برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1431 100 1

دروازه بان (فوتبال)

دروازه بان (فوتبال) در دانشنامه ویکی پدیا

دروازه بان (فوتبال)
دروازه بان در اصطلاح تعریف شده از فدراسیون بین المللی فوتبال به بازیکنی گفته می شود که فضایی را در میان خط حملهٔ حریف و دروازهٔ خودی، به عنوان آخرین نفر دفاعی تیم، محافظت می کند. وظیفهٔ اصلی دروازه بان مراقبت از دروازه و پیشگیری از دریافت گل محسوب می شود. دروازه بان تنها بازیکنی می باشد که حق استفاده از دست برای محافظت از دروازه خودی دارد. (فقط در محوطه جریمه تیم خودی) هر تیم باید در تمام لحظات بازی یک دروازه بان در اختیار داشته باشد.
ویکی پدیای انگلیسی
اگر یک دروازه بان به دلایل مختلف (مصدوم شدن یا اخراج شدن از زمین بازی) مجبور به ترک زمین شود، بازیکن دیگری باید به جای او درون دروازه قرار بگیرد. (حتی اگر برای تیم هیچ تعویضی باقی نمانده باشد و از تمام تعویض های مجاز تیم استفاده شده باشد)
رنگ لباس دروازه بان با بقیه بازیکنان تیم متفاوت است و در اغلب تیم ها معمولاً شماره ۱ مخصوص یکی از دروازه بان های تیم می باشد. البته همیشه استثنا هایی وجود داشته اند که از آن جمله می توان به دروازه بان تیم ملی فوتبال پرتغال ویکتور بایا اشاره کرد که همیشه شماره ۹۹ می پوشید و دروازه بان تیم ملی فوتبال آرژانتین در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ ( آرژانتین) که شماره ۵ بر تن می کرد.
معمولاً شماره های ۱ و ۱۲ و ۲۲ مخصوص دروازه بان هاست.
عکس دروازه بان (فوتبال)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دروازه بان (فوتبال) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دروازه بان (فوتبال)   • مفهوم دروازه بان (فوتبال)   • تعریف دروازه بان (فوتبال)   • معرفی دروازه بان (فوتبال)   • دروازه بان (فوتبال) چیست   • دروازه بان (فوتبال) یعنی چی   • دروازه بان (فوتبال) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دروازه بان فوتبال
کلمه : دروازه بان (فوتبال)
اشتباه تایپی : nv,hci fhk (t,jfhg)
عکس دروازه بان (فوتبال) : در گوگل

آیا معنی دروازه بان (فوتبال) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
شبکه مترجمین ایران