برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1454 100 1

سارا (فیلم)

سارا (فیلم) در دانشنامه ویکی پدیا

سارا (فیلم)
سارا فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش مهرجویی محصول سال ۱۳۷۱ است. داستان این فیلم از نمایش نامه خانه عروسک اثر هنریک ایبسن الهام گرفته شده است. فیلم سارا در کارنامه سینمایی مهرجویی جزو یکی از بهترین و مهم ترین کارهایش به شمار می آید و از نقطه نظری دیگر در کنار عناوینی همچون بانو، پری و لیلا، یکی از بارزترین فیلم های او در خصوص زنان است.
نیکی کریمی در نقش سارا
امین تارخ در نقش حسام (شوهر سارا)
خسرو شکیبایی در نقش گشتاسب
یاسمین ملک نصر در نقش سیما
حسام برای درمان بیماری اش مجبور است به خارج از کشور سفر کند. سارا همسر او مخارج سفر او را تأمین می کند، اما می گوید که این پول را از محل ارثیه پدرش به دست آورده است. حسام بهبودی می یابد سارا پنهان از چشم شوهرش با کار سخت و مداوم خیاطی سعی می کند بدهی های خود را پرداخت کند. گشتاسب مردی که به سارا کمک مالی کرده است متهم به جعل اسناد شده است و موقعیت شغلی او در بانک دچار مخاطره می شود و از سارا می خواهد از طریق اعمال نفوذ حسام که حالا رئیس بانک شده است در شغلش ابقاء شود. سارا خود نیز می داند که امضای پدرش در اسناد جعل شده چون خود او امضای پدرش را جعل کرده است. وقتی حسام پی به واقعیت امر می برد، در جریان یک نزاع لفظی می گوید که او را لایق زندگی و معاشرت با خود و فرزندانش نمی داند. سارا آزرده از بیرحمی شوهرش در قبال رنجی که خاطرش متحمل شده ناگزیر خانه او را ترک می کند.
عکس سارا (فیلم)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سارا (فیلم)

سارا فیلم ایرانی به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش مهرجویی محصول سال ۱۳۷۱ است. داستان این فیلم از نمایش نامه خانه عروسک اثر هنریک ایبسن الهام گرفته شده است.

ارتباط محتوایی با سارا (فیلم)

سارا (فیلم) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سارا (فیلم)   • مفهوم سارا (فیلم)   • تعریف سارا (فیلم)   • معرفی سارا (فیلم)   • سارا (فیلم) چیست   • سارا (فیلم) یعنی چی   • سارا (فیلم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سارا فیلم
کلمه : سارا (فیلم)
اشتباه تایپی : shvh (tdgl)
عکس سارا (فیلم) : در گوگل

آیا معنی سارا (فیلم) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران