برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1649 100 1
شبکه مترجمین ایران

پپتید شبه گلوکاگون ۱

پپتید شبه گلوکاگون ۱ در دانشنامه ویکی پدیا

پپتید شبه گلوکاگون ۱
پپتید شبه گلوکاگون ۱ (انگلیسی: Glucagon-like peptide-1) یا به اختصار GLP-1، یک هورمون های پپتیدی ۳۰ آمینواسیدی است.
گیرنده پپتید شبه گلوکاگون ۱
پپتید شبه گلوکاگون ۲
دیابت نوع ۲
پلی پپتید مهاری معده
این پروتئین در «سلول های ال» در دستگاه درون ریز روده ها و نرون های عصبی مرکزی">دستگاه عصبی مرکزی (در ساقهٔ مغز) پس از صرف غذا ساخته می شود.
پپتید شبه گلوکاگون ۱ همچون پلی پپتید مهاری معده یک اینکرتین است، در نتیجه می تواند قند خون را از طریق ترشح انسولین کاهش دهد. علاوه بر آن، این هورمون های پپتیدی چندین اثر محافظتی و تنظیمی هم دارد؛ اما برخلاف پلی پپتید مهاری معده فعالیت این هورمون در جریان دیابت نوع ۲ حفظ می شود و پژوهش های گسترده ای در زمینهٔ استفاده از درمان های مبتنی بر آن صورت پذیرفته است. بر خلاف درمان های مبتنی بر انسولین و سولفونیل اوره، درمان های وابسته به پپتید شبه گلوکاگون ۱ با کاهش وزن و خطر کمتری از هیپوگلیسمی همراه است که دو مسألهٔ مهم برای بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ است.
نیمه عمر پتید شبه گلوکاگون ۱ در حدود ۲ دقیقه است.
عکس پپتید شبه گلوکاگون ۱
گیرنده پپتید شبه گلوکاگون ۱ (انگلیسی: Glucagon-like peptide-1 receptor) یک گیرنده پروتئینی است که در انسان توسط ژن «GLP1R» کُدگذاری می شود و در سلول های بتای لوزالمعده یافت می شود.
3C59, 3C5T, 3IOL, 4ZGM
2740
n/a


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پپتید شبه گلوکاگون ۱ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پپتید شبه گلوکاگون ۱   • مفهوم پپتید شبه گلوکاگون ۱   • تعریف پپتید شبه گلوکاگون ۱   • معرفی پپتید شبه گلوکاگون ۱   • پپتید شبه گلوکاگون ۱ چیست   • پپتید شبه گلوکاگون ۱ یعنی چی   • پپتید شبه گلوکاگون ۱ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پپتید شبه گلوکاگون ۱

کلمه : پپتید شبه گلوکاگون ۱
اشتباه تایپی : ~~jdn afi 'g,;h',k ۱
عکس پپتید شبه گلوکاگون ۱ : در گوگل

آیا معنی پپتید شبه گلوکاگون ۱ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )