برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1672 100 1
شبکه مترجمین ایران

آسمان شب

آسمان شب در دانشنامه ویکی پدیا

آسمان شب
آسمان شب نام یک برنامه تلویزیونی است که به صورت هفتگی از شبکهٔ ۴ ایران از ۱۶ام اردیبهشت ۱۳۸۰ همزمان با اولین روز نجوم در ایران، با تهیه کنندگی و کارگردانی سیاوش صفاریان پور پخش می شود و به علم نجوم می پردازد.
چرخ (برنامه تلویزیونی)
نسبت طلایی (برنامه تلویزیونی)
پخش این برنامه به دنبال ویژه برنامه های موفقی مانند خورشیدگرفتگی کامل ۱۳۷۸ و سیارهٔ سرخ، با نام کامل «آسمان شب، طبیعت فراموش شده» به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور و اجرای علی اکبر عبدالرشیدی از ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۰ و هم زمان با برگزاری نخستین روز نجوم در ایران، آغاز شد. پس از آن نیز افراد دیگری اجرای آن را برعهده داشته اند و آخرین مجری آن شخص تهیه کننده است.
این برنامه تلویزیونی را می توان یکی از پایدارترین برنامه های تلویزیون در ایران در سال های اخیر دانست. در شب یلدای سال ۱۳۸۶ شبکهٔ ۴ پخش پانصدمین قسمت برنامهٔ آسمان شب را جشن گرفت و در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ نیز جشن ده سالگی این برنامه مستقیماً از تلویزیون پخش شد.
راز ماندگاری آسمان شب را باید در حاشیه امن موضوع برنامه و در میزان جذب بینندگان پرشمار آن جستجو کرد. اطلاع رسانی اخبار و وقایع نجومی و خصوصاً بیان مفاهیم پیچیده ستاره شناسی به زبان ساده رویکرد ویژه این مجموعه تلویزیونی در طول این سال ها بوده است. طیف مخاطبان این برنامه تلویزیونی دامنه ای وسیع دارد و شامل دانش آموزان و محصلان تا چهره های برجسته فرهنگی و اجتماعی ایران و در عین حال عامه مردم می باشد.
عکس آسمان شب
ماهنامهٔ آسمان شباولین ماهنامه تخصصی و رنگی ستاره شناسی و فضا در ایران و خاورمیانه است. این ماهنامه نخستین بار در دی ماه ۱۳۸۸ منتشر شد و از آن پس هر ماه منتشر می شد. حمیدرضا کریم پور صاحب امتیاز و سردبیر این ماهنامه است و احمد دالکی مدیر مسئول آن است:
صاحب امتیاز: حمیدرضا کریم پور
مدیر مسئول: احمد دالکی
سردبیر: احمدرضا قائدی
دبیر تحریریه: نفیسه کریم پور (غلامی)
آخرین شماره این ماهنامه، 41 بود که در فروردین 1395 به ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آسمان شب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آسمان شب   • مفهوم آسمان شب   • تعریف آسمان شب   • معرفی آسمان شب   • آسمان شب چیست   • آسمان شب یعنی چی   • آسمان شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آسمان شب

کلمه : آسمان شب
اشتباه تایپی : Hslhk af
عکس آسمان شب : در گوگل

آیا معنی آسمان شب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )