برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1430 100 1

بهداشت روانی (روان شناسی)

بهداشت روانی (روان شناسی) در دانشنامه اسلامی

بهداشت روانی (روان شناسی)
بهداشت روانی، یعنی سازش با فشارهای مکرر زندگی روزانه و سازگاری عبارتست از، ایجاد تعادل و هماهنگی رفتار فرد با محیط به گونه ای که در ارتباط با تغییرات و دگرگونی های محیط خویش به تطابقی موثر و سازنده دست یابد. لذا هر فرد به طور موفقیت آمیز باید خود را با محیط سازگار نماید و عموما ناگزیر است که با زندگی، نسبتا سازش موثر داشته باشد.باید توجه داشت که هر کس دارای ظرفیت مشخصی جهت تحمل فشارهای زندگی روزانه خود است و وجود فشارهای عاطفی گوناگون، خطر از هم پاشیدگی روان را افزایش داده و به سلامت روان لطمه وارد خواهد کرد و فرد، دیگر قادر نخواهد بود رفتاری موزون و هماهنگ با جامعه داشته باشد و سلامت روان خود را حفظ نماید.سلامت روان به معنی، رفتار موزون و هماهنگ با جامعه، شناخت و پذیرش واقعیت های اجتماعی و قدرت سازگاری با آن ها، ارضاء نیازهای خویشتن به طور متعادل و شکوفایی استعدادهای فطری خویش می باشد.
برای بهداشت روانی تعاریف مختلفی از سوی افراد و نهادهای گوناگون ارائه شده است.
← تعریف فرهنگ روان شناسی لاروس
بهداشت روانی با مفهوم پیشگیری از بیماری های روانیبهداشت روانی در یکی از تعاریف موجود، با این مفهوم مورد استفاده قرار می گیرد.
← روش های پیشگیری
اصول اساسی بهداشت روانی عبارتست از: ۱. احترام به شخصیت خود و دیگران. ۲. شناختن محدودیت های خود و سایر افراد. ۳. دانستن این حقیقت که، رفتار انسان معلول عواملی است. ۴. آشنایی به این که، رفتار هر فرد تابع تمامیت وجود اوست. ۵. شناسایی نیازها و محرِک هایی که سبب ایجاد رفتار و اعمال انسان می گردد.
شاملو، سعید، بهداشت روانی، تهران، رشد، ۱۳۷۶، چاپ یازدهم، ص۳۴.
...

ارتباط محتوایی با بهداشت روانی (روان شناسی)

بهداشت روانی (روان شناسی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بهداشت روانی (روان شناسی)   • مفهوم بهداشت روانی (روان شناسی)   • تعریف بهداشت روانی (روان شناسی)   • معرفی بهداشت روانی (روان شناسی)   • بهداشت روانی (روان شناسی) چیست   • بهداشت روانی (روان شناسی) یعنی چی   • بهداشت روانی (روان شناسی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بهداشت روانی روان شناسی
کلمه : بهداشت روانی (روان شناسی)
اشتباه تایپی : finhaj v,hkd (v,hk akhsd)
عکس بهداشت روانی (روان شناسی) : در گوگل

آیا معنی بهداشت روانی (روان شناسی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )
شبکه مترجمین ایران