برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1424 100 1

کلارآباد

معنی کلارآباد در لغت نامه دهخدا

کلارآباد. [ ک َ ] (اِخ )دهی از دهستان لکای شهرستان شهسوار است که 400 تن سکنه و کارخانه ٔ چایسازی دارد. (از فرهنگ جغرافیای ایران ج 7). و رجوع به سفرنامه ٔ مازندران رابینو شود.

کلارآباد در دانشنامه ویکی پدیا

کلارآباد
کِلارآباد یکی از شهرهای استان مازندران در ایران است. مردم آن به زبان مازندرانی است و فارسی سخن می گویند.
جایگاه و بلندا
کلارآباد با جمعیت ثابت ۶،۲۶۷ نفر در شهرستان عباس آباد و بخش کلارآباد قرار دارد و یکی از مناطق قدیمی، زیبا و پرجاذبهٔ شمال کشور است که در غرب استان مازندران واقع شده است و دارای آب وهوای معتدل خزری است.
این شهر از شمال به دریای دریای خزر و از جنوب به دامنه های سرسبز رشته کوه های البرز متصل است که این مواهب طبیعی، زیبایی و جذابیت این شهر را دوچندان کرده است. این شهر دارای مبلمانِ شهریِ زیبا بوده که در ادوار مختلف به عنوان شهر زیبا و سلامت استان انتخاب گردیده است.
کلارآباد از محله های خوشامیان و کلارآباد بالا و کلارآباد پایین و چارز و جیسا و اسپی رود و لاروسر و کیاده تشکیل شده است. این شهر توریستی است و دارای دو شهرک توریستیِ خوشامیان و امیردشت می باشد. جمعیت عمدهٔ کلارآباد در دو بخش کلارآباد بالا و خوشامیان متمرکز شده است. جمعیت این شهر در فصول مختلف سال، به ویژه تابستان، متغیر است و گردشگران بسیاری را در خود جای می دهد.
عکس کلارآباد
کلار آباد، دهستانی است از توابع بخش عباس آباد شهرستان عباس آباد در استان مازندران ایران.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کلارآباد در دانشنامه آزاد پارسی

کَلارآباد
شهری در استان مازندران، شهرستان تنکابن، بخش سلمان شهر. در ۳۵کیلومتری شرق جنوبی تنکابن، در ساحل دریای خزر، سر راه ساحلی تنکابن به چالوس و نوشهر قرار دارد. پلنگ رود از کنار این شهر می گذرد. ارتفاع آن هم سطح دریاهای آزاد و جمعیت آن ۵,۴۵۷ نفر است (۱۳۸۵).

ارتباط محتوایی با کلارآباد

کلارآباد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کلارآباد   • مفهوم کلارآباد   • تعریف کلارآباد   • معرفی کلارآباد   • کلارآباد چیست   • کلارآباد یعنی چی   • کلارآباد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کلارآباد
کلمه : کلارآباد
اشتباه تایپی : ;ghvHfhn
عکس کلارآباد : در گوگل

آیا معنی کلارآباد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )