برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1424 100 1

پایتون (زبان برنامه نویسی)

پایتون (زبان برنامه نویسی) در دانشنامه ویکی پدیا

پایتون (زبان برنامه نویسی)
پایتون (به انگلیسی: Python) یک زبان همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خیدو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد. فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده اند و در مقابل کتابخانه هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.
بر خلاف برخی زبان های برنامه نویسی رایج دیگر که بلاک های کد در آکولاد تعریف می شوند (به ویژه زبان هایی که از گرامر زبان سی پیروی می کنند) در زبان پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک های کد استفاده می شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتدای سطرهای هر بلاک قرار می گیرند، و این تعداد در بلاک های کد درونی تر افزایش می یابد. بدین ترتیب بلاک های کد به صورت خودکار ظاهری مرتب دارند.
پایتون مدل های مختلف برنامه نویسی (از جمله شی گرا و برنامه نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می کند و برای مشخص کردن نوع متغیرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می کند.
این زبان از زبان های برنامه نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شیءگرا است که در ویژگی ها با زبان های تفسیری پرل، روبی، اسکیم، اسمال تاک و تی سی ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می کند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پایتون (زبان برنامه نویسی)

پایتون (زبان برنامه نویسی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پایتون (زبان برنامه نویسی)   • مفهوم پایتون (زبان برنامه نویسی)   • تعریف پایتون (زبان برنامه نویسی)   • معرفی پایتون (زبان برنامه نویسی)   • پایتون (زبان برنامه نویسی) چیست   • پایتون (زبان برنامه نویسی) یعنی چی   • پایتون (زبان برنامه نویسی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پایتون زبان برنامه نویسی
کلمه : پایتون (زبان برنامه نویسی)
اشتباه تایپی : ~hdj,k (cfhk fvkhli k,dsd)
عکس پایتون (زبان برنامه نویسی) : در گوگل

آیا معنی پایتون (زبان برنامه نویسی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران