برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1553 100 1
شبکه مترجمین ایران

هنرهای تزئینی

هنرهای تزئینی در دانشنامه ویکی پدیا

هنرهای تزئینی
هنرهای تزئینی عبارتی جاافتاده برای شماری از هنرها و صنعت ها برای ساخت آثار زینتی یا کاربردی است که دامنهٔ وسیعی از مواد از جمله سرامیک، چوب، شیشه، فلز، منسوجات و غیره را شامل می شوند. این حوزه سرامیک ها (سفالینه ها، ظروف چینی، و غیره)، شیشه آلات، مبلمان، اثاث خانه، و طراحی داخلی (اما معمولاً نه معماری) را شامل می شود.
هنرهای تزئینی معمولاً در مقابل هنرهای زیبا، شامل نقاشی، عکاسی، و مجسمه های بزرگ که هیچ کاربردی به جز نگاه شدن ندارند، قرار داده می شود. برخی میان هنرهای تزئینی و هنرهای زیبا بر پایهٔ کاربرد، هدف تعیین شده، اهمیت، جایگاه منحصربه فرد اثر، یا تک هنرمندی بودنشان تمایز قائل می شوند. آثار هنرهای تزئینی، یا اثاث خانه، می توانند ثابت باشند (برای نمونه، کاغذدیواری)، یا متحرک باشند (مانند، آباژور). هنر کاربردی، هنر تزئینی را شامل می شود اما بعلاوه، طراحی گرافیک و دیگر رده ها همچون طراحی صنعتی (که ممکن است با هنرهای تزئینی تلاقی پیدا کند) را هم در بر می گیرد. به طور کلی عبارت هنرهای تزئینی چندان برای آثار معاصر که «طراحی» خوانده می شوند، به کار نمی رود. در تاریخ هنر، عبارت هنرهای فرعی اغلب برای هنرهای تزئینی استفاده می شده است.
مدرسه عالی ملی هنرهای تزئینی (به فرانسوی: École nationale supérieure des arts décoratifs) که معمولاً با عنوان مختصر انساد (به فرانسوی: ÉnsAD) از آن یاد می شود، یک مرکز تحقیقات دولتی و آموزش عالی در شهر پاریس است.
مدرسه عالی هنرهای تزئینی (به فرانسوی: École nationale supérieure des arts décoratifs) که معمولاً با عنوان مختصر انساد (به فرانسوی: ÉnsAD) از آن یاد می شود، یک مرکز تحقیقات دولتی و آموزش عالی در شهر پاریس است.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

هنرهای تزئینی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هنرهای تزئینی   • مفهوم هنرهای تزئینی   • تعریف هنرهای تزئینی   • معرفی هنرهای تزئینی   • هنرهای تزئینی چیست   • هنرهای تزئینی یعنی چی   • هنرهای تزئینی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هنرهای تزئینی

کلمه : هنرهای تزئینی
اشتباه تایپی : ikvihd jcmdkd
عکس هنرهای تزئینی : در گوگل

آیا معنی هنرهای تزئینی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )