برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1562 100 1
شبکه مترجمین ایران

ثابت ریاضی

ثابت ریاضی در دانشنامه ویکی پدیا

ثابت ریاضی
ثابت ریاضی عددی خاص و معمولاً حقیقی است. ثابت ها در قسمت های مختلفی از ریاضیات مانند هندسه، نظریه اعداد، حساب دیفرانسیل و انتگرال و ... ظاهر می شوند. برخی ثابت ها مانند عدد پی یا e برای ویژگی های یکتا و زمینه تاریخیشان مورد توجه ریاضی دان ها قرار دارند. ثابت های شناخته شده تر برای سال ها مورد مطالعه قرار گرفته اند و برای محاسبه مقدار آن ها تلاش های زیادی صورت گرفته است.
عدد π {\displaystyle \pi }   با مقدار تقریبی ۳٫۱۴۱۵۹، تعریف مشخصی در هندسه اقلیدسی دارد و آن نسبت محیط دایره به قطر آن است. اما ممکن است در جای های زیادی از ریاضیات دیده شود، مانند انتگرال گاوسی در آنالیز مختلط، ریشه های یک در نظریه اعداد یا توزیع کوشی در احتمالات. البته کاربرد آن تنها محدود به ریاضیات محض نیست و برای مثال در فیزیک در اصل عدم قطعیت، ثابت کیهان شناسی و قانون کولن ظاهر می شود.
عدد e با مقدار تقریبی ۲٫۷۱۸۲۸ که با نام ثابت رشد نمایی نیز شناخته می شود، در بخش های مختلفی از ریاضی پدیدار می گردد. یکی از تعریف های که می توان برای آن ارائه کرد مقدار حد زیر است:
e = lim n → ∞ ( 1 + 1 n ) n {\displaystyle e=\lim _{n\to \infty }\left(1+{\frac {1}{n}}\right)^{n}}


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ثابت ریاضی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی سیریزی
ثابت ریاضی عددی خاص و معمولاً حقیقی است. ثابت‌ها در قسمت‌های مختلفی از ریاضیات مانند هندسه، نظریه اعداد، حساب دیفرانسیل و انتگرال و ... ظاهر می‌شوند. برخی ثابت‌ها مانند عدد پی یا e برای ویژگی‌های یکتا و زمینه تاریخیشان مورد توجه ریاضی‌دان‌ها قرار دارند. ثابت‌های شناخته شده‌تر برای سال‌ها مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و برای محاسبه مقدار آن‌ها تلاش‌های زیادی صورت گرفته‌است.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ثابت ریاضی   • مفهوم ثابت ریاضی   • تعریف ثابت ریاضی   • معرفی ثابت ریاضی   • ثابت ریاضی چیست   • ثابت ریاضی یعنی چی   • ثابت ریاضی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ثابت ریاضی

کلمه : ثابت ریاضی
اشتباه تایپی : ehfj vdhqd
عکس ثابت ریاضی : در گوگل

آیا معنی ثابت ریاضی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )