برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1670 100 1
شبکه مترجمین ایران

مهاجرت انسان

مهاجرت انسان در دانشنامه ویکی پدیا

مهاجرت انسان
مهاجرت انسان به جابجایی فیزیکی انسان از یک منطقه به منطقه دیگر، گاهی اوقات در مسافت های طولانی یا در گروه های بزرگ گفته می شود. جابجایی مردم در دوران مدرن، تحت هر دو شکل مهاجرت داوطلبانه (در منطقه یا کشور خود یا فراتر از آن) و مهاجرت اجباری (که شامل تجارت برده، قاچاق انسان و پاکسازی قومی) می شود ادامه دارد.
فشار مهاجرت انسان، چه به صورت آشکار از طریق فتوحات و چه توسط نفوذ آهسته فرهنگی و اسکان مجدد، (مانند سقوط امپراتوری روم) تأثیر بزرگ تاریخی خودش را داشته است. مانند شهرک های ماقبل تاریخ و پس از آن در استرالیا و آمریکا، تحت عنوان استعمار مهاجرت انسان دنیا را متحول کرده است. ژنتیک جمعیت با مطالعه جوامع مدرن ساکن اطلاعات زیادی در مورد الگوهای تاریخی مهاجرت فراهم کرده است.
عکس مهاجرت انسان
برای مهاجرت انسان نظریه های متفاوتی وجود دارد.
برخی بر این باور اند که انسان های مهاجر از شبه جزیرهٔ سینا وارد آسیا شده اند.
کسی به درستی نمی داند که نخستین انسان هوموساپینس (یا انسان هوشمند)، که نیای انسان کنونی است، در چه زمان پا به عرصهٔ هستی نهاده است.
اما کُهن ترین (فسیل)های هوموساپینس، که در کشور اتیوپی یافت شده اند و اومو یک و اومو دو نام دارند، نزدیک به ۱۹۵ هزار سال برآورد شده است. دانشمندان برآورد می کنند که انسان امروزی، نزدیک به ۶۰ هزار سال پیش، از موطن نخستین خود در آفریقا بیرون آمده است. در این زمان گسترش صحرای آفریقا برای مدتی وا می ایستد و آب و هوای مرطوب تری، دست کم در بخش هایی از صحرای آفریقا به وجود می آید که پس از این فعل و انفعال، انسان برای مهاجرت از آن بهره می گیرد. انسان ها به دنبال خوراک و شکار، کم کم از خاور آفریقا، به سوی شمال حرکت کردند و پا به خاور میانه نهادند.
دو نظریه دربارهٔ مسیر مهاجرت انسان به خاورمیانه هست.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مهاجرت انسان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مهاجرت انسان   • مفهوم مهاجرت انسان   • تعریف مهاجرت انسان   • معرفی مهاجرت انسان   • مهاجرت انسان چیست   • مهاجرت انسان یعنی چی   • مهاجرت انسان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهاجرت انسان

کلمه : مهاجرت انسان
اشتباه تایپی : lih[vj hkshk
عکس مهاجرت انسان : در گوگل

آیا معنی مهاجرت انسان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )