برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1533 100 1
شبکه مترجمین ایران

آرین

/'Ariyan/

معنی اسم آرین

اسم: آرین
نوع: پسرانه
ریشه اسم: انگلیسی
معنی: مرد آریایی - آریایی نژاد، از نسل آریایی

معنی آرین به فارسی

آرین
فلا یوس مورخ یونانی قرن دوم م . مولف تاریخ اسکندر بزرگ بنام ( آنا باسس ) انشائ کننده [ مذاکرات ] و [ انموذج ] اپیکتتوس .
مئران

آرین در دانشنامه ویکی پدیا

آرین
آرین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
آرین (بنزین)
آرین (مجله)
آرین (گروه موسیقی)
آرین (زبان شناس و رئیس جنبش فَرَشگَرد آریایی)
آرین ها یا بنزین ها گونه های بسیار واکنش پذیر مشتق شده از حلقه ی آروماتیک هستند که با حذف دو اسختلاف در موقعیت ارتو تشکیل می شوند. آرین ها معمولاً بهترین توصیف از یک پیوند سه گانه تحت فشار هستند; با این حال آن ها دارای برخی از خواص مرتبط با ترکیبات دی رادیکالی هستند. اصطلاح آرین به صورت نزدیکی با ارتو (۱و۲-دی دهیدروبنزن) دارد، با این حال موارد ۱و۳ و ۱و۴-نیز جزو این دسته بندی به شمار می آیند.
نمونه های بیشتر با استفاده از شیمی آرین: tricyclobutabenzene
کشف بنزین منجر به ایجاد تحولات سریعی در روش های سنتزی موجود به منظور ساخت حدواسطهای مفید فعال برای سنتز ترکیبات آلی گردید. انواع مختلفی از محصولات طبیعی به وسیله استفاده از آرینها به عنوان حدواسط، تهیه شده اند.
نمایش آلکینی بنزن،متداول ترین شکل ترسیم بنزین ها می باشد با این حال ساختارهای کومولن و بی رادیکال دارای سهم بیشتری در فرمهای رزونانسی دخیل هستند.
اولین نشانه از وجود حدواسط آریناز پژوهش صورت پذیرفته توسط استومر و کاهلرت در سال ۱۹۰۲ ناشی می گردد. آنها مشاهده کردند که بر اثر واکنش ۳-برموبنزوفوران با باز در حلال اتانول، ۲-اتوکسی بنزوفوران تشکیل می گردد. بر اساس این مشاهده، آن ها وجود حدواسط آرین را پیشنهاد کردند.
آرین نام یکی از مطبوعات استان فارس در دوران قاجاریه است.
سیروس رومی، فهرست مطبوعات فارس از آغاز تا امروز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،۱۳۸۵
این مجله از سال ۱۳۳۳ هـ.ق به وسیله حسین پرتو مشهور به ستوده، در شیراز به چاپ رسیده است.
این نشریه اولین مجله در استان فارس به شمار می رود.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آرین در جدول کلمات

ساخته سعید اسدی با بازی بهرام رادان | ساره آرین و جمشید هاشمپور
اواز قو
ساخته سعید اسدی با حضور بهرام رادان | جمشید هاشم پور | ساره آرین و داریوش مودبیان
اواز قو
فیلمی از سعید اسدی با بازی بهرام رادان | ساره آرین و جمشید هاشم پور
اوازقو

آرین را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

تارا
به معنی جنگ جوی سفید روی آریایی
آرین
اسم من آرین هست ریشه پهلوی هم داره
مبینا
آرین به معنای سفید پوست آریایی
آیدا
به معنی عشق ٬پسر ایرانی
فردین
آرین زیباترین اسم دنیاست اسم پسرم آرینه .آرین یعنی نسبت داده شده به آریا. منسوب به آریا. از نسل آریا
هستی
آریستی
یونانی به معنای کامل
آرین
اسم اصیل ایرانی
Arian
از اسم های اسیل ایرانی می باشد واز قوم آریایی است
سارا
آرین .. آریو .. آرتمیس.. آدرین
آرین
به معنی شاهزاده اصیل آریایی
دلارام
پسر آریایی
آرین
اسم اصیل آریایی
آرین
این اسم اصالتا یونانی میباشد
آرین
واژه خارجی به معنای شاهزاده اصیل یونانی
Melika
من اسم آرین کیا رو خیلی دوست دارم
چون عشقم اسمش آرین کیا است
و معنی آرین به نام عشق پسرانه است
مهیا
آرین یعنی پسری از نژاد آریایی
آرین
این یعنی از نژاد وقوم ایرانی
ارین
معنی ارین به معنای خوب بودن مهربان باهوش و شاهزاده ایرانی است ارین فقط اسم نیست بلکه موفقیت است
ارین
نژاد ایران
ارین
به نظر من ارین یعنی مرد نجیب وشریف اریایی
ارین
پرنده مهاجر
آرین
آرین به نام نسل آریایی ها
ASRA
ارین به معنی عشق هست و جون کسی که عاشقشم اسمش ارین ' باید بگم کسانی که اسمشون ارین هست بهترین ها هستن
مامان آرین
آرین اسم بسیارزیباییه اصیل ایرانی اسم پسرنازمم گرفتم آرین😍
آرتیا
آرين : پاکيزه،خالص،درخشان،اصيل
آیدا
آرین یعنی پاک . مهربان .
آرین
یک آریایی اصیل
مریم
آرین یعنی عشق .پسر من اسمش آرینه .خیلی هم مهربانه .منم عاشقشم .اسمشم خودم انتخاب کردم
آرین حسنخانی
به معنی نژاد اصیل آریایی یا ایرانی
نجیب زاده
سفید پوست آریانی


نام پسر بنده س
بهار
ارین نام قلعه ای در ارمنستان هم هست بنظرم یکی از زیباترین اسم های دنیاست اسم پسر منم ارین فوق العاده ماه و پراحساس
رضا سیستانی
پسری از نسل آریایی.
سوین
آرین به معنای عشق و زیبایی است وهمچنین یک آریایی
اصیل.
آرین
به دو دوستی که نوشته اند نام آرین اصل یونانی دارد. باید بگویم که گفته شما درست نیست. ایران سرزمین یا محل زندگی آریائیهاست و نام آرین به کسی می گویندکه نژاد ایرانی است . حتی هرودوت پدر دانش تاریخ که خود یونانی است در کتاب خوب به نام Historian نوشته که در زمان آنتیک و یا عهد باستان یونانیان ایرانیان را کفه می نامیدند که مفهوم غارتگر را می دهد ولی پیش خودشان و همسایه ها می دانستند که آنها (ایرانیها ) آریایی هستند. در اروپا هم نام آرین هست که از زبان ما به آنها رسیده.
نازیها با کمک زبان شناسی تئوری نژادپرستانه را ساختند و خود را آریایی نامیدند. مانند این است که یکی بگوید من زبان رومانیایی (فرانسه, ایتالیایی, اسپانیایی, پرتغالی, بلغاری, رومانی)صحبت می کنم پس من رومی هستم چیزی که نمی شود به سادگی پذیرفت. خود دانشمندان آلمانی می گویند که آلمانیها به هیچ عنوان آریایی نیستند من که در آلمان تحصیل کرده ام در کتابهای آلمانی خوانده ام که زبان شناسی دلیلی برای نشان دادن آریایی بودن نیست. آلمانی آریایی نیست و آریایی نژاد پرستی نیست بر خلاف آنچه آلمانی ها خود را می دانند. به غیر از گفته های آدلف هیتلر و طرفدارانش هیچگونه مدرکی وجود ندارد که آلمانیها آریایی هستند. ما ایرانیها سند هایی چون متن های اوستا نوشته های هرودت پدر دانش تاریخ سنگ نوشته های داریوش یکم نوشته ها در ریگ وداع و آرامگاه آریایی ها را داریم.
پس از انقلاب صنعتی در اروپا زبانشناسان تاریخ دانان و نژادپرستان رومانتیک سعی کردند اروپا را به آنتیک ربط دهند تا مردمان دیگر را به بردگی بگیرند و یا از بین ببرند. یکی از آنها یوزف آرتور دوگبینو نویسنده و فیلسوف فرانسوی است که چهار کتاب در باره نابرابری نژادها نوشته و بخشی از آن در باره آریایی هاست او به هیچ عنوان نتوانست ثابت کند که نژاد ها نابرابر هستند. آریایی ها را کسانی نامید که دارای چشم آبی موی بولوند و پوست سفید هستند در صورتی که آریایی شکل خاصی ندارد. مدت کوتاهی پس از اینکه او کتابهای خود را منتشر کرد گروه نژاد پرست کو کولوس کلان در آمریکا تشکیل شد. در آمریکا دهها گروه نژاد پرست هست . آنها تنها نژاد سفید پوست اروپایی را قبول دارند و اصولا نژاد پرستی یک مدل است که با موفقیت رابطه دارد. سفید پوست آمریکایی که در اصل ریشه اروپایی دارد خود را نژاد برتر می داند چون معتقد است همه چیزهای مهم جهان در صنعت و تکنولوژی را او ساخته و این کافی است که دیگران بدانند او نژاد برتر است .
Arian
از نظر من اینکه شخصی اسمی داره که یک معنی میده و اون حتما اون معنا رو در خودش جا داده و تبحر اون معنا رو داره کاملا اشتباست و این جز خرافه چیزی بیش نیست!
مامان آرین
آرین،آزاده ونجیب
یعنی عشق من😍
هادی آرین
ایرانی اصل،،،، از نسل آریایی
آرین
من واقعا این اسم رو دوست دارم ولی نه به خاطر اینکه اسم منه ولی هرچی سعی ببینم که اسمی زیباتر از آرین پیدا کنم متاسفانه پیدا نشد .
آرین به معنی سفید پوست آريايي است و به اینکه همچین اسمی دارم خداروشکر میکنم
عاطفه
من که عاشق این اسمم اسم پسرمم آرین گذاشتم یعنی پسر سفید پوست آریایی. نجیب زاده .
آرین
William Shakespeare می گوید:// یک نام چیست؟ هر آنچه را ما به نام گل رز Rosa می شناسیم , هر چه که نام آن باشد بوی خوش و دوست داشتنی خواهد داشت //. با درود به پدر و مادرانی که نام فرزندان خود را ایرانی می گذارند. من بر این باورم همانگونه که نام رود ها کوهها دریاچه و آبادی های آن ایرانی است که آشکار کننده هستی (چیستی) سرزمین ماست نام مردم آن نیز باید اینگونه باشد. آرین و نام دخترانه آن آرینه به نام ایران زمین گره می خورد چون ایران سرزمین آریایی هاست که به زبان آلمانی می شود Das Land der Arier و چنانکه در بالا نوشته ام آریایی نژاد پرستی نیست. آریایی یک تیره و تبار است که در ایران و شمال هند جای دارد ولی در اروپا یک ایدئولوژي ویرانگر بود که ناسیونال سوسیالیست ها بیش از شش میلیون آدم بیگناه که باور یا رنگ پوست دیگری داشتند کشتند و سوزانیدند و میلیونها تن دیگر با جنگهایی که برای کشور گشایی خود به راه انداخته بودنند نابود کردنند. من در دیدگاه های دیگر زیر نامهای [آریایی و نژاد] در این تارنمای اینتر نتی (واژه نامه آبادیس) نوشته ام که با نژاد پرستی ناسازگار هستم. ما ایرانیان هیچگاه نژاد پرست نبوده ایم و نخواهیم بود. همچنین هیچگونه پیوندی با آلمانی ها نداریم چون آنها هنوز هم خود را آریایی و برترین نژاد می دانند و دیگر مردم جهان برای آنها نژاد پست هستند. این اندیشه در نوشته های فرزانه هایPhilosophy اروپایی مانند دکارت Rene Descartes , هگل Hegel و نیچه Nietzsche هست. دکارت و هگل می نویسند دادیک مردمان یا همان Human right دادیک سفید پوستان است. هر سه می نویسند که نژاد آفریقایی تنبل کند هوش و چیزهای بد دیگری که من از نوشتن آنها خوداری می کنم. از دید گاه من همه آدمها یکی هستند و آنچه آنها نوشته اند پوچ و بیهوده است. Hermann Hirt برای اینکه اروپایی ها را به آنتیک و خاور پیوند دهد در نسک خود his book که در سال ۱۹۰۵ ترسایی به چاپ رسید داد خواهی می کند که ریشه هند و اروپایی ها از اسکاندیناوی به آلمان می آیند و از آنجا به سوی ایران و هند می روند. برای آن کوچکترین مدرکی نیست و دانشمندان آلمانی در نوشته های خود آنچه را که او نوشته رد می کنند. به این شکل که اگر آنها از آنجا آمده اند یک رد یا نشانه باستانی یا سنگ نوشته باید برای آن باشد که نیست. همچنین هیچگونه نوشته یا یاد واره ایی نیست که آریایی ها از ایران به شکل گروهی به اروپا کوچ کرده باشند. آریایی ها همواره در سرزمین خود مانده و از آن در برابر دشمنان پاسداری کرده اند. Heinrich Himmler که نازی و رهبر SS و یا Schutzstaffel بود سه دانشمند آلمانی را به هندوستان فرستاد تا رد پا یا نشانه ایی با خود بیاورند که پیوندی میان هندی ها و آلمانی هست همان چیزی که آنها با کمک دانش زبانشناسی آنرا هند و اروپایی می نامیدند ولی آنها پس از مدتی با دستانی تهی بر گشتند!

پا برگی: در نوشته بالا تنها از واژه های پارسی کاربری کرده ام و برای اینکار از واژه نامه آبادیس بهره برداری کرده ام!
ELAY
آرین یعنی مرد اصیل و قدرتمند آریایی ..... آرین ها محشرند .... آرین ها تک اند
پرویز
آرین در زبان کوردی به معنی به مانند آتش یا زیبا مثل آتش،آتشین
رضا
ارین یعنی عشق اسم پسر من ارین است واقعا مهربان و باهوش
آنیتا
معنی این اسم پسر ایرانی است
Helene
خوشحالم نژاد پسر خواهرم آریایی هست واز نژاد آدولف هیتلر هست
ارین
مرد آریایی - آریایی نژاد، از نسل آریایی
آرین
یعنی مرد سفید پوست ایرانی
داریوش
آرین یعنی تمام وجودم یعنی تمام هستیم یعنی پسرگل با احساس و باهوشم
سهیلا
اسم دخترم آلین هست ومیخوام اسم پسرم‌روبذارم آرین به نظرشمابهم میان این دوتا اسم
ارین
آرین اسم زیبا است در کل من این اسم رو دوست دارم و معمولا انگلیسی ها چون آخر اسمشان ین دارد این ریشه انگلیسی میباشد آرین به معنا شاهزاده آریایی و زیبا و همچنین میشود گفت که آرش.ارمان.ارام.اسمان . هم خانواده اسم آرین میباشد از این کارتان ممنونم عالی بود
ارتین
اسم برادرم ارین هست و ارین یعنی مرد اریایی
آرین
آرین یعنی آریایی
Ariyan Khodaei
آرین به معنی پادشاه آریایی و مرد اصیل آریایی هست اما ریشه اسم آرین انگلیسی هست
النا
مرد اریایی ،اریایی نژاد،از نسل اریایی

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• اسم آرین   • آرین به انگلیسی   • معنی اسم آرین چیست   • آرین به چه معناست   • آرین یعنی چه   • عکس اسم آرین   • معنی اسم آرین در فرهنگ لغت   • نرم افزار آرین   • معنی آرین   • مفهوم آرین   • تعریف آرین   • معرفی آرین   • آرین یعنی چی  

توضیحات دیگر

معنی آرین

کلمه : آرین
اشتباه تایپی : Hvdk
آوا : 'Ariyan
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس آرین : در گوگل

آیا معنی آرین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )