برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1375 100 1

شهرستان کوهرنگ

شهرستان کوهرنگ در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان کوهرنگ
شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری است. مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است. شهرستان کوهرنگ به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی فراوان و چشمه های جوشان، یک شهرستان توریستی، سیاحتی، عشایری و ورزشی شمرده می شود که ماه اردیبهشت یکی از بهترین زمان ها جهت سفر به این منطقه می باشد.
بخش مرکزی
دهستان دشت زرین
دهستان شوراب تنگزی
دهستان میانکوه موگوئی
مرکزیت این شهرستان شهر چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده است، که بزرگترین جامعهٔ ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده است. طبیعت بکر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه های گردشگری بی نظیر سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می کنند. به طوری که در هر فصل جذابیت و گردشگر خاص خود را دارد. مثلاً در فصل بهار علاقه مندان به طبیعت از دشت لاله های واژگون کوهرنگ، فصل تابستان علاقه مندان به داروهای گیاهی، سیاحت و اسکی تابستانه در قلل مرتفع و پوشیده از برف زردکوه بختیاری، فصل پاییز علاقه مندان به کوچ و شیوه زیست بوم عشایر بختیاری است. در ضمن ۱۰ درصد از کل آبهای کشور از جمله سرچشمه دو رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، کارون در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سر چشمه می گیرند.
شهرها: چلگرد بازفت صمصامی
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان کوهرنگ در سال ۱۳۹۰ برابر با ۳۵٬۹۱۵ نفر (۷٬۷۱۱ خانوار) بوده است. جمعیت نقاط شهری در این شهرستان ۳٬۰۶۱ نفر (۵۹۶ خانوار) و جمعیت نقاط روستایی ۳۱٬۴۰۸ نفر (۶٬۸۰۰ خانوار) بوده است.
عکس شهرستان کوهرنگ
بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ یکی از بخش های شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری ایران است.
بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ
دهستان شوراب تنگزی
دهستان دشت زرین
دهستان میانکوه موگوئی
شهر: چلگرد
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در سال ۱۳۸۵ برابر با ۱۹۸۷۲ نفر بوده ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شهرستان کوهرنگ

شهرستان کوهرنگ در جدول کلمات

شهری در استان چهارمحال و بختیاری و مرکز شهرستان کوهرنگ با آب و هوای سرد و کوهستانی
لاتین

شهرستان کوهرنگ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان کوهرنگ   • مفهوم شهرستان کوهرنگ   • تعریف شهرستان کوهرنگ   • معرفی شهرستان کوهرنگ   • شهرستان کوهرنگ چیست   • شهرستان کوهرنگ یعنی چی   • شهرستان کوهرنگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان کوهرنگ
کلمه : شهرستان کوهرنگ
اشتباه تایپی : aivsjhk ;,ivk'
عکس شهرستان کوهرنگ : در گوگل

آیا معنی شهرستان کوهرنگ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )