برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1622 100 1
شبکه مترجمین ایران

هبه (قربانی)

هبه (قربانی) در دانشنامه ویکی پدیا

هبه (قربانی)
هبه در فرهنگ لغات به دادن چیزی به کسی بدون دریافت چیزی در مقابل آن عنوان شده ولی در فرهنگ عوام، عطا و بخشش عزیزترین کس خویش به خداوند است. عقدی که در آن شخص، جانی را به صاحب آن هدیه می نماید.تأثیر یک عادت کهن، بر فرهنگ و هنر بشریت   قربانی کردن انسان، از مستندات ماگلیابچیانو   گوشت قربانی برای پخش آماده می شود.
هبه در ادیان کهن به مفهوم فنا شدن انسان به ویژه فرزند در راه عقیده است. مراسم توسط کاهنان در جایی مخصوص که قربانگاه نامیده می شد، اجرا می گشت.
هرودوت دربارهٔ پارسیان که از لحاظ دین تحت رهبری مغان قرار داشتند چنین می گوید: بر پا داشتن بتان و بنای معابد و قربانگاه نزد ایشان مجاز نیست … به نظر می رسد ایشان خدایان را در مخیلهٔ خویش شبیه آدمیان مصوّر نمی سازند. در پیش گاه خورشید، ماه، خاک و آتش و باد قربانی نثار می کنند. از روزگار کهن قربانی نثار این خدایان می شد و مراسم قربانی حتماً می بایست با شرکت مغان صورت گیرد.
موارد قربانی کردن آدمی نیز دیده شده. هرودوت بدون اینکه مسئولیت صحت خبر را بر عهده گیرد چنین می نویسد: شنیدم که آمستریدا زن خشایار شاه به شکرانهٔ رسیدن به سن کهولت امر کرد دو هفت نفر از جوانان بزرگ زادهٔ پارسی را به افتخار ایزدی که در زیر زمین است در گور کنند. به خبر دیگر هرودوت هخامنشیان در فراکیه به رسم قربانی ۹ پسر و ۹ دختر جوان را زنده به گور کردند. هرودوت مغان را به قربانی کردند انسان متهم نمی کند و فقط پارسیان را مقصر می داند؛ ولی وی اشتباه می کند قتل نفس از ویژگی های طبقه مغان بود.
عکس هبه (قربانی)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

هبه (قربانی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هبه (قربانی)   • مفهوم هبه (قربانی)   • تعریف هبه (قربانی)   • معرفی هبه (قربانی)   • هبه (قربانی) چیست   • هبه (قربانی) یعنی چی   • هبه (قربانی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هبه قربانی

کلمه : هبه (قربانی)
اشتباه تایپی : ifi (rvfhkd)
عکس هبه (قربانی) : در گوگل

آیا معنی هبه (قربانی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )