برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1353 100 1

والهالا

والهالا در دانشنامه ویکی پدیا

والهالا
والهالا (Valhalla) در اساطیر اسکاندیناوی و همچنین در باور الانان یکی از مردمان ایرانی ساکن اروپا، سرایی باشکوه و عظیم واقع در آسگارد بود که تالار کشتگان به شمار می رفت و از آنِ اودین سرکردهٔ ایزدان بود. این تالار بزرگ پانصد و چهل در دارد. تیرهای به کار رفته در این تالار نیزه هستند و سرتاسر تالار از سپرهای بسیار پوشیده شده است. زره های سینه پوش فلزی نیز برای ساخت نیمکت های این تالار به کار رفته اند. یک گرگ از درب باختری تالار پاسداری می کند و شاهینی در بالای آن در پرواز است..
والکیری ها نیمی از کسانی که در میدان نبرد کشته می شوند را به این تالار می آورند، در حالی که نیمهٔ دیگر پذیرای ایزدبانوی فریا بودند. این پهلوانان که اینهریار نامیده می شوند، در این تالار خود را برای نبرد روز راگناروک آماده می کنند. در روز راگناروک از هر در این تالار هشتصد جنگجو شانه به شانه به بیرون می آیند و به سوی میدان نبرد می روند.
والهالا برگردان انگلیسی از واژه نوردیک وال هول یا Valhöll به معنی تالار کشتگان است.
والهالا (به انگلیسی: Walhalla) یک شهرک در استرالیا است که در ویکتوریا (استرالیا) واقع شده است.
182 کیلومتری (۱۱۳ مایلی) E ملبورن
49 کیلومتری (۳۰ مایلی) NE Moe
والهالا(به انگلیسی: Walhalla) شهری در ایالت کارولینای جنوبی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴٬۲۶۳ نفر بوده است.
فهرست شهرهای کارولینای جنوبی
خیزش والهالا (انگلیسی: Valhalla Rising) یک فیلم درام ماجراجویانه به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن محصول سال ۲۰۰۹ است. از بازیگران آن می توان به مدس میکلسن، گری لوئیس و یوان استوارت اشاره کرد.
Peter Peter
Peter Kyed
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

والهالا در دانشنامه آزاد پارسی

والْهالا (Valhalla)
والْهالا
در اساطیر اسکاندیناوی، تالار طلایی کاخ اُدین در آسگارد. اودین در این تالار ضیافتی برپا کرد که در آن ارواح نیمی از پهلوانان مقتول در جنگ (والر) شرکت داشتند؛ این ارواح از سوی والکیری ها، زنان ملازم او، انتخاب شده بودند؛ نیم دیگر نیز در مهمانی فریا، الهۀ عشق و جنگ، در سِسرومنیر شرکت داشتند. سقف تالار از سپر ساخته شده بود؛ تالار ۵۴۰ در داشت که از هر یک ۸۰۰ مرد جنگی شانه به شانه می توانستند داخل شوند. سحرگاهان برای جنگیدن از والهالا خارج می شدند، و شامگاهان به ضیافت شبانه شان باز می گشتند، و در آن جا والکیری ها با غذا، آب جو، و شراب عسل از آن ها پذیرایی می کردند. در باور مردمان، آن ها در راگناروک (نبرد نهایی خدایان و نیروهای اهریمن) اُدین را در جنگ برضد غولان یاری خواهند داد.

ارتباط محتوایی با والهالا

والهالا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی والهالا   • مفهوم والهالا   • تعریف والهالا   • معرفی والهالا   • والهالا چیست   • والهالا یعنی چی   • والهالا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی والهالا
کلمه : والهالا
اشتباه تایپی : ,hgihgh
عکس والهالا : در گوگل

آیا معنی والهالا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )