برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1443 100 1

نشان ملی پورتوریکو

نشان ملی پورتوریکو در دانشنامه ویکی پدیا

نشان ملی پورتوریکو
نشان ملی پورتوریکو برای نخستین بار توسط پادشاهی اسپانیا در سال ۱۵۱۱ به این جزیره اهدا شد و قدیمی ترین نمادی است که هنوز در قارهٔ آمریکا استفاده می شود. تسلط اسپانیایی ها بر جزیرهٔ پورتوریکو پس از پایان جنگ آمریکا و اسپانیا در سال ۱۸۹۹، اتمام یافت و در پیمان نامه ای آمریکا صاحب آن گردید. قانونی در سال ۱۹۰۵ فرمان استفادهٔ مجدد از نشان ملی در عصر استعمار اسپانیا را صادر کرد و پس از تلاش هایی جهت بازسازی علامت مذکور، از سال ۱۹۷۶ میلادی نشان ملی پورتوریکو مجدداً استفاده شد.
رنگ سبز در پس زمینهٔ سپر نشان دهندهٔ پوشش گیاهی جزیره است. برهٔ خدا و پرچم صلیبی در سپر نیز نشانه های سنتی یحیی، حامی جزیره، هستند. کتاب دارای هفت مُهر که زیر پای بره است، نشانهٔ نمادین کتاب مکاشفه یوحنا، اثر یوحنای دیلمی، از حواریون عیسی، است.
نوار حاشیهٔ سپر دارای شانزده نشان دودمانی با ریشه های اروپایی است: نماد پادشاهی کاستیل و پادشاهی لئون، پرچمی با نشان تاج و تخت کاستیل و لئون و صلیب اورشلیم (نشانی از پادشاهی اورشلیم که وارث آن پادشاهی سیسیل و پس از آن پادشاهی اسپانیا بوده اند) در این شانزده تصویر تکرار شده اند.
در دو سوی نشان حروف F و Y به نشان فرمانروایان کاتولیک اسپانیا، فردیناند آراگون و ایزابلای کاستیل، درج شده اند که یادآور پرچمی هستند که نخستین بار کلمب در زمان کشف جزیره به همراه داشت. در کنار حرف y تصویر یوغ (yugo) و در کنار f تصویر تیر (flechas) نمایان هستند.
شغاری به زبان لاتین با عبارت "JOANNES EST NOMEN EJUS" (نقل قولی از ولگاته در انجیل لوقا ۱:۶۳), در زیر نشان وجود دارد که معنای آن «نام او جان است» می شود. این عبارت در اشاره به یحیی که در فرهنگ آن ها سنت خوآن د باپتیست یا سن خوآن بائتیستا نامیده می شود.
نشان اصلی نشانهٔ تسخیر و تسلط امپراتوری اسپانیا، نفوذ قدرتمندانهٔ کلیسای کاتولیک رومی در منطقه و یکپارچگی پورتوریکو به عنوان مستعمره ای از اسپانیا است. انواع مختلفی از نشان ملی مذکور در طول تاریخ پورتوریکو وجود داشته. نسخهٔ کنونی را حکومت مشترک المنافع پورتوریکو در تاریخ ۳ ژوئن ۱۹۷۶ به تصویب رساند.
در این نشان علائم مختلفی نهفته است. به طور مثال:
همه ایالت ها و قلمروهای ایالات متحده آمریکا یک مهر و موم ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نشان ملی پورتوریکو

نشان ملی پورتوریکو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نشان ملی پورتوریکو   • مفهوم نشان ملی پورتوریکو   • تعریف نشان ملی پورتوریکو   • معرفی نشان ملی پورتوریکو   • نشان ملی پورتوریکو چیست   • نشان ملی پورتوریکو یعنی چی   • نشان ملی پورتوریکو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نشان ملی پورتوریکو
کلمه : نشان ملی پورتوریکو
اشتباه تایپی : kahk lgd ~,vj,vd;,
عکس نشان ملی پورتوریکو : در گوگل

آیا معنی نشان ملی پورتوریکو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
شبکه مترجمین ایران