برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1398 100 1

سیلیکون

سیلیکون در دانشنامه ویکی پدیا

سیلیکون
سیلیکون می تواند به موارد زیر اشاره کند:
سیلیکون (پلیمر)
عنصر سیلیسیم که به نام سیلیکن هم شناخته می شود و به صورت سیلیکون هم نوشته می شود
با سیلیکون یا سیلیکن (به انگلیسی: Silicon) که یکی از عناصر شیمیایی جدول تناوبی است اشتباه نشود.
سیلیکون (به انگلیسی: Silicone) که پلی سیلوکسان (به انگلیسی: polysiloxanes) نیز نامیده می شود، پلیمرهایی هستند که شامل هر ترکیب مصنوعی ساخته شده از واحدهای تکرار شونده سیلوکسان (به انگلیسی: siloxane) باشد، که زنجیره ای متناوب از اتم های سیلیکون و اتم های اکسیژن است که با کربن، هیدروژن و گاهی برخی عناصر دیگر ترکیب شده است.
این پلیمرها معمولا مقاوم به گرما بوده و به صورت مایع یا لاستیکی-مانند موجود می باشند که برای کاربردهایی از قبیل: درزگیر و آب بند، چسب، روانکار، لوازم پخت وپز و هم چنین عایق حرارتی و الکتریکی استفاده می شوند. انواع پرکاربرد آن شامل: روغن سیلیکون، گریس سیلیکون، لاستیک سیلیکون، رزین سیلیکون و درزبند سیلیکون می باشد.
فردریک کیپینگ کاشف سیلیکون است. زمانی که می خواست پلاستیک تولید کند، به جای استفاده از ترکیبان کربن، از زنجیره سیلیسیم استفاده کرد که به صورت اتفاقی خانواده سیلیکون ها را کشف کرد.
سیلیکون (انگلیسی: Silicon) نشریه ای علمی پیرامون شیمی است که توسط انتشارات اسپرینگر از سال ۲۰۰۹ تاکنون منتشر می شود. این نشریه بیشتر به موضوعات مرتبط با علوم و فناوری های مرتبط با سیلیسیوم می پردازد.
Journal homepage
1876-990X Online access
فناوری سیلیکون بر روی عایق(SOI) به استفاده از یک لایه سیلیکون-عایق بر روی سیلیکون به جای استفاده از لایه سیلیکون معمولی در تولید نیمه هادی ها، علی الخصوص در میکرو الکترونیک برای کاهش ظرف ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سیلیکون

معنی سیلیکون به انگلیسی

silicon (اسم)
سیلیس ، سیلیکون ، سیلیسیوم ، عنصر شش بنیانی

سیلیکون را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مبین
سیلیسیم یا سیلیکون (به انگلیسی: Silicon) با نماد Si عنصری شیمیایی از خانوادهٔ شبه فلزها است که در گروه چهارم و دورهٔ سوم جدول تناوبی عنصرها جای دارد.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سیلیکون   • مفهوم سیلیکون   • تعریف سیلیکون   • معرفی سیلیکون   • سیلیکون چیست   • سیلیکون یعنی چی   • سیلیکون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سیلیکون
کلمه : سیلیکون
اشتباه تایپی : sdgd;,k
عکس سیلیکون : در گوگل

آیا معنی سیلیکون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )