برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1527 100 1
شبکه مترجمین ایران

پوره سیب

پوره سیب در دانشنامه ویکی پدیا

پوره سیب
پوره سیب نوعی پوره شیرین است که از سیب پخته و له شده تهیه می شود. برای مزه دار کردن این پوره، آن را با شکر شیرین می کنند.
آشپزی مستعمرات سیزده گانه
آشپزی آمریکایی
پوره سیب را با انواع غذاها از جمله همراه با گوشت و همچنین با انواع دسرها مصرف می کنند. از آنجا که طرز تهیه آن راحت است، بسیار زیاد از آن استفاده می شود.
برای تهیه این پوره می توان از سیب با پوست یا بی پوست استفاده نمود و همچنین انواع ادویه جات و مواد افزودنی از جمله دارچین را به این پوره می افزایند. پوره سیب می تواند بافت نرم یا سفتی داشته باشد؛ حتی می توان از تکه های بزرگ سیب داخل آن استفاده نمود. این نوع پوره را به راحتی در خانه تهیه می کنند. البته آماده شده آن هم در بسیاری از سوپرمارکتها موجود است. از این پوره به عنوان غذا یا خوراک حاضری برای کودکان استفاده می کنند.
پوره سیبی که به آن شکر اضافه نکرده اند، به عنوان غذای کودک کاربرد دارد. گاهی برای مبارزه با اسهال، از این پوره به عنوان داروی خوراکی استفاده می کنند.
عکس پوره سیب
پوره سیب زمینی غذایی است که از پوره کردن سیب زمینی پخته شده درست می شود. دستور پخت این غذا تا قبل از ۱۷۴۷ وجود نداشت و اولین بار در کتاب هنر آشپزی از هانا گلس دیده شد. پودر پوره سیب زمینی و فریز شدهٔ آن نیز در بازار موجود است.
استفاده از نوع «آردی» سیب زمینی معمولاً پیشنهاد می شود، هر چند سیب زمینی های «مومی» نیز برای بافت متفاوتش استفاده می گردند. کره، روغن گیاهی، شیر یا خامه نیز برای بهتر کردن مزه و بافت اضافه شده و به سیب زمینی ها نیز نمک، فلفل سیاه یا هر ادویه مورد علاقه زده می شود. چاشنی های معمول که در این غذا استفاده می شوند عبارت اند از: سیر، پنیر، تکه های بیکن، خامه ترش، پیاز، خردل، ادویه هایی چون جوز، گیاهان خرد شده ای چون جعفری و رومارن، شلغم سفید و واسابی.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پوره سیب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پوره سیب   • مفهوم پوره سیب   • تعریف پوره سیب   • معرفی پوره سیب   • پوره سیب چیست   • پوره سیب یعنی چی   • پوره سیب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پوره سیب

کلمه : پوره سیب
اشتباه تایپی : ~,vi sdf
عکس پوره سیب : در گوگل

آیا معنی پوره سیب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )