم آباد زندگی میکنندوخانومی بنام مش مورک نیز دراین آبادی زندگی میکند.
مهتاب
مریم اسم عبری هست ومعنای اصلی اون هم بلندومرتفعه
فیروزه
به نطر من مریم یعنی زیبایی افرینش
مریمی
مریم یعنی روح بلند
ماریا
مریم یعنی قدیسه ، پاک
آیناز
مریم یعنی زیبایی و دانایی خدا در خلقتش
مریم یعنی بلند و مرتفع
مریم یعنی بلند پروازی
مریم
مریم یعنی پاک ومنزه
مریم
مریم یعنی پاک ،مقدس.
مریم^_^
به نظر من مریم یعنی پاک و قدیسه ، یا زیبایی آفرینش
مریم،
پرهیزگار،زیبا رو،روح بزر‌گ ،مروارید دریا،سرکش،دریای غم،گباهی خوشبو باعطر بادوام
مریم
مریم‌ به‌ معنی‌ مقدس‌ و‌ دریای‌ تلخ‌ است‌
من‌ واقعا‌ از‌ اسمم‌ راضی‌ هستم‌
mَrْyَmْ
مریم یعنی پاک،دریای غم،سرکش
مریم
خدمتگذارخدا
عبادت کننده ،پرستشگر،نام برگزیدگان خدا
مبینا
اسم مریم مقدس ویکی از گل های زیبا وخوشبوگل مریم است
مریم
مریم یعنی پاک . منزه و دوری ازگناهان
مریم
من واقعا ازاسمم راضی هستم چی بهتر مریم.مریم یعنی گل سفید ، نوزدهمین سوره قرآن، دریای غم ، مادر عیسی و.....
مریم(:
مریم ینی گل خوشبو.زیبا.نام مادر حضرت عیسی(ع)‌‌و........
اسـم خیــــــــــــــلی قشنگـــــــــــــی داررررم
ریحانه
مریم به زبان انگلیسی mary معنا میشه چون مسیحی ها به حضرت مریم میگن mary
مریم
مقدس اسم مسیحیست که در یونان قدیم نام ماهی بوده است
احسان حاتمی
بنظر من مریم زیباترین اسم دنیاست.اسم همسرم که دوساله من و دخترمونو گذاشته و رفته مریمه.مریم یعنی پاک.همین یه کلمه انقدر ارزش داره که نشون دهنده زیبایی اسم مریمه
.....
گلی زیبا
مریم
مریم یعنی دریای غم
دریای تلخی
یه اسم بین المللی هست و واقعا زیبا ممنونم از مادرم به خاطر انتخاب این اسم برام
اینجا خوندم طالع من با اسم سجاد کامل میشه و این شاید بشه واقعیت
مریم
پاک و معصوم
مریم
مریم یعنی متفاوت از همه ی دنیا کسی که مادر عیسی مسیح بود و تنها خدا اوراخواند برای عطای این موهبت الهی,پس مریم یعنی مادره همه ی فرمانده ی غم های دریا و زمین و آسمان,
مریم
مریم یعنی پاک و خالص
مریم
هم ریشه عربی و هم عبری داره. "مر" به معنی تلخ و "یم" به معنی دریا هستش.مریم=دریای تلخ
از دریای تلخ معانی مختلفی مثل زن صبور،انسان پارسا و ... استنباط میشه.پدر حضرت مریم، عمران نام داشته.عمران=دین یکتا. و چون عمران ، عبری هست، و با توجه به تجزیه اسم مزبور)مر یم(، احتمال اینکه برای اولین بار در اقوام ایرانی و زبان عبری به کار رفته بیشتره.
با تشکر
آریا بهداروند

در زبان پارسی
مریم


ماریا
ماری.مری
در زبان های اروپایی


Mar eam

مریم
مــــــــریم یعنــــــــــی:دریــــــــای غم و سرکش و خدمت گذار خدا
مریم...
مریم یعنی مروارید دریا
یعنی دریای تلخ و دریای تلخ دریاییه که همه بدیهارو نابود میکنه
مریم
مریم یعنی مهربان،پاک
مریم
به معنای پارسا و باتقوا، خدمتگزار خدا،مروارید دریا ، دریای غم و مروارید دریا، سرکش و عشق ومحبت
مریم
مریم یعنی آسمان پاک
جوجو
قدیسه،پاک،نام گلی خوش بو،نام نوزدهمین سوره قرآن کریم،نام مادر حضرت عیسی(ع)،منزه
مریم
پاکدامن، دوشیزه
مریم
یعنی عشق یعنی سرزندگی یعنی طراوت
مریم
مریم نام گل است مریم یعنی پاک ، مقدس ، نام سوره ی قران
مریم
مریم یعنی خدمتگذار معبد یعنی دریای تلخ که غم و تو خودش جا میده مریم یعنی پاک مریم گلی زیبا چقدر اسمم قشنگه چه انرژی خوبی داره امیدوارم لیاقت داشتن این اسم پر معنارو داشته باشم
مریم
مریم واقعی یعنی سرشت پاک ، یعنی صبور ، یعنی با خدا و در نهایت یعنی عاشق خدا ..
Elahe
اسم آجی کوچولوی منم مریمه.مریم یعنی پاک و معصوم مریم یعنی عشق آبجی الهه.عاشقتم مریم جونم.
مریم
زنی مقدس ومبرا از گناه
عصمت
مریم یعنی عشق و محبت ،یعنی صفا و صمیمیت
مریم
مریم یعنی مبارزه.یعنی صبوردربرابرسرنوشت
مریم
مریم به معنی پاک و مقدس و دریای غم.
من واقعا از اسمم راضی ام.اسم من رو پدربزرگ خدا بیامرزم انتخاب کرده که واقعا راضی هستم.روحش شاد و تشکر بابت انتخاب همچین اسمی
مریمم
مریم ینی زن پارسا،پاکدامن،خدمتگزار،یکی از سوره های قران و نام مادر حضرت عیسی و....من خیلی اسممو دوس دارم.
کوثر برنجچی
آرام -مهربان-دارای قلبی به وسعت اقیانوس-مهربانی که هیچ وقت مهربانی اش پایان نمیابد-بخشش-آرام کننده روح-همه دوستش می دارن-پاک و مقدس
مریم
مریم بهترین اسمی که شنیدم.اسم منم مریمه.من از اسم خودم راضی ام.مریم یعنی پاک٬مهربان٬عشق٬طراوت٬سرنوشت پاک٬صبور٬عاشق خدا و... به سلامتی همه ی مریما...
مریم
ختدمتگدار معبد ....پاک دامن
نسترن
نام مادر حضرت عیسی و نام سوره ای است در قران
mary
مریم یعنی مقدس >
دوشیزه < بانوی زیبا < گل بسیار خوشبو
بهنام
مریم یعنی فرشته بدون بال
فرشته زمینی
مریم
مریم یعنی درخشنده یعنی روشنای .اونقد اسم مریم قشنگه که دوستدارم همیشه همه هی صدام کنن من عاشققققق اسمممم .مرسی از بابام که این اسمو برام انتخاب کرده
اسنیا
مریم یعنی بوی مسیحایی خدا مانند.....
مریم
مریم یعنی پاک .از مامانم ممنونم که اسممو گذاشت مریم
مریم
مریم به معنی پاک ومقدس ودریای غم😢😢
مریم
مریم یعنی روشنایی ونور
رادین
اسم مر یم زیباست چون یعنی گل یعنی پاک یعنی مهربان یعنی روشنایی
مریم
من شنیدم میگن.........مریم یعنی ......بانوی عبادت کننده
مریم حسن زاده
maryam or mary or mariam
معنی اسم مریم پاک و مقدس است
Marko
مریم یعنی؛
م= مهربان ترین
ر= رئوف ترین
ی= یدونه خواهر عزیز
م= محترم و نازنین
مریم یعنی هر چی پاکی و زیبائی روی زمین؛
مریم یعنی فرشته دوست داشتنی و نازنین؛
Marko
۱۳۹۷/۰۴/۲۱


مریم
پاک. مبرا از گناه...
من اسمو خیییییییییلی دوس دارم.
مریم
بهترین اسم، اسم مریمه. منم اسمم مریمه واز اسم مریم خیلی راضی هستم ممنونم ازپدرومادرم که چنین اسمی را برای من انتخاب کرده اند.مریم یعنی عبادت کننده،گلی خوشبو،نام مادرحضرت عیسی,نوزدهمین سوره قرآن،دریای غم و....
مریم
مریم یعنی؛
م= مهربان ترین
ر= رئوف ترین
ی= یکتای صبور
م= محترم و نازنین
مریم یعنی هر چی پاکی و زیبائی روی زمین؛
مریم یعنی فرشته دوست داشتنی و نازنین
مریم
گلی سفید ، زیبا . خوش چهره
مريم
مريم يعني درياي تلخ،درياي غم
مريم يعني مرواريد دريا
مريم يعني سركش
مريم يعني يك اسم بين المللي
مريم يعني نام مادر حضرت عيسي
مریم
مریم یعنی دریای تلخ،نام گلی خوشبو،نام مادرحضرت عیسی(ع)،پاک،خدمتگزاربیت المقدس و...
درواقع اسم مریم خیلی زیادمعنی داره حالا اینانصفشه.
بنظرمن اسم مریم قشنگه وقتی این اسمو به زبون میاری بهت یه آرامش خاصی روهدیه میده.
ممنونم ازپدرم که همچین اسم زیبایی رو برام انتخاب کرد ایکاش بتونم تاآخر عمرم لیاقت این اسم قشنگوداشته باشم چون خدابه هرکسی این اسم رو نمیده به اونهایی میده که واقعا لایق این اسم باشن.
مریم
مریم یعنی پاک همین
مسیحا
مریم :مروارید نام مادر عیسی مسیح😍
مریم
دریای غم،صبور
مریم
یعنی دریای غم مادر حضرت عسی یعنی پاکدامن و عالی ترین چیز تالعش رقم خورده با اسم سجادوبااین اسم اسم مریم کامل میشه
مریم
مریم ب معنی دریای غم و عشق و در ارزوی فرزند هست .معنی های دیگه مثل پاک و قدیسه هم داره.
مریم
مریم یعنی زیبایی پاکی مهربانی از خودگذشتگی مریم یعنی دریایی از غم از درون وازبیرون اروم وبیصدامریم یعنی عشق مریم یعنی ستایش گر یعنی تنها بودن باخدا مریم یعنی دنیایی از مهربونی ازخودگذشتگی
مریم
قدیسه پاک دختر تنها نجیب زاده
مریم
جایی خوندم که اسم الهه زیبایی و محبت مریم بوده
مریم
همین بس برای زیبای این نام مقدس که نام یکی از سوره های کتاب جاویدان قران است
a
اسم مریم قابل توصیف نیست مثله خودش اینا فقط چندتا کلمن که توصیف تو با چند کلمه پر نخواهد شد
ساره
مریم یعنی دریای غم
مریم عربی نیست وعبری است
مهرنوش
در زبان آرامی که از جمله قدیمی‌ترین زبان‌های دنیاست، به معنای �عصیان‌گر�
و
در زبان عبری معنای �محبوب پروردگار� هست.
مریم
من از اسمم خیلی راضی هستم ممنونم از خانواده گرام
مریم یعنی پاک و مقدس
یعنی دریای غم
یعنی نام مادر حضرت عیسی
یعنی گلی خوش بو
مریم
مریم پاک و منزه قدیسه وصبورازگناه مبرا من اسمم مریم وخیلی ازاسمم راضی ام ودوستش دارم
شیدا
مریم یعن پاکی همه ی مریما رو دوست دارم
mhm
این اسم واقعا زیباست و به اینکه این اسم را دارم به خودم افتخار می کنم و از پدرومادرم برای اینکه این اسم را برایم انتخاب کردند بسیار سپاس گذارم.مریم یعنی ادمی که هر چی درد داره را درون خودش میریزد تا اطرافیانش ناراحت نشوند.
مریم
مریم یعنی ساده،زیبا،بدون دوز کلک.از پدربزرگ عزیزم تشکر میکنم این نام زیبا را برای من انتخاب کرده
مریم
به معنی (دریای تلخ)،(دریای غم)
ناهید
مریم مهربون وخوش قلب وپاک وصبور تقدیم به خواهرگلم مریم ,دوست دارم
مریم
سلام من اسمم مریم.اسم زیبایی هست.امامعنای دریای غم داره واین توی زندگیم خیلی تاثیر داره و واقعا دریایی غم دارم.وخیلی سختی میکشم.زندگیم بابقیه متفاوت.اما دختری سرکش هستم.ودلم دریاست.وجرات زیادی هم دارم.حالا که بامعنای مریم اشناشدم.بیشتر تاثیراسم رو درک کردم.البته به حضرت مریم تهمت زدند.ومن در زندگیم این موردهم بی تاثیرندیدم.
مریم
اسم هرشخص طالع اون رو روی زمین تا حدود زیادی رقم میزنه.مریم اسمی نیس که سرنوشتی سبک داشته باشه .اینکه میگن دریای غم و خدمتگزار خدا و ...همگی در طالع افرادی که این اسم رو دارن هست
مریم
مریم یعنی فرشته ی مهربانی
مریم
مریم یعنی پاک و منزه و بلند مرتبه
یعنی دریای آرزوها
محمد
بهترین اسم دخترانه مریم است مریم یعنی خوشبویی وصل سفید
مریم
به معنی روح مرتفع گلی زیبا دریای تلخ وزیبا است
مریم
به زبان مصری به معنی محبوب و عشق و حتی دریای تلخ و دریای غم است مریم نام گلی است سفید رنگ و خوشبو و دارای عطری با دوام
مریم
مریم یعنی دریای غم اسم یه گل نازه عاشق اسم مریمم
مریم
به نظر من مریم یعنی همه چیز
مریم
مریم به معنای دریای نور است
مریم
با عرض ادب
مریم ریشه عبری دارد و اسمی یهودی است و به هیچ عنوان عربی نیست
مریم
سلام . من اسمم مریمه..به داشتن همچین اسمی افتخار می کنم..به هیچ وجه من الوجود اسم مریم ریشه عربی نداااااااااااااااره ..اینو هرجا دیدین بدونین اشتباهه محضه ..مریم ریشه عبرانی داره.. و اروپایی و مسیحیام اسم مریم میزران …اگه عربی بود نمیزاشتن ..ممکنه با شکل و الفاظ مختلف باشه ولی بازم عربی نیست.. چون اگه تاریخ رو ببینین اسم دختر امپراطور روم مریم بود . که بعدا شد زن خسرو پرویز..
من عاشق اسمم
پس لطفا ریشه ش رو درست کنید.. ریشه ش عبرانیه
Mary
اسمم مریمه و از هر چیزی توی زندگیم راضی نباشم از اسمم راضی ام و دوستش دارم. بله ما مریم ها دنیای غم توی دلهامون داریم همونطور که یکی از معانی اسممونم هست.
مصط فی
مریم یعنی زیباترین اسم یعنی یکی یه دونه
مریم تنهاترین و بهترین عشق من
من بدون مریم یعنی هیچ
مریم
مریم یعنی همچی.مریم یعنی زندگی .نفس😉❤
شیلا
معنی اسم مریم فقط بسیار نماز گذار است وهمچنین زن پارسا.
دریای تلخ جز مهنی آن نیست لطفا وقتی اطلاع ندارید تایپ نکنید. سپاسسس
tarannom
نام زیبایی است و در زبان مسیحی ها mary تلفظ میشود.
مریم
به نظر من مریم یعنی آرامش الهی
M"
مریم یعنی دریای تلخ، دریای غم،سرکش
این درست
مریم
مریم یعنی پاک و مقدس، یعنی صبوری و محبت، مریم یعنی مهر. ممنونم از همه، با معانی زیبایی که برای اسم مریم نوشتند، مریم یعنی چشمه ی زلالِ عشق... و عشق و عشق
مریم
مریم یعنی مثل گل زیبا .مثل مریم پاک.مادری نمونه.مظلوم. خدا خودش تمام ویژگی هایی که مریم مقدس داره تو اسم مریم خلاصه شده.همه مریم ها دارن .کمی بالا پایین داره اما باید تقویت شه
جلیل داداش نیا
زن عابد و خدمتکار
مریم
مریم یعنی
دریای تلخ 😢اما صبور که با تمام تحمتاش بازم دم نزد مریم یعنی مادر عیسی .پاک شکننده 💔
مریم
من اسمم مریم هست خیلی اسم قشنگی است مریم یعنی گل خوشبوی سفیدباعطربادوام وخدمتگذارخدا.
علی
تعداد ده فرهنگ لغات عربی از لغت شناسانزبده اگر چه می دانند که مریم واژه ای سریانی و نیز عبری است اما چون قائل هستند تمام واژه های قرآن به نحوی عنایت به ریشه ای خاص دارد، مریم را در تحت ریشه �ریم� قرار داده اند. در آن صورت معانی برای این مفهوم وجود خواهد داشت. از جمله خدمتگزار بدون مزد و منت. رام، دوری گزیدن، مقیم شدن، ثابت گشتن، خوب شدن زخم، بریده، رها شده، باقیمانده، افزایش، نزدیک غروب، زمانی دراز، آهوی سفید رنگ،
مریم
مریم یعنی دخترِ معبد
maryam
از اونجاییکه این اسم در زبان های مختلفی وجود داره پس میتونه باتوجه به فرهنگ های مختلف معانی زیادی داشته باشه .ولی به نظر من کسی به معنای واقعی این اسم پی نبرده .
درکل خوشحالم که مریمم♡
مریم
مریم یعنی صبر
یعنی غم
یعنی عشق
باید مریم باشی تا بفهمی معنی مریم بودن رو خیلی سختی کشیدم و معنای اسمم رو درک کردم
maryam
مصری ها مریم رو <<عشق>> معنی کردند(-=
مریم
با احترام ریشه ی اسم مریم عربی نیست و عبری هستش مریم یعنی عشق یعنی نور یعنی دریای پاکی دریای غم دریای تلخ فقط یه مریم می‌تونه معنی اسم مریم رو درک کنه ممنون میشم ریشه اش رو درستش کنین
مریم
مریم یعنی محبوب
مریم
نام مادر عیسی علیه السلام مادری زیبا و پاک

من هم از نام خود راضی هستم خدا را شکر
مریم
گلی خوشبو
مریم
سلام معنایی اصلی مریم به عربی دریایی تلخ و غمی که به همه جا سرکشی می کنه ومعنایی مریم در کشور مصر محبوب و عشق وبه فارسی گل سفیدوخوشبو
مریم
من یعنی دریای غم ولی من ناراحتم طالعم با اسم سجاد کامل میشه
محمد
مریم به معنای بدبخت
مریم
مریم : مریم یعنی پاکدامن . نام گلی خوشبو . مریم ازالقاب حضرت فاطمه سلام الله علیه است.
مریم
مریم یعنی دلی پرازسادگی وبخشندگی مریم یعنی اخر بخشش مریم یعنی اخرین حد صبر وتحمل مریم یعنی درمشکلات دم نزدن وتنها باخدا حرف زدن تنها کسی که دل ی مریم رو میشناسه ودرک میکنه تنها معبود اون نام من نامم مریم وتمام معنای اسمم رادر وجودم حس کردم مریم مقدس تمام عمر خودرا صرف فرزندش کرد ودربرابر ناملایمت دم نزد پس نام مریم وواژه مریم باارزشمندترین نام دنیاست چون در صبوری وتحمل ودرک افراد وازخودگذشتگی که دیگران راناراحت نبیند حرف اول میزند به افتخارتمام دختران ومادرانی که نام مقدس مریم را باخود حمل میکنند مریم دریک کلمه تنهایی وگذشت
Arezou
مریم یعنی پاک و نام مادر حضرت عیسی
و گل خوشبو
راستی اسم دوستم که دوساله باهم دوستیم مریمه
گل مریم
گلی سپیدوخوشبو. مادر حضرت عیسی. اسمی که هیچ وقت قدیمی نمیشه .اسمی دوست داشتنی که بیشتر شعر ها بامریم شروع میشه
اهو
ب نظر مت یعنی لطف خدا 🙂
مریم
مریم یعنی گل وزیبا من که این اسم را دوست دارم
Maryam Imani
مریم ریشه ی عبری داره عربی نیست .تو یه لغت نامه ی خیلی قدیمی خواندم مریم یعنی افق کرانه های دوردست
مریم
مریم به معنی زندگی دریای غم وزیبا است 😊که منم مثل شما اسم مو دوست دارم❤❤
مریم
نرم و لطیف , ملایم , سفید
ملینا
مریم یعنی خواهر باوفا ومهربان...
مریم
پاک دامن و فرشته ای روی زمین
Maryam
پارسا.دوشیزه.بانوی زیبا.مروارید دریا.اسم ماهی. دریای غم.روح بلند.بلند پرواز.پاک و مرتفع.مقدس.اسم حضرت مریم مادرعیسی .دوستدار خدا.نام گلی سپیدو خوش عطر. سوره ای درکتاب اسمانی .تنها زن برگزیده خداوند.مری در مسیحی ودر زبان انگلیسی ماری ماریا مری.در مصربه معنای عشق .افق کرانه های دور دست. نامی بین المللی.ریشه عبری دارد‌.اسمی پر محتوا که میتواند لایق اسم یک دخترایرانی با قلبی مهربان باشد.
مریم
عبادت کننده ،خدمتگزار
مریم
مریم به معنای دریای تلخ نیست....
چرا که مریم ریشه ای عبری دراد
و برای دریای تلخ از ریشه یابی عربی استفاده شده است
مریم یعنی روح خدا
مریم❤️❤️❤️❤️❤️
مریم یعنی من مریم یعنی تو مریم یعنی زیبای زندگی مادر و پدر
تمنا عزیزی
تمنا یعنی خواهش کردن التماس کردن خوشرفتار ده ۹۰ دی خود خوابهای گوش وباهوشهستن مهربان
پوریا
مریم یعنی یه خانم خوشگل فرفری ، اونم تازه سیاسلوخته هم باید باشه

مدیر این سایت ، اگه نظر منو نزاری داخل نظرها دیگه دوستت ندارم
روژینا .خ س
مریم یعنی گل زیبا دختر خوشکل و مادر حضرت عیسی مسیح (ع )
مریم یعنی همین اسم دختر عمه ی من مریمه
مریم
مریم یعنی دریای عشق الهی
مریم
دوستدار محیط زیست
مریم
یعنی هم درد وهم درمون
هیچ جز خودشو معبودش طبیبش نیست
.
مریم نامی زیبا برای دختران زیبا
مریم
1_مریم یعنی تنها
2-عادت به تنهایی
3_عاشق ولی تنها
4-طرفتار تنهایی
5-لجباز
من که شخصا اینجوری هستم
هلیا
پاک و با سعادت
مریم
گل خوشبو
دریا ی تلخ
راستش من اسم دوستم هانیه است اون گفت در مورد خودت بگم گفتم آره گفت خیلی مسخره بازی در میاری ازت خوشم میاد
عبادت کننده
اِمیرمحمد قربانی
زنی که چیزش مثل گل خوشبو هست هم می گویند
مریم
مریم به معنی دریایی است پر از رویا
Mary
مریم به معنی عشق ،عزیز،دریای سرکش ،دریای غم ،نام گل،پارسا و از همه مهم تر نام سوره ی قران و حضرت مریم (س)
پیمان کریمی
شعرم رو تقدیم می کنم

به هر سَمتَم اگر،هزار راه بینَم
به دنبالَت بیایَم،سر به راهم
باید صدسال اعتکاف کنم تا
مثل تو،مریم شَوَد قلب و نگاهَم

مریم
(پیمان کریمی)
مبینا ذبیحی
مریم یعنی عشق

مریم یعنی یک فرشته

مریم یعنی بهشت گمشده

مریم یعنی عزیز

مریم یعنی دنیا

مریم یعنی یک دنیا ی گمشده

مریم یک دختر آرام و عزیز
...
نوعی گل خوش بو/اسم دختر
مریم
مریم یعنی خاص ترین آدم روی دنیا ولی اگر باهاش نیازی بد تا میکنه م یعنی ملایم ر یعنی رویا یی. ی یعنی یاور. م یعنی ترین ادم دنیا. من خودم مریمم میدونم
مریم
تمام دنیا میشد ان کس که جیگر ترینه مثل مریم
مریم
مریم یعنی زیبایی آفرینش خداوند ❤مریم یعنی پاک دامن و مهربان💕مریم یعنی زیبایی
. Mriw .
دریایِ غَم . !
و البته معنی های ذیگه ای هم میده .
مریم
ب نظر من یعنی مروارید دریا و همچنین
پاک و مقدس😇
Maryam
قشنگ‌ترین و آروم‌ترین اسمی ک یع دختر میتونع داشتع باشع مریمع(؛♡
مریم
مریم ریشه ی عبری داره بعید میدونم یه اسم عربی باشه ،کمتر عربی هم هست که این اسمو داشته باشه
مریم یعنی دوشیزه ی عبادت کننده ای که دریایی از غمه
شاید واقعا هم همینطور باشه
اسم خیلی زیباییه من واقعا دوستش دارم دست مادرمو می بوسم بحاطر انتخاب این اسم
شیدا
واقعا اسم مریم زیباست وقتی صدا میزنی مریم به یاد گل خوشبو بانوی پاک مقدس میوفتی من همیشه دلم بود که اسمم مریم باشه
Maryam
مریم یعنی پاک ومقدس یعنیی محبوب وعشق و همچنین دریای تلخی هم هستششش من عاشق اسم مریمم
مریم
من خیلی ممنونم از پدر و مادرم که این اسم رو برام انتخاب کردن و هیچ وقت اسمم رو عوض نخوام کرد .
چون واقعا اسم قشنگی است .
و مناسب من هم هستش.
مریم
مریم یعنی پاکدامن
از نظر من زیبا ترین اسم دنیاست😌
مریم
مریم اسم خیلی قشنگیه ویکی ازسوره های قران کریم هستش
معنی اسم مریم دریای تلخ هستش ولی بااین همه تلخی اکثرمریم هاادمای صبوری هستن ‌واگرکاری بخوان بکنن هیچ چیزی نمیتوکه جلوشون روبگیره بجزخدا
مریمااکثرادمای احساسی هستن ولی هیچ وقت چیزی روازکسی به دل نمیگیرن وبیشترموقعه هامیبخشن این مربوط به سادگیشون میشه و وقتی هم که عاشق میشن برای عشقشون حاضرن ازهمه چیشون بگذرن
مریم
مریم عِبری هست.
این اسم بین المللی و دارای تلفظ ها و ساختارهای نوشتاری کمی متفاوت از هم است.
این که به می گویند به معنی گل یا مادر حضرت عیسی(ع) هست برای معنی این اسم کفایت نمی کند و گویا که تنها توضیحی بر افراد یا اشیایی است که این اسم را داشتند.(انگار که توصیف کرده باشید)
مریمدر اکثر زبان ها با ساختار ها و تلفظ های متعدد به معنای قطره یا ستاره ای در دریاست. در بعضی کشور ها علاوه بر این معنی، معنای سرکش و یا یار و محبوب را هم به خود اختصاص می دهد.
فروزان
یعنی بلند روح، پاک، خانومی پارسا
م.جواد فصیحی
طبق تفسیر میسر مریم بمعنی فرمانبردار و عابد میباشد.
مانیا
مادر حضرت مریم اسم دخترش رو به خاطر این گذاشت مریم که خدمت گذار خدا باشه و از اونجای که میدونست قراره مادر عیسی مسیح باشه اسمش رو مریم گذاشت یعنی پاک ، یکتا پرست ، و همچنین یعنی کسی که با تمام سلول هایش خدا را قبول دارد

و از روی اینکه مر یعنی دریا یم یعنی تلخ بعضی ها نام مریم رو به معنی دریا تلخ میشناسن
مریم
واقعا هر معنیی که دوستان فرمودند درست وحقیقیست وبا ایشان موافقم.مریم یعنی همه چیزهای پاک دنیا.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• نوشته اسم مریم   • مریم خواننده   • اسم مریم به زبانهای مختلف   • میم مثل مریم   • مریم گل   • یوسف نجار   • شعر مریم   • آهنگ مریم من   • معنی مریم   • مفهوم مریم   • تعریف مریم   • معرفی مریم   • مریم چیست   • مریم یعنی چی   • مریم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مریم

کلمه : مریم
اشتباه تایپی : lvdl
آوا : maryam
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس مریم : در گوگل

آیا معنی مریم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )