برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1415 100 1

قورباغه درختی

قورباغه درختی در دانشنامه ویکی پدیا

قورباغه درختی
قورباغه درختی می تواند به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
قورباغه های درختی حقیقی یک خانواده از قورباغه ها
قورباغه های درختی
قورباغه پاسیفیک کورس (نام علمی: Pseudacris regilla) نام یک گونه از تیره قورباغه های درختی حقیقی است. اين قورباغه در رنگ های مختلف اعم از سبز، قهوه ای مايل به زرد، قرمز، قهوه ای ديده می شود. بعلاوه، اين جانوران رنگ پوستشان را با توجه به رنگ محيط می توانند تغيير دهند. اين تغيير رنگ در چند دقيقه اتفاق می افتد.
قورباغه درختی اروپایی قورباغه درختی کوچکی است که در اروپا، آسیا و بخش هایی از آفریقا یافت شده است. بر اساس داده های مولکولی، پیش تر ابن قورباغه را زیرگونه ای از H. arborea به حساب می اوردند اما اکنون به عنوان یک گونه مجزا شناخته می شود.
قورباغه درختی استرالیایی (نام علمی: Litoria) نام یک سرده از تیره قورباغه های درختی حقیقی است.
Hyla italica Nascetii, Lanza & Bullini, 1995
قورباغه درختی ایتالیایی یک قورباغه است متعلق به خانواده قورباغه های درختی.
این گونه از قورباغه در ایتالیا، اسلوونی، سوئیس، و احتمالاً سان مارینو یافت می شود. زیستگاه طبیعی آن عبارت است از جنگل های معتدل، رودخانه های دائمی یا موقت، مرداب های آب شیرین، زمین های کشاورزی، و مناطق شهری. این جانور با خطر از دست دادن زیستگاه روبه رو است.
قو ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قورباغه درختی در دانشنامه آزاد پارسی

قورباغۀ درختی (tree-frog)
حدود ۶۰۰ گونه از دوزیستانِ خانوادۀ قورباغه های درختی، از راستۀ دوزیستان بی دم. پراکنش وسیعی، به خصوص در ایالات متحدۀ امریکا دارند. قورباغۀ درختی معمولی Hyla arborea حدود۲.۵ سانتی متر طول دارد. در پشت به رنگ سبز برگی روشن، و در زیر بدن به رنگ سفید است. تا حدودی قدرت تغییر رنگ دارد. نرها قادرند به کمک کیسۀ گلویی قابل ارتجاع با صدای بلند آواز بخوانند. انگشتان دارای کیسه های چسبناکی است که با آن ها به راحتی از درخت بالا می رود. در ایران، از این خانواده فقط گونۀ Hyla savignyi یافت می شود که در گیلان، مازندران، آذربایجان، کردستان، لرستان، خوزستان، و فارس دیده می شود.

قورباغه درختی در جدول کلمات

قورباغه درختی
وک, واروک

معنی قورباغه درختی به انگلیسی

hyla (اسم)
قورباغه درختی

قورباغه درختی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

فاطمه
وک
عطیه
داروک
مقدس
وکواروک
مقدس
هندو

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قورباغه درختی   • مفهوم قورباغه درختی   • تعریف قورباغه درختی   • معرفی قورباغه درختی   • قورباغه درختی چیست   • قورباغه درختی یعنی چی   • قورباغه درختی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قورباغه درختی
کلمه : قورباغه درختی
اشتباه تایپی : r,vfhyi nvojd
عکس قورباغه درختی : در گوگل

آیا معنی قورباغه درختی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )