برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1429 100 1

نوکیا

نوکیا در دانشنامه ویکی پدیا

نوکیا
نوکیا (به انگلیسی: NOKIA) معروف به غول موبایل جهان و بزرگترین نوآور و قدیمی ترین شرکت موبایل جهان است. شرکت تجهیزات مخابراتی فنلاندی و چندملیتی(هند و مجارستان و چین) است، که تمرکز اصلی آن بر تولید تجهیزات و زیرساخت های ارتباطات مخابراتی و نرم افزارهای نقشه و ناوبری معطوف می باشد. این شرکت از طریق شرکت تابعه نوکیا سولوشنز اند نتورکس در حوزه های تجهیزات پهنای باند شبکه های موبایل و خدمات مولتی مدیا نیز فعالیت می کند.
فردریک ایدستام
لئو میشلن
ریشه های تأسیس شرکت نوکیا به سال ۱۸۶۵ بازمی گردد، که فردریک ایدستام با مشارکت لئو میشلن اقدام به راه اندازی شرکت نوکیا نمود. این شرکت در آغاز در زمینه تولید کاغذ فعالیت می کرد، ولی در سال ۱۸۹۶ ایدستام بازنشسته شد و میشلن ریاست شرکت را در دست گرفت که در پی آن در سال ۱۸۹۸ نوکیا شروع به تولید لاستیک و تایر اتومبیل نمود.
از ۱۹۱۲ این شرکت وارد عرصه تولید تجهیزات خطوط تلفن، تلگراف و سیم کشی الکتریکی شد. بعدها وارد بازار مخابرات گردید. در سال ۱۹۸۸ بخش تولید تایر این شرکت تحت نام نوکیان تایرز تفکیک شد و در ۱۹۸۹ نیز بخش تولید کاغذ نوکیا نیز به شرکت اس سی آ واگذار گردید. این شرکت از ابتدای دهه ۱۹۹۰ فعالیت خود را تنها بر بازار مخابرات متمرکز نمود.
بخش تولید تلفن همراه نوکیا در نهایت در سال ۲۰۱۳ به ارزش ۷٫۱۷ میلیارد دلار توسط مایکروسافت خریداری شد. (حق استفاده از نام تجاری نوکیا به مدت ۱۰ سال برای تلفن های همراه و نه تبلت به مایکروسافت واگذار شد.)
عکس نوکیا
نوکیا ۱۰۰۶ (انگلیسی: Nokia 1006) یک مدل گوشی تلفن ساخته شده توسط شرکت نوکیا بود.
860 mAh, Li-Ion
Talktime: 3.5h (210 min)
Standby: 240h (10 days)
نوکیا ۱۰۱۱ اولین تلفن همراه جی اس ام ی بود که تولید انبوهی داشت. شماره مدل، از تاریخ معرفی آن در ۱۰ نوامبر ۱۹۹۲ آمده است. ۴۷۵ گرم وزن دارد که بیشتر این و ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نوکیا

نوکیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نوکیا   • مفهوم نوکیا   • تعریف نوکیا   • معرفی نوکیا   • نوکیا چیست   • نوکیا یعنی چی   • نوکیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نوکیا
کلمه : نوکیا
اشتباه تایپی : k,;dh
عکس نوکیا : در گوگل

آیا معنی نوکیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )