برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1377 100 1

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی در دانشنامه ویکی پدیا

زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی (La Lingua Italiana یا Italiano) از شاخه های زبان لاتین است و با زبان های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهاتهای زیادی دیده می شود. در بین زبان های لاتین، ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک ترین زبان به آن است.
ایتالیک
رومی
ایتالو غربی
ایتالو دالماتی
ایتالیایی
گویشوران این زبان که در ایتالیا، بعضی از کانتونهای کشور سوئیس که با ایتالیا مرز مشترک دارند، اتیوپی، مالت، واتیکان، سان مارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، سومالی، سومالی لند، اریتره، جزیره کرس و شهر نیس فرانسه (هردو پیشتر جزو خاک ایتالیا بودند)، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی، بخش هایی از کشور آرژانتین و قسمت هایی از برزیل زندگی می کنند.
نسل قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می گویند ولی میزان سخن وران این زبان در این کشورها، پس از تأکید بیشتر بر روی زبان های بومی و زبان عربی و انگلیسی کاهش پیدا کرده است.
ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سان مارینو، سوئیس (یکی از چهار زبان رسمی)، سومالی، اسلوونی (همراه با زبان اسلوونیایی در چهار ایالت: کوپر، ایزولا، پیران و پورتورس)، واتیکان و شهرستان ایستریا در کشور کرواسی می باشد.
عکس زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی برای مبتدی ها (دانمارکی: Italiensk for begyndere) فیلمی در ژانر کمدی رمانتیک به کارگردانی لونه شرفیگ است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد.
۸ دسامبر ۲۰۰۰ (۲۰۰۰-12-۰۸)
چندین فرد مجرد و تنها در یکی از شهر های دانمارک از یک کلاس زبان ایتالیایی کمک می گیرند تا بتوانند عشق زندگی شان را پیدا کنند...
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان ایتالیایی   • مفهوم زبان ایتالیایی   • تعریف زبان ایتالیایی   • معرفی زبان ایتالیایی   • زبان ایتالیایی چیست   • زبان ایتالیایی یعنی چی   • زبان ایتالیایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان ایتالیایی
کلمه : زبان ایتالیایی
اشتباه تایپی : cfhk hdjhgdhdd
عکس زبان ایتالیایی : در گوگل

آیا معنی زبان ایتالیایی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )