برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1464 100 1

پایتون

پایتون در دانشنامه ویکی پدیا

پایتون
پوتون (به یونانی: Πύθων, Πύθωνος) اژدهای ساکن معبد دلفی در اسطوره های یونان است که اغلب در هنرهای سفالگری، مجسمه سازی و گلدان های نقاشی شده یونانی به شکل ماری غول پیکر تصویر می شود. او به واسطه گل و لای برجای مانده از طوفان عظیم دئوکالیون بر روی زمین به وجود آمده بود. او در غاری زندگی می نمود و محافظ وخش معبد دلفی در کوه های پارناسوس بود.
فهرست شخصیت ها، مکان ها و رویدادهای افسانه ای یونان باستان
آ ا ب پ ت ج چ خ د ر ز ژ سش ف ک گ ل م ن و ه ی
به فرمان هرا، به آزار لتو که آپولون و آرتمیس را باردار بود، پرداخت. هیچ کس جرأت نزدیک شدن به این هیولا را نداشت، به همین منظور مردم از آپولون درخواست کمک کردند. آپولون سپس از کوه المپوس با کمان نقره و تیرهای زرینش پایین آمد. او تنها با پرتاب یک تیر، اژدها را از پا درآورد. به یاد بود این پیروزی، آپولون بازی های پیتیایی را آغاز کرد، که هر چهار سال یکبار برگزار می شد.
وی که گاهی پیتون یا پایتون نیز خوانده می شود، غول – اژدهایی ماده بود و زادهٔ ایزدبانوی زمین گایا محسوب می شد. وی از جمله پرستار تایفون به شمار می رفت.
پایتون (به انگلیسی: Python) یک زبان همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خیدو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد. فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده اند و در مقابل کتابخانه هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.
بر خلاف برخی زبان های برنامه نویسی رایج دیگر که بلاک های کد در آکولاد تعریف می شوند (به ویژه زبان هایی که از گرامر زبان سی پیروی می کنند) در زبان پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک های کد استفاده می شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتد ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پایتون

پایتون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پایتون   • مفهوم پایتون   • تعریف پایتون   • معرفی پایتون   • پایتون چیست   • پایتون یعنی چی   • پایتون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پایتون
کلمه : پایتون
اشتباه تایپی : ~hdj,k
عکس پایتون : در گوگل

آیا معنی پایتون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )
شبکه مترجمین ایران