برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1618 100 1
شبکه مترجمین ایران

کامپیلوباکتر ژژونی

کامپیلوباکتر ژژونی در دانشنامه ویکی پدیا

کامپیلوباکتر ژژونی
کامپیلوباکتر ژژونی (به انگلیسی: Campylobacter jejuni) یکی از باکتریهای شایع روده ای است. این باکتری گرم منفی شکلی مارپیچ (S شکل) داشته، هاگ تولید نمی کند و میکروآئروفیلیک است. متحرک و اوره آز و اکسیداز مثبت و در دمای ۴۲ درجه در مجاورت با CO2 رشد بهتری دارند.
التور
کامپیلوباکتر
این باکتری یکی از علل شایع گاستروانتریت روده ای انسان در جهان است. مسمومیت غذایی و اسهال ناشی از این باکتری هرچند می تواند ناتوان کننده باشد ولی اغلب کشنده نیست. این باکتری ممکن است از علل بروز بیماری گیلن باره باشد. کمپیلوباکتر شایعترین میکروارگانیسم در مسمویت غذایی است که طبق آمار سالانه ۲٫۴ میلیون نفر در ایالات متحده با علائم دل پیچه، دل درد، اسهال و تب به مراکز درمانی مراجعه می کنند. علت اغلب این عفونت به دلیل خوردن گوشت خام یا آلوده طیور است.
کمپیلوباکتر ژژنی از علل شایع گاستروانتریت بوده، موجب اسهال خونی می گردد که با دردهای شکمی همراه است و بیشتر در (اطفال).
در لام مستقیم با رنگ آمیزی گیمسا و رنگ آمیزی اختصاصی نقره بهتر مشاهده می شود، باکتریهای خمیده و اسپریل شکل در زیر میکروسکوپ دیده می شود. محیط اختصاصی آن SKirow است که ۵–۳ روز طول می کشد تا رشد کند (حاوی آنتی بیوتیک های وانکومایسین، پلی میکسین و تری متوپریم) کلونی های به قطر ۲–۱ میلی متر روی این محیط ایجاد می شود.
عکس کامپیلوباکتر ژژونی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کامپیلوباکتر ژژونی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کامپیلوباکتر ژژونی   • مفهوم کامپیلوباکتر ژژونی   • تعریف کامپیلوباکتر ژژونی   • معرفی کامپیلوباکتر ژژونی   • کامپیلوباکتر ژژونی چیست   • کامپیلوباکتر ژژونی یعنی چی   • کامپیلوباکتر ژژونی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کامپیلوباکتر ژژونی

کلمه : کامپیلوباکتر ژژونی
اشتباه تایپی : ;hl~dg,fh;jv CC,kd
عکس کامپیلوباکتر ژژونی : در گوگل

آیا معنی کامپیلوباکتر ژژونی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )