برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1639 100 1
شبکه مترجمین ایران

ده فرمان (سریال تلویزیونی)

ده فرمان (سریال تلویزیونی) در دانشنامه ویکی پدیا

ده فرمان (سریال تلویزیونی)
سریال تلویزیونی ده فرمان (به لهستانی: Dekalog) اثر فیلمساز لهستانی کریشتوف کیشلوفسکی مجموعه ای تلویزیونی ست که در سال ۱۹۸۹ به نمایش عمومی درآمد. کیشلوفسکی فیلمنامهٔ این مجموعه را با مشارکت کشیشتف پیسیویچ به نگارش درآورد. این مجموعه شامل ۱۰ قسمت یک ساعته ملهم از ده فرمان موسی است. هر قسمت از مجموعه موقعیت شخصیت هایی در لهستان امروزی را در مواجهه با یک یا چند موضوع اخلاقی یا معنوی مورد کاوش قرار می دهد و به بازتاب آن فرامین موسی در زندگی روزمره می پردازد.
داستان ها الزاماً دینی نیستند و مذهب نقش مهمی در داستان پردازی ایفا نکرده است. یافتن ارتباط میان نام های فرامین و موضوع اپیزودها بسیار مشکل بوده و گاهی نمی توان منطق حاکم بر نام گذاری فیلم و فرمان های حضرت موسی را یافت.
گرچه هر قسمت از مجموعه داستان مستقلی دارد، بیشتر آن ها در یک مجموعه آپارتمانی در ورشو می گذرد و بعضی شخصیت های قسمت های مختلف با یکدیگر آشنایند. در هر داستان، اشاراتی هرچند کوتاه به سایر قسمت ها شده است و دقیق شدن در داستان این رازها و ارتباطات را آشکار می کند. گرچه الزامی به درک این روابط برای بیننده وجود ندارد و تنها بازی نویسنده با هوش خواننده است.
این فیلم، هفتمین فیلم برتر دنیا از منظر سینمای معناگراست.
عکس ده فرمان (سریال تلویزیونی)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ده فرمان (سریال تلویزیونی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ده فرمان (سریال تلویزیونی)   • مفهوم ده فرمان (سریال تلویزیونی)   • تعریف ده فرمان (سریال تلویزیونی)   • معرفی ده فرمان (سریال تلویزیونی)   • ده فرمان (سریال تلویزیونی) چیست   • ده فرمان (سریال تلویزیونی) یعنی چی   • ده فرمان (سریال تلویزیونی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ده فرمان سریال تلویزیونی

کلمه : ده فرمان (سریال تلویزیونی)
اشتباه تایپی : ni tvlhk (svdhg jg,dcd,kd)
عکس ده فرمان (سریال تلویزیونی) : در گوگل

آیا معنی ده فرمان (سریال تلویزیونی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )