برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1451 100 1

کارلووی واری

کارلووی واری در دانشنامه ویکی پدیا

کارلووی واری
کارلووی واری (به چکی: Karlovy Vary، به آلمانی: Karlsbad، در زبان انگلیسی نیز با نام کارلزبد (Carlsbad) شناخته می شود) یک شهر کوچک گردشگری دارای چشمه های آب گرم، واقع در غرب بوهم در جمهوری چک است.
جمعیت این شهر بر پایه آمار سال ۲۰۰۸ برابر با ۵۳٬۷۰۸ نفر و مساحتش ۵۹٫۱۰ کیلومتر مربع است.
کارلووی واری مرکز استان کارلووی واری است و در شمال غربی جمهوری چک تقریباً در فاصله ۱۳۰ کیلومتری غرب پراگ در هم ریزگاه رودهای اوهر و تپلا جای دارد.
این شهر پس از بنیان گذاری توسط کارل چهارم امپراتور امپراتوری مقدس روم و پادشاه بوهم در سال ۱۳۷۰ به این نام شناخته شد. در سال ۱۸۱۹ کنگره کالسباد به ابتکار مترنیخ نخست وزیر اتریش و به منظور سرکوب مبارزات آزادی خواهی در شاهزاده نشین های کنفدراسیون آلمان در این شهر برگزار شد.
عکس کارلووی واری
جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری (به چکی: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) یک جشنواره فیلم است که هرساله در ماه ژوئیه در شهر کارلووی واری در شمال غربی جمهوری چک برگزار می شود. جشنواره کارلووی واری که از سال ۱۹۴۶ آغاز به کار کرده است مهمترین جشنواره اروپای مرکزی و شرقی به شمار می رود. این جشنواره دارای دو بخش رقابتی و غیررقابتی است و جایزه اصلی آن گوی بلورین نام دارد. هدف جشنواره کارلووی واری بر مبنای جایگاه ژئوپلیتیکال جمهوری چک در مرز اروپای شرقی و غربی بنا نهاده شده است. کارلووی واری سالیانه حدود ۲۰۰ فیلم جدید را از سراسر جهان در جمهوری چک به نمایش می گذارد.
جایزه بزرگ - کریستال گلوب برای بهترین فیلم ($۲۵٬۰۰۰)
جایزه ویژه هیئت داوران ($۱۵٬۰۰۰)
جایزه بهترین کارگردان
جایزه بهترین بازیگر مرد
جایزه بهترین بازیگر زن
نخستین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری در اوت ۱۹۴۶ به شکل غیر مسابقه ای برگزار شد. این جشنواره از سال ۱۹۴۸ به جشنواره ای رقابتی تبدیل شد و جایزه گوی بلورین نیز در همان سال به وجود آمد. این جشنواره از س ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کارلووی واری در دانشنامه آزاد پارسی

کارْلووی واری (Karlovy Vary)
نمایی از شهر (به آلمانی: کارلسْباد) شهر تفریحی و درمانی در جنگل بوهمی، در جمهوری چک. از قرن ۱۴م برای چشمه های آب گرمش شهرت داشته است. ۵۶,۳۰۰ نفر جمعیت دارد (۱۹۹۱).

ارتباط محتوایی با کارلووی واری

کارلووی واری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کارلووی واری   • مفهوم کارلووی واری   • تعریف کارلووی واری   • معرفی کارلووی واری   • کارلووی واری چیست   • کارلووی واری یعنی چی   • کارلووی واری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کارلووی واری
کلمه : کارلووی واری
اشتباه تایپی : ;hvg,,d ,hvd
عکس کارلووی واری : در گوگل

آیا معنی کارلووی واری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
شبکه مترجمین ایران