برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1433 100 1

کیوشو

کیوشو در دانشنامه ویکی پدیا

کیوشو
kyushu
کیوو.شوو (九州/ Kyūshū) سومین جزیرهٔ بزرگ کشور ژاپن و جنوبی ترین و غربی ترین جزیره از جزایر چهارگانه اصلی است.
کیوو.شوو را مکان اصلی زایش تمدن ژاپنی می دانند.
از نام های باستانی آن می توان به کیوکو، چینزی، تسوکوشی-شیما اشاره کرد.
منطقهٔ باستانی سایکادو شامل کیوو.شوو و جزایر اطراف آن می شود.
مساحت کیوو.شوو ۳۵۶۴۰ کیلومتر مربع است و جمعیت آن طبق آمار سال ۲۰۰۶ میلادی، ۱۳،۲۳۱،۹۹۵ میلیون نفر بود.
لشکرکشی کیوشو (به ژاپنی: 九州平定(きゅうしゅうへいてい) بخشی از لشکرکشی های تویوتومی هیده یوشی به هدف تسلط بر تمامی ژاپن بود. این لشکرکشی در پایان دوره سن گوکو رخ داد. پس از تسلط پیدا کردن بر بیشتر نواحی هونشو پس از حمله شیکوکو (۱۵۸۵) در سال در ۱۵۸۶ میلادی هیده یوشی توجه خود را مناطق جنوبی تر جزایر اصلی ژاپن، یعنی کیوشو معطوف کرد.
فهرست جنگ های ژاپن
سانادا مارو


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کیوشو در دانشنامه آزاد پارسی

کیوشو (Kyushu)
نمایی از شهر ناگازاکی، جنوبی ترین جزیرۀ اصلی ژاپن، با ۱۳,۴۲۴,۰۰۰ نفر جمعیت (۱۹۹۵). به همراه ۳۷۰ جزیرۀ کوچک، مساحت آن ۴۲,۱۵۰ کیلومتر مربع است. با تنگۀ بونگو از جزیرۀ شیکوکو، با تنگۀ کامون از جزیرۀ هونشو، با تنگۀ کره از کشور کره جدا می شود. با پل و تونل را ه آهن به هونشو متصل است؛ مرکزش ناگازاکی است و سایر شهر های مهم آن عبارت اند از فوکوئوکا، کوماموتو، کاگوشیما، و کتیاکیوشو. این جزیره کوهستانی و دارای آب وهوای نیمه مدارگانی است. کیوشو جزیره ای آتشفشانی است و آسوـ تاکه آتشفشان فعال آن (به ارتفاع ۱,۵۹۲ متر) دارای بزرگ ترین دهانۀ آتشفشانی جهان است. تولیدات آن عبارت اند از نیمه هادی ها، زغال سنگ، طلا، نقره، آهن، قلع، الوار و گردشگری. پرورش گاو و خوک نیز در این جا رایج است. برنج ، چای، پرتقال، تنباکو، و سیب زمینی شیرین فرآورده های کشاورزی آن به شمار می روند. دو تونل راه آهن و تونل جاده ای موجی، کیوشو را به شیمونوسکی، در هونشو، متصل می کند. بخش عمدۀ صنعت در بخش شمالی جزیره، پیرامون کیتاکیوشو، متمرکز شده است؛ این شهر مهم ترین تولیدکنندۀ نیمه هادی ها به شمار می رود.

کیوشو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کیوشو   • مفهوم کیوشو   • تعریف کیوشو   • معرفی کیوشو   • کیوشو چیست   • کیوشو یعنی چی   • کیوشو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کیوشو
کلمه : کیوشو
اشتباه تایپی : ;d,a,
عکس کیوشو : در گوگل

آیا معنی کیوشو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )