مانیتور

/mAnitor/

مترادف مانیتور: صفحه نمایش کامپیوتر، مونیتور، تصویرنما رایانه، تلویزیون و ، صفحه تصویر

برابر پارسی: نمایشگر، پایش، نمارویه
شبکه مترجمین ایران

فرهنگ فارسی

دستگاه نمایشگر

دانشنامه عمومی

مانیتور (به انگلیسی: Monitor) ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
نمایشگر
مانیتور آتش
مانیتور (کشتی)
یواس اس مانیتور
مانیتور استودیو
کریستین ساینس مانیتور

مانیتور (ابهام زدایی). مانیتور (به انگلیسی: Monitor) نمایشگر رایانه است، و نیز ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
مانیتور آتش
مانیتور (کشتی)
یواس اس مانیتور
مانیتور استودیو
کریستین ساینس مانیتور

مانیتور (فیلم). «مانیتور» (انگلیسی: The Monitor (film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به نومی راپاس اشاره کرد.
آنا که از رفتارهای شوهرش خسته شده است ، به همراه پسر ۸ ساله اش از خانه فرار می کند و در یک آپارتمان مخفی می شود. او وحشت و هراس دارد از اینکه شوهرش آنها را پیدا کند. به همین دلیل برای اتاق پسرش یک مانیتور می گیرد که بتواند همیشه اتاق او را چک کند. اما زمانی که شب می شود صداهای ترسناک ، وحشتناک و عجیب و غریبی از مانیتور می آید و…

مانیتور (کشتی). مانیتور گونه ای از شناورهای نسبتاً کوچک جنگی بودند که حد فاصل مقاومت زرهی آیرونکلادها و قایق های جنگی سریع بودند و توپ های جنگی بزرگی را با خود حمل می کردند. این شناورها غالباً در سواحل و آب های کم عمق مورد استفاده قرار می گرفتند. این گونه از شناورها، از دهه ۱۸۶۰ (میلادی) تا پایان جنگ جهانی دوم، مورد استفاده برخی کشورها قرار گرفت. آخرین بکارگیرندهٔ آنها نیز نیروی دریایی آمریکا بود که در جنگ ویتنام از آنها استفاده نمود.
Wikipedia contributors, 'Monitor (warship)', Wikipedia, The Free Encyclopedia, 28 September 2014, 05:33 UTC,
نخستین مانیتور را جان اریکسون در سال ۱۸۶۱ (میلادی) اختراع کرد و آن را یواس اس مانیتور نام گذاشت. این شناور به منظور ایجاد اختلال در تردد کشتی های پشتیبانی ایالات مؤتلفه آمریکا با صرف کمترین هزینه، طراحی ساخته شد. اریکسون، چند سال بعد به کشور خود بازگشت و نخستین مانیتور اروپا را در سوئد ساخت.

مانیتور (کمیک). مانیتور (به انگلیسی: Monitor) یک شخصیت خیالی در کتاب های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی سی کامیکس است. شخصیت مانیتور توسط نویسنده مارو وولفمن و طراح جرج پرز خلق شده است که برای اولین بار در شمارهٔ ۲۱ از دومین نسخه مجموعه تایتان های نوجوان جدید (ژوئیه ۱۹۸۲) حضور پیدا کرد. او یکی از شخصیت های اصلی مجموعه کمیک بحران در زمین های بی نهایت به شمار می رود.
قدرت های کیهانی نامحدود
در آن واحد در تمام مکان ها حضور دارد
دورنوردی
پرواز
طول عمر
ده ها میلیارد سال پیش، فرضیه چندجهانی به دلیل مداخله در راز خلقت جهان توسط کرونا، دانشمندی از سیارهٔ مالتوس که در جستجوی منشأ پیدایش خلقت بود زاده شد. در نتیجه اقدامات او، تعداد نامحدودی جهان های موازی، پهلو به پهلو در هستی به وجود آمدند. این جهان ها تنها با تفاضل ارتعاشی از یکدیگر جدا بودند و هیچ کدام از آن ها به قدرتمندی تک جهانی نبودند که پیش از آن ها وجود داشت. مانیتور بر روی ماه سیارهٔ «OA» در مرکز جهان زاده شد. او از قلب ماه، ناشناخته و به دور از همه سر برآورد. او اوایل زندگی خود را صرف مراقبه نمود، تا با استفاده از قدرت های فراوان درون خود به جهان های اطراف دستیابی پیدا کند و از تمامی اسرار آن ها باخبر شود.
به طور همزمان، به عنوان پاسخی برای تعادل برخی نیازهای کیهانی، مخلوقی دیگر نیز از ماه جهان پادماده سر برافراشت که تبدیل به شخصیت آنتی-مانیتور گردید. اما آنتی-مانیتور به دنبال محتوایی همچون جمعیت سیاره یا در جستجوی دانش نبود. در عوض او به دنبال تخلیه قدرت جهان پادماده بود. او دسترسی های خود را گسترش داد تا قدرت های خود را افزایش دهد و کنترل سیاره را بدست گیرد. پس از گذشت سال ها از این واقعه، نیروهای آنتی-مانیتور وسعت پیدا کرد و در سراسر جهان پادماده گسترش یافت. در حالی که آنتی-مانیتور مشغول فتح جهان مانیتور بود، او نظاره گرش بود و زمانی که آنتی-مانیتور حضور او را احساس کرد، نبردی میان این دو ابر مخلوق در سراسر حصار ارتعاشی شکل گرفت که دنیاها را از یکدیگر جدا می نمود. از این جهت که هر دو در زمینه قدرت برابر بودند، هیچکدام قادر به برنده شدن در این جنگ کیهانی نبود و نبرد آن ها برای یک میلیون سال ادامه داشت تا اینکه شلیک گلوله به طور همزمان از هر دو جناح باعث بی هوشی و ثابت ماندن دو مبارز شد. وضعیتی که آن ها نزدیک به مدت ۹ میلیارد سال در آن باقی ماندند.
میلیاردها سال پس از اتمام این نبرد بزرگ، بر روی زمینی واقع در چندجهانی، یک دانشمند جوان و با استعداد شروع به تحقیق دربارهٔ پیدایش خلقت جهان کرد. این دانشمند اقدام به سفری خطرناک به جهان پادماده نمود و دخالت او در این قضیه نه تنها به نابودی دنیای خود انجامید، بلکه سبب بیداری و آزادی آنتی-مانیتور گردید که تا آن لحظه بی حرکت مانده بود. در طرف دیگر مانیتور نیز به سبب این رویداد از خوابی عمیق بیدار شد و حضور شیطانی دشمن خود را احساس کرد که هم اکنون برای رسیدن به ماده مثبت جهان آزاد شده بود و بر روی قدرت های مخرب خود کار می کرد. مانیتور همچنین وجود دانشمند جوان را که مسئول آزادی آنتی-مانیتور احساس می کرد. او پس از نابودی جهانش جان سالم به در برده بود. این دانشمند قادر به ردیابی محل استقرار آنتی-مانیتور و فعالیت های او بود. قدرت های او به سرعت در حال گسترش در سرتاسر فرضیه چندجهانی بود و جهان پادماده با گسترش خود در حال بلعیدن میلیون ها سیاره دیگر بود. دانشمند جوان به دلیل سرنوشت خود برای تماشای نابودی جهان و بی ارادگی اش، نام «پورایا» را برای خود برگزید.
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

دانشنامه آزاد فارسی

رجوع شود به:صفحه نمایش

پیشنهاد کاربران

نمایشگر، آگاه نما
بلندگو استودیو
مانیتور گونه ای از شناورهای کوچک جنگی بود که بدنه آن به وسیله ورق های فولادی یا گل نرده برای بالا بردن توانایی حفاظت کشتی در مقابل توپ های جنگی، پوشیده شده بود. مانیتور به توپ های بزرگ جنگی مجهز بود. نخستین مانیتور را جان اریکسون “John Ericsson” در سال ۱۸۶۱ میلادی اختراع کرد و برای آن نام “USS Monitor” ( بخوانید یو، اس، اس مانیتور ) را انتخاب کرد
نماوا، نمایشگر
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما