برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1337 100 1

جنگ آسیر و ونیر

جنگ آسیر و ونیر در دانشنامه ویکی پدیا

جنگ آسیر و ونیر
جنگ آسیر و ونیر در اساطیر اسکاندیناوی، نبردی کهن بود که میان دو گروه از ایزدان به نام های اِزیر و ونیر درگرفت که در نهایت به صلح و اتحاد این دو گروه و تشکیل تنها یک گروه از ایزدان منجر شد. این جنگ یکی از رخ دادهای مهم در اساطیر نورس به شمار می رود. روایت های این اسطوره آشفته و اسنوری بدون اشاره به علت این نبرد از دو افسانه متفاوت سخن می گوید. اطلاعات خرد و پراکنده ای دربارهٔ جنگ در منابع باقی مانده ای همچون شعر ولوسپا، اولین و شناخته شده ترین شعر در ادای شاعرانه، در کتاب اسکالدزکاپارمال بخشی از مجموعه متون ادای منثور و روایات کتاب ینگلینگ ساگا (تاریخ دودمان شهریاری ینگلینگ) اثر اسنوری استورلوسون به چشم می خورد.
بر طبق شعر ولوسپا، فریا ایزدبانوی عشق و باروری ونیرها، همیشه در سحر و جادو پیش قدم بود و استعداد فراوانی در هنر سِیدر داشت. (یکی از شکل های جادو در اواخر عصر آهن اساطیر شمال که فرد قادر به تشخیص و تغییر سرنوشت اشخاص بوسیلهٔ پیوند دادن دوباره بخشی از سرنوشت بود) فریا همانند بسیاری از سِیدرهای تاریخ، از شهری به شهر دیگر سفر می کرد و هنر خود را برای استخدام به نمایش می گذاشت. او تحت نام جدید هید (به معنی درخشان)، بالاخره به آسگارد، سرزمین آسیرها رسید. آسیرها کاملاً تحت تأثیر قدرت و توانایی های او قرار گرفتند و شدیداً دنبال به خدمت گیری او بودند. اما به زودی متوجه شدند ارزش هایشان همانند احترام، وفاداری و اطاعت از قانون که تصمیم داشتند با سحر و جادو به انجام برسانند، زیر پا گذاشته می شود. از این رو آسیرها، فریا را به دلیل کاستی های شخصیتی خودشان مورد سرزنش قرار دادند و به او لقب گول ویگ (طمع طلا) دادند و قصد کشتنش را کردند. آن ها سعی کردند سه بار او را بسوزانند، اما او هر سه بار از خاکسترش دوباره متولد شد.
در تفسیرات دیگر، جنگ زمانی آغاز شد که آسیرها، یکی از ایزدبانوان ونیر به نام گول ویگ را شکنجه کردند. گول ویگ عاشق طلا بود و همیشه دربارهٔ آن صحبت می کرد. آسیرها که از شنیدن حرف های تکراری او درباره طلا خسته شده بودند، او را در تالار اُدین بستند و در بدنش نیزه فروبردند. سپس او را سه مرتبه در آتشی جادویی سوزاندند، اما هر بار که او می سوخت، از نو متولد می شد.
این دلیلی بود که آسیرها و ونیرها از یکدی ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جنگ آسیر و ونیر

جنگ آسیر و ونیر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جنگ آسیر و ونیر   • مفهوم جنگ آسیر و ونیر   • تعریف جنگ آسیر و ونیر   • معرفی جنگ آسیر و ونیر   • جنگ آسیر و ونیر چیست   • جنگ آسیر و ونیر یعنی چی   • جنگ آسیر و ونیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جنگ آسیر و ونیر
کلمه : جنگ آسیر و ونیر
اشتباه تایپی : [k' Hsdv , ,kdv
عکس جنگ آسیر و ونیر : در گوگل

آیا معنی جنگ آسیر و ونیر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )