برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1669 100 1
شبکه مترجمین ایران

آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی در دانشنامه ویکی پدیا

آمریکای جنوبی
آمریکای جنوبی یا آمریکای لاتین بخش جنوبی قاره آمریکا است. آمریکای جنوبی را گاه به عنوان قاره ای جدا نیز در نظر می گیرند.
آرژانتین
اروگوئه
اکوادور
برزیل
بولیوی
پاراگوئه
پرو
سورینام
شیلی
کلمبیا
گویان
گویان فرانسه
ونزوئلا
آمریکای جنوبی در نیم کره غربی زمین واقع شده و بیشتر مساحت آن در نیم کره جنوبی است. آمریکای جنوبی از سمت غرب به اقیانوس آرام و از سوی شمال و شرق به اقیانوس اطلس محدود می شود. آمریکای شمالی و دریای کارائیب در شمال غرب آن واقع شده اند. محدوده آمریکای جنوبی را معمولاً از شمال کشور کلمبیا تا جنوب کشور شیلی در نظر می گیرند. خط استوا از این قاره می گذرد و رود بزرگ آمازون و جنگل های بارانی آمازون در این قاره قرار دارد.
آمریکای جنوبی ۱۷٬۸۴۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۱۲ کشور را در خود جای داده است. جمعیت این قاره در سال ۲۰۰۵ میلادی جمعاً ۳۷۲ میلیون نفر بود. جمعیت قاره آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۴۲۰ میلیون نفر برآورد شد.
به جز دوازده کشور مستقل، دو منطقه غیرمستقل به نام های گویان فرانسه و جزایر فالکلند نیز در آمریکای جنوبی قرار دارند که اولی از مستملکات فرانسه است و دومی جزئی از سرزمین های فرادریایی بریتانیا به شمار می آید. افزون بر این ها، در برخی تقسیمات، ترینیداد و توباگو، پاناما و شماری از جزایر آنتیل متعلق به پادشاهی هلند را نیز جزئی از آمریکای جنوبی به شمار می آورند.
عکس آمریکای جنوبی
اتحادیهٔ کشورهای آمریکای جنوبی (به انگلیسی: Union of South American Nations USAN) و (به اسپانیایی: Unión de Naciones Suramericanas, UNASUR) یک سازمان بین دولتی منطقه ای متشکل از ۱۲ کشور آمریکای جنوبیست.
پیمان تشکیل دهندهٔ (UNASUR) در ۲۳ مه ۲۰۰۸ در سومین اجلاس سران، که در برازیلیا در کشور برزیل برگزار شده بود امضا شد. با توجه به مفاد پیمان تشکیل دهنده، مقر این اتحادیه در شهر کیتو، در کشور اکوادور برگزیده شده است ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی بخش جنوبی قاره آمریکا است و معمولاً آن را از شمال کشور کلمبیا تا جنوب کشور شیلی در نظر می گیرند. خط استوا از این قاره می گذرد. رود بزرگ آمازون و جنگل های بارانی آمازون در این قاره قرار دارد.
• «تمدن های درخشانی که همهٔ اسرار آن ها هنوز برای ما کشف نشده در این قاره که در ۱۴۹۲ به وسیلهٔ کریستف کلمب کشف شد، وجود داشته است. آزتک، مایا، چیچا، اینکا واپسین وارثان تمدن های پیش از کشف کریستف کلمب که برخی از بازمانده های آن ها تا ۱۰٬۰۰۰ پیش از میلاد قدمت دارند، آثار قابل توجهی در سنگ و فلز از خود به جا گذاتشه اند.» ، در اثرش چاپ ۱۹۶۲ -> مارسل نیدرگانگ

آمریکای جنوبی در جدول کلمات

گونه هایی از شترسانان هستند که در آمریکای جنوبی زندگی می کنند
لاما
کشوری در آمریکای جنوبی با مرکزیت لیما
پرو
کشوری در آمریکای جنوبی که پایتخت آن کاراکاس است
ونزویلا
کشوری در آمریکای جنوبی که واحد پول آن «پزو» می باشد•
ارژانتین

آمریکای جنوبی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آمریکای جنوبی   • مفهوم آمریکای جنوبی   • تعریف آمریکای جنوبی   • معرفی آمریکای جنوبی   • آمریکای جنوبی چیست   • آمریکای جنوبی یعنی چی   • آمریکای جنوبی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آمریکای جنوبی

کلمه : آمریکای جنوبی
اشتباه تایپی : Hlvd;hd [k,fd
عکس آمریکای جنوبی : در گوگل

آیا معنی آمریکای جنوبی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )