برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1397 100 1

پرسپترون

پرسپترون در دانشنامه ویکی پدیا

پرسپترون
پرسپترون یک الگوریتم یادگیری ماشین است که در دسته یادگیری با نظارت قرار می گیرد. الگوریتم پرسپترون یک الگوریتم دسته بندی دودویی (نوعی از دسته بندی که می تواند با توجه به بردار ورودی تصمیم بگیرد که این ورودی متعلق به یک کلاس هست یا خیر) است. این الگوریتم یک دسته بند خطی است، به این معنا که پیش بینی هایش را باتوجه به ترکیب خطی وزن دار ورودی الگوریتم انجام می دهد. هم چنین این الگوریتم به دلیل اینکه ورودی هایش را به صورت تک تک در زمان بررسی می کند، یک الگوریتم برخط می باشد. الگوریتم پرسپترون در سال ۱۹۵۷ در لابراتوار کرنل آرونوتیکال به وسیلهٔ فرانک روزنبلت ابداع شد. در واقع این الگوریتم جزء اولین شبکه های عصبی مصنوعی است که به کار گرفته شده است.
ماشین بردار پشتیبانی
رگرسیون لجستیک
الگوریتم پرسپترون در سال ۱۹۵۷ در لابراتوار کرنل آرونوتیکال توسط فرانک روزنبلت با سرمایه گذاری دفتر تحقیقات دریانوردی ایالات متحده ابداع شد. پرسپترون بیشتر به عنوان یک دستگاه مد نظر بوده است تا یک برنامه؛ و با این که اولین پیاده سازی آن به صورت یک نرم افزار برای آی بی ام ۷۰۴ بود؛ پس از آن به صورت سخت افزار اختصاصی "پرسپترون مارک ۱" پیاده سازی شد. این دستگاه برای تشخیص تصویر طراحی شده بود: مجموعه ای از ۴۰۰ حسگر نور، که به صورت تصادفی به "نورون" ها متصل شده اند. وزن ها در پتانسیومترها کدگذاری شده بودند، و بروزرسانی وزن ها در طول یادگیری با موتورهای الکتریکی صورت می گرفت.
پرسپترون یک نوع دسته بند دودودیی است که ورودی خود x {\displaystyle x}   (یک بردار متشکل اعداد حقیقی) را به مقدار خروجی f ( x ) {\displaystyle f(x)}   (یک اسکالر با مقادیر باینری) که به صورت زیر حساب می شود، متناظر می کند:
w {\displaystyle w}   یک بردار از وزن هایی با مقادیر حقیقی است و w ⋅ x = ∑ i = 1 m w i ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پرسپترون

پرسپترون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پرسپترون   • مفهوم پرسپترون   • تعریف پرسپترون   • معرفی پرسپترون   • پرسپترون چیست   • پرسپترون یعنی چی   • پرسپترون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پرسپترون
کلمه : پرسپترون
اشتباه تایپی : ~vs~jv,k
عکس پرسپترون : در گوگل

آیا معنی پرسپترون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )