برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1511 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهرستان رفسنجان

شهرستان رفسنجان در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان رفسنجان
شهرستان رَفسَنْجان از شهرستان های استان کرمان است. مرکز این شهرستان شهر رفسنجان است از مهم ترین روستاهاي رفسنجان ميتوان قاسم اباد،داوران ،كبوترخان،دره در،راویز ،اودرج،لاهيجان، حسین آباد و بهمن آباد کشکوئیه را نام برد. جمعیت شهرستان بنا بر سرشماری سال ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران، برابر ۲۹۵۱۷۵ نفر بوده است.
بخش مرکزی شهرستان رفسنجان
دهستان آزادگان
دهستان اسلامیه
دهستان خنامان
دهستان دره دران
دهستان رزم آوران
دهستان سرچشمه
دهستان قاسم آباد
دهستان کبوترخان
این شهرستان در شمال غرب کرمان قرار دارد و از لحاظ ارتباطی شهری در سر راه دو شهر کرمان و یزداست البته يزد نيز در سالهاي قبلقسمتي از استان كرمان بود كه طي تقسيمات كشوري در دهه هاي اخيرجدا شده است. بخش نوق از بخش های این شهرستان می باشد. دو بخش نوق به مرکزیت بهرمان و فردوس به مرکزیت صفائیه در جلگه ای بین دو رشته کوه قرار گرفته و دارای تقریباً ۱۰۰ کیلومتر طول است. این بخش ها به علت داشتن خاک مناسب، بهترین منطق كشور و از بهترين نقاط دنيا دربرداشت محصول پسته می باشد. پسته رفسنجان شهرت جهاني دارد.
شهرستان رفسنجان با وسعتی حدود ۷۶۷۸ کیلومتر مربع در شمال غرب استان کرمان واقع شده است. با بخش های مرکزی، نوق، کشکوئیه، فردوس و شهرهای رفسنجان، مس سرچشمه، کشکوئیه، بهرمان، می باشد که شهرستان انار در سال ۱۳۸۸ از این شهرستان منفک و مستقل گردیده است. از شمال به شهرستان بافق در استان یزد از جنوب به شهرستان های سیرجان و بردسیر از مغرب به انار، شهربابک و از خاور به کرمان و از شمال خاوری به شهرستان زرند محدود می شود. ارتفاع این شهرستان در مرکز شهر ۱۴۶۹ متر از سطح دریا است. ۴۵ درصد از جمعیت شهرستان در مناطق روستایی زندگی می کنند و مهم ترین فعالیت اقتصادی آن ها باغداری (کشت پسته) است.
در ۵۵ کیلومتری جنوب این شهرستان کارخانجات مس سرچشمه واقع شده است که بزرگ ترین معادن مس ایران در آن فرآوری می شود.
بخش مرکزی شهرستان رفسنجان یکی از بخش های شهرستان رفسنجان در استان کرمان ایران است.
بخش مرکزی ش ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرستان رفسنجان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان رفسنجان   • مفهوم شهرستان رفسنجان   • تعریف شهرستان رفسنجان   • معرفی شهرستان رفسنجان   • شهرستان رفسنجان چیست   • شهرستان رفسنجان یعنی چی   • شهرستان رفسنجان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان رفسنجان

کلمه : شهرستان رفسنجان
اشتباه تایپی : aivsjhk vtsk[hk
عکس شهرستان رفسنجان : در گوگل

آیا معنی شهرستان رفسنجان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )