برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1522 100 1
شبکه مترجمین ایران

آلودگی نفتی

آلودگی نفتی در دانشنامه ویکی پدیا

آلودگی نفتی
آلودگی نفتی یکی از عوامل آلودگی دریا است. آلودگی نفتی می تواند از طریق ریختن نفت، ترکیدن لوله های نفت و و سایر تصادفات صنعتی ایجاد شود. سالانه ۱۴۰۰۰ هزار حادثه نشت نفت رخ می دهد که بسیاری از آن ها در ابعاد کوچک و قابل جمع آوری هستند اما برخی هم فاجعه بار و آسیب زننده هستند.
برای مثال: در سال ۱۹۸۹ تنگه یرنس ویلیام در آلاسکا شاهد نشت ۴۲ میلیون لیتر نفت خام توسط نفتکش اکسون والدز بود یا خلیج فارس">جنگ خلیج فارس باعث ریزش حجم زیادی از نفت و آلوده شدن این خلیج شد. در سال ۲۰۰۲ نفتکش پرستیژ که حامل ۸۵/۵ میلیون لیتر نفت خام بود، در نزدیکی سواحل اسپانیا غرق شد. اگر چه بیشتر محموله این نفتکش در تانکرها بود، با این حال ۵/۷ میلیون لیتر آن وارد آب گردد.
مرگ و میر مرغان دریایی، ماهی ها و پستانداران دریایی از نتایج میان مدت این گونه حوادث است.
عکس آلودگی نفتی
آلودگی نفتی خلیج فارس در سال ۱۳۸۶ به تخلیه ۱۰۰ تن مازوت از نیروگاه برق بندرعباس به خلیج فارس در ۲۴ تیر ۱۳۸۶ گفته می شود. که باعث آلودگی به وسعت حدود ۸۰ هکتار در منطقه و آلودگی ۸ کیلومتر از آبهای ساحلی شد. درحالیکه شرکت توانیر پیمانکار خود را مسئول این مشکل معرفی کرد ولی سازمان محیط زیست ایران از این شرکت شکایت کرد.
لکه نفتی خلیج مکزیک
مختصات: ۴۲°۵۳′۰۰″شمالی ۹°۵۳′۰۰″غربی / ۴۲٫۸۸۳۳۳۳°شمالی ۹٫۸۸۳۳۳۳°غربی / 42.883333; -9.883333
آلودگی نفتی نفتکش پرستیژ یکی از بزرگترین فجایع زیست محیطی قرن بیستم به حساب می آید که در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۰۲ در اثر برخورد کشتی نفت کش پرستیژ به سواحل ایالت گالیسیا انجام شد و هزاران کیلومتر از نوار ساحلی کشورهای اسپانیا و فرانسه را آلوده کرد. همچنین خسارت زیادی به صنعت ماهی گیری این مناطق زد.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آلودگی نفتی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلودگی نفتی   • مفهوم آلودگی نفتی   • تعریف آلودگی نفتی   • معرفی آلودگی نفتی   • آلودگی نفتی چیست   • آلودگی نفتی یعنی چی   • آلودگی نفتی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلودگی نفتی

کلمه : آلودگی نفتی
اشتباه تایپی : Hg,n'd ktjd
عکس آلودگی نفتی : در گوگل

آیا معنی آلودگی نفتی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )