برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1600 100 1
شبکه مترجمین ایران

فرهنگ معاصر

فرهنگ معاصر در دانشنامه ویکی پدیا

فرهنگ معاصر
فرهنگ معاصر (بنیان گذاری: ۱۳۶۰/ ۱۹۸۱م) (نام رسمی: مؤسّسهٔ فرهنگِ معاصر)، بنیادی برای نشر کتاب در ایران است که پویایی اصلی اش، کتاب های مرجع و لغتنامه هاست.
الف) تولید آثار مرجع جدید
ب) ویرایش، بازنگری و روزآمدکردن آثار منتشرشدهٔ گذشته.
در آغاز این مؤسسه در زمینهٔ چاپ کتاب های مرجع و عمومی فعالیت داشت، به تدریج از سال ۱۳۶۶ عمده فعالیت خود را به تهیه، تدوین و چاپ کتاب های مرجع اختصاص داده است. مؤسسهٔ فرهنگ معاصر، در آستانهٔ سی امین سال فعالیت انتشاراتیِ خود، علاوه بر ویرایش و روزآمدکردن فرهنگ نامه های عمومی موجود، ده ها عنوان فرهنگ دوزبانه، یک زبانه و تخصصی در زمینه های هنر، ادبیات، کتابداری، روان شناسی، گیاه شناسی، محیط زیست، بانکداری، کامپیوتر، شیمی، علوم زمین و... منتشر کرده است.
واحد پژوهش فرهنگ معاصر با هدف تهیه و تدوین آثار مرجع در سال ۱۳۶۴ تأسیس شد که از آغاز کار تا کنون پیوسته رو به گسترش بوده است. این واحد در حال حاضر دارای امکانات مطلوبی در حوزهٔ تولید کتاب های مرجع است. موضوع فعالیت این واحد را دو زمینهٔ اصلی تشکیل می دهد:
با گذشت نزدیک به سه دهه از تأسیس فرهنگ معاصر، این مؤسسه توانسته است آثار گوناگونی را به ویژه در زمینهٔ فرهنگ های لغت و کتاب های مرجعِ دیگر در دسترس دانش پژوهان و دانشجویان و دانش آموزان قرار دهد. فرهنگ معاصر همچنین طرح های گسترده ای را در زمینهٔ تولید و نشر آثار مرجع در دست اجرا دارد که به تدریج منتشر خواهند شد.
عکس فرهنگ معاصر
فرهنگ معاصر فارسی یک فرهنگ لغت یک زبانهٔ فارسی به فارسی تألیف غلامحسین صدری افشار با همکاری نسرین حکمی و نسترن حکمی (خواهرانِ حَکَمی) است. این فرهنگ در سال ۱۳۷۷ برندهٔ جایزه کتاب سال شد.
برخی از ویژگی های این فرهنگ عبارت اند از:
حدود ۵۰٬۰۰۰ مدخل و ترکیب فارسی، تنظیم شده براساس شیوه های نوین فرهنگ نگاری
دارای واژه های رایج فارسی همراه با شاهد
دارای تلفظ واژه ها و نشانهٔ جمعِ اسم ها
دارای مقولهٔ دستوری واژه ها
دارای ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فرهنگ معاصر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرهنگ معاصر   • مفهوم فرهنگ معاصر   • تعریف فرهنگ معاصر   • معرفی فرهنگ معاصر   • فرهنگ معاصر چیست   • فرهنگ معاصر یعنی چی   • فرهنگ معاصر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرهنگ معاصر

کلمه : فرهنگ معاصر
اشتباه تایپی : tvik' luhwv
عکس فرهنگ معاصر : در گوگل

آیا معنی فرهنگ معاصر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )