برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1630 100 1
شبکه مترجمین ایران

پیش نمونه

پیش نمونه در دانشنامه ویکی پدیا

پیش نمونه
پیش نمونه یا پروتوتایپ (یونانی: πρωτότυπον) (که با نام های نمونه اولیه یا نخستین الگو نیز شناخته می شود) مدل است که برای آزمایش مفهوم یا فرایند یک چیز شبیه سازی شده است. در معناشناسی، پیش نمونه ترکیب بیشترین ویژگی های نماینده یک رده است و به خصوص در علوم شناختی بسیار کاربرد دارد.
پیش نمونهٔ نرم افزار، یک نسخهٔ کامل نشده از نرم افزار است که در مراحل توسعهٔ نرم افزار تولید می شود. مشابه این کار در زمینه های دیگر مانند مهندسی مکانیک یا ساخت نیز انجام می شود.
تأیید شدن نیازمندی های واسط کاربری و ابعاد پروژه.
نمایش یک نسخه از سیستم جهت فروش سهام در کسب و کار.
تخمین دقیق تر در مورد زمان طراحی و توسعه، هزینه و میزان کار.
عموماً در پیش نمونه ها تنها به برخی از جنبه های نرم افزار توجه می شود، و ممکن است با محصول نهایی تفاوت داشته باشند.
ساخت پیش نمونه چندین مزیت دارد: طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار می توانند در مراحل اولیهٔ توسعه، از نظرات و بازخوردهای کاربران استفاده کنند. همچنین برای مقایسهٔ ویژگی های نرم افزار با ویژگی های ذکر شده در قرارداد مفید است.
توسعه دهنده می تواند با توجه به پیش نمونه، دقت تخمین های اولیه برای پروژه (مانند زمان مورد نیاز، هزینه ها، منابع انسانی و فیزیکی) را بررسی کند.
پیش نمونه ی نرم افزار، یک نسخه ی کامل نشده از نرم افزار است که در مراحل توسعه ی نرم افزار تولید می شود. مشابه این کار در زمینه های دیگر مانند مهندسی مکانیک و یا ساخت نیز انجام می شود.
عموماً در پیش نمونه ها تنها به برخی از جنبه های نرم افزار توجه می شود، و ممکن است با محصول نهایی تفاوت داشته باشند.
ساخت پیش نمونه چندین مزیت دارد: طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار می توانند در مراحل اولیه ی توسعه، از نظرات و بازخوردهای کاربران استفاده کنند. همچنین برای مقایسه ی ویژگی های نرم افزار با ویژگی های ذکر شده ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پیش نمونه در دانشنامه آزاد پارسی

پیش نمونه (prototype)
در فناوری، نمونۀ اولیۀ ماشینی با طرح جدید. با پیش نمونه ها آزمایش هایی برای تعیین عملکرد، اعتمادپذیری، هزینه، و ایمنی صورت می گیرد و سپس، قبل از آغاز تولید در مقیاس بزرگ، طرح اصلی را اصلاح می کنند.

پیش نمونه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیش نمونه   • مفهوم پیش نمونه   • تعریف پیش نمونه   • معرفی پیش نمونه   • پیش نمونه چیست   • پیش نمونه یعنی چی   • پیش نمونه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیش نمونه

کلمه : پیش نمونه
اشتباه تایپی : ~da kl,ki
عکس پیش نمونه : در گوگل

آیا معنی پیش نمونه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )