برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1708 100 1
شبکه مترجمین ایران

قلعه کهرود

معنی قلعه کهرود در لغت نامه دهخدا

قلعه کهرود. [ ق َ ع َ ک َ ] (اِخ ) در لاریجان است. رابینو نویسد: منوچهر مرزبان لاریجان قلعه ٔ کهرود را که بعدها به کارو معروف شد چنان آباد کرده بود که در هر رشته ٔ صنفی و تجارت افرادی از هندوستان ، مصر و سوریه به آنجا آمده و اقامت گزیده بودند. (ترجمه ٔ مازندران و استرآباد رابینو ص 155).

معنی قلعه کهرود به فارسی

قلعه کهرود
در لاریجان است . رابینو نویسد : منوچهر مرزبان لاریجان قلعه کهرود را که بعدها به کارو معروف شد چنان آباد کرده بود که در هر رشته صنفی و تجارت افرادی از هندوستان مصر و سوریه بانجا آمده و اقامت گزیده بودند .

قلعه کهرود در دانشنامه ویکی پدیا

قلعه کهرود
قلعه کهرود یکی از قدیمی ترین قلعه های استان مازندران می باشد. این قلعه در روستای کهرود از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. میر ظهیرالدین مرعشی در کتاب تاریخ طبرستان می نویسد: این دژ پایتخت تابستانی بسیاری از پادشاهان مازندران و از نواحی آباد و پر جمعیت و مرکز تجارت و بازرگانی منطقه بشمار می آمد.رابینو می نویسد: منوچهر مرزبان لاریجان قلعه کهرود را که بعدها به کارو معروف شد چنان آباد کرده بود که در هر رشته صنفی و تجارت افرادی از هندوستان، مصر و سوریه به آنجا آمده و اقامت گزیده بودند.
در سال ۷۸۵ هجری قمری که حکومت رستمدار به دست سید فخرالدین مرعشی، پسر میر بزرگ، منقرض گردید این قلعه تحت حکومت سادات مرعشی قرار گرفت. قلعه کهرود تا دوران حکومت صفویان باقی بود و زمانی که صفویان حکومت های ملوک الطوایفی را برانداختند این قلعه را مانند سایر قلعه های طبرستان ویران کردند. امروزه تنها خرابه هایی از قلعه کهرود بر بالای کوه های منطقه باقی مانده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قلعه کهرود را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قلعه کهرود   • مفهوم قلعه کهرود   • تعریف قلعه کهرود   • معرفی قلعه کهرود   • قلعه کهرود چیست   • قلعه کهرود یعنی چی   • قلعه کهرود یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قلعه کهرود

کلمه : قلعه کهرود
اشتباه تایپی : rgui ;iv,n
عکس قلعه کهرود : در گوگل

آیا معنی قلعه کهرود مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )