برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1606 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهرستان خواف

شهرستان خواف در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان خواف
شهرستان خواف یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی است و مرکز آن شهر خواف می باشد که در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است. سنگان، نشتیفان، قاسم آباد و سلامی دیگر شهرهای آن هستند.
مسجد ملک زوزن
این شهرستان با چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن، و سلامی و جمعیتی بیش از۱۷۵ هزار نفر، در نوار مرز شرقی ایران قرار دارد و ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.
این شهرستان از شمال به شهرستان های رشتخوار ، تایبادو تربت حیدریه، از غرب به شهرستان گناباد و شهرستان رشتخوار، از جنوب به شهرستان قائنات در خراسان جنوبی و از شرق به کشور افغانستان متصل است. این شهرستان با کشور افغانستان ۹۱ کیلومتر مرز مشترک دارد.
شهرستان خواف را از نظر صنعتی به دلیل وجود معادن سنگ آهن سنگان نیز به پایتخت سنگ اهن خاورمیانه میدانند. همچنین از نظر محیط زیست به دلیل وجود گونه خاص هوبره در دشت سیرخون خواف ، این شهرستان را پایتخت هوبره نیز می شناسند.
عکس شهرستان خواف
بخش مرکزی شهرستان خواف یکی از بخش های شهرستان خواف در استان خراسان رضوی ایران است.
بخش مرکزی شهرستان خواف
دهستان نشتیفان
دهستان میان خواف
شهرها: خواف، نشتیفان، سنگان، قاسم آباد و سلامی
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان خواف در سال ۱۳۸۵ برابر با ۴۱۳۸۴ نفر بوده است.
جدول زیر بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است. فهرست زیر قنات های شهرستان خواف در استان خراسان رضوی را نشان می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرستان خواف را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان خواف   • مفهوم شهرستان خواف   • تعریف شهرستان خواف   • معرفی شهرستان خواف   • شهرستان خواف چیست   • شهرستان خواف یعنی چی   • شهرستان خواف یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان خواف

کلمه : شهرستان خواف
اشتباه تایپی : aivsjhk o,ht
عکس شهرستان خواف : در گوگل

آیا معنی شهرستان خواف مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )