برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1425 100 1

کالیفرنیا

/kAliforniyA/

معنی کالیفرنیا به فارسی

کالیفرنیا
شبه جزیره باریک و کشیده واقع در جنوب غربی ژمریکای شمالی بین اقیانوس کبیر و خلیجی بنام کالیفرنیا که قسمتی از خاک کشور جمهوری متحده مکزیکو را تشکیل داده است . مساحت آن ۱۴۳ هزار کیلومتر مربع میباشد .
در شهر برکلی ( ایالات متحده آمریکای شمالی ) تاسیس ۱۸۶۸ م . که در آن زبانها و ادبیات شرقی (از جمله فارس) نیز تدریس میشود.
[California Nebula] [نجوم ] سحابی بزرگی در صورت فلکی برساوش که پهنای آن تقریباً سه درجه است

کالیفرنیا در دانشنامه اسلامی

بنیاد هجرت یک سازمان مذهبی، آموزشی و خیریه در جنوب کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکاست که به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی تاسیس شد.
بنیاد هجرت در سال ۲۰۰۰م تحت اشراف مرکز آموزش هجرت در جنوب کالیفرنیا به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی تاسیس شد و در حال حاضر چندین سازمان و مسجد را اداره می کند از جمله مسجد النبی(ص) در غرب کووینا در ایالت کالیفرنیا و مسجد دیگری با همین نام در آدلانتو در ایالت کالیفرنیا و نیز گورستانی که تحت اشراف سازمانی به نام "سازمان جوانان متحد اسلامی" است. گورستان آدلانتو نیازهای همه کالیفرنیای جنوبی و فراتر از آن را تامین می کند و این اولین و بزرگترین گورستان در ایالات متحده است که مطابق با قوانین اسلامی ساخته شده است.
ماموریت این بنیاد آموزش های اسلامی برای مسلمانان و غیر مسلمانان، ایجاد اتحاد بین همه مردم، پر کردن نیازهای مسلمانان و غیر مسلمانان در جنوب کالیفرنیا به منظور بهبود استاندارد زندگی شان و کمک در پیشرفت اقتصادی آنهاست.کالیفرنیا در دانشنامه ویکی پدیا

کالیفرنیا
کالیفرنیا (به انگلیسی: California) ایالتی در غرب آمریکا بر کرانهٔ اقیانوس آرام است. مرکز آن ساکرامنتو و شهرهای مهم آن لس آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سان فرانسیسکو هستند. همچنین این ایالت پرجمعیت ترین ایالت آمریکا است. کالیفرنیا پس از آلاسکا و تگزاس، سومین ایالت بزرگِ آمریکا از لحاظ وسعت است. لس آنجلس پرجمعیت ترین شهر کالیفرنیا و بزرگترین شهر آمریکا پس از شهر نیویورک است.
انگلیسی ۵۷٫۴٪
اسپانیایی ۲۸٫۵٪
چینی ۲٫۸٪
تاگالوگ ۲٫۲٪
ویتنامی ۱٫۴۳٪
زبان های بومی در سال 2007
نام این ایالت از زبان اسپانیولی و به خصوص از رمانی به نام Las sergas de Esplandián گرفته شده، و متعلق به شخصیتی از این داستان است به نام ملکه Califia که احتمالاً از واژهٔ عربی «خلیفه» گرفته شده.
کالیفرنیا پرجمعیت ترین ایالت ایالات متحده آمریکاست و نیز بزرگ ترین جمعیت ایرانی تبار خارج از خاورمیانه را در خود جای داده است. به طوری که چندین تن از اعضای شورای شهر بورلی هیلز ایرانی الاصل هستند.
عکس کالیفرنیا
کالیفرنیا نام ایالتی در آمریکا است اما در معانی زیر نیز کاربرد دارد:
باحا کالیفرنیا سور
خلیج کالیفرنیا
سیارک ۳۴۱ (۳۴۱ California)
سحابی کالیفرنیا
فراری کالیفرنیا
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
کالیفرنیا (انگلیسی: California) یک فیلم وسترن به کارگردانی دبلیو. اس. ون دایک است که در سال ۱۹۲۷ منتشر شد.
۷ مه ۱۹۲۷ (۱۹۲۷-05-۰۷)
کالیفرنیا (انگلیسی: California) فیلمی در ژانر وسترن به کارگردانی جان فارو است که در سال ۱۹۴۷ منتشر شد.
۱۴ ژانویه ۱۹۴۷ (۱۹۴۷-01-۱۴) (New York City)
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کالیفرنیا در دانشنامه آزاد پارسی

کالیفُرنیا (California)
تصویری از پارک ملی یوسمیت
ایالتی در غرب امریکا. در ۱۸۵۰ سی ویکمین ایالت امریکا شناخته شد. کالیفرنیا در جنوب با ایالت مکزیکی باخا کالیفرنیا، در شرق با ایالت های آریزونا و نوادا، در شمال با ایالت اورگون و در غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. این ایالت با ۳۳,۸۷۱,۶۰۰ نفر جمعیت، پرجمعیت ترین ایالت امریکا محسوب می شود؛ از این تعداد۶۹.۹ درصد سفیدپوست؛۲۵.۸ درصد هیسپانیک؛۹.۶ درصد اهل آسیا و جزایر اقیانوس آرام، که تعداد زیادی از آن ها ویتنامی اند؛۷.۴ درصد افریقایی ـ امریکایی؛ و۰.۸ درصد سرخ پوستان امریکا. مساحت کالیفرنیا ۴۱۱,۱۰۰ کیلومتر مربع و مرکز آن ساکرامنتو است. شهرهای مهم آن عبارت اند از لوس آنجلس، سان دیه گو، سان فرانسیسکو، سان خوزه و فِرزنو.

ارتباط محتوایی با کالیفرنیا

کالیفرنیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کالیفرنیا لس آنجلس   • کالیفرنیا کالج‌ها و دانشگاه‌ها   • کالیفرنیا مناطق دیدنی   • آب و هوای کالیفرنیا   • نقشه کالیفرنیا   • ساکرامنتو کالیفرنیا   • کالیفرنیا مقصدها   • استقلال کالیفرنیا   • معنی کالیفرنیا   • مفهوم کالیفرنیا   • تعریف کالیفرنیا   • معرفی کالیفرنیا   • کالیفرنیا چیست   • کالیفرنیا یعنی چی   • کالیفرنیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کالیفرنیا
کلمه : کالیفرنیا
اشتباه تایپی : ;hgdtvkdh
آوا : kAliforniyA
نقش : اسم خاص مکان
عکس کالیفرنیا : در گوگل

آیا معنی کالیفرنیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )