برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1385 100 1

رضا استادی مقدم

رضا استادی مقدم در دانشنامه اسلامی

رضا استادی مقدم
آیت الله رضا استادی مقدم، متولد ۱۳۱۶ در تهران مدرس دروس فقه و اصول در حوزه، مفسر قرآن و صاحب تالیفات عدیده است. از آثار ارزشمند او فهرست های نسخ خطی برخی از کتابخانه هاست. ایشان یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده دوره های سوم و چهارم مجلس خبرگان رهبری بوده است.
آیت الله رضا استادی مقدم (تهرانی ) در سال 1316 در تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. پدرش مرحوم حاج خداداد که در سال 1372 دار فانی را وداع گفت ، مردی متدین ، اهل خیر بود که همواره فرزند خود را در مسائل معنوی و مادی کمک می کرد. او در قبرستان وادی السلام قم در مقبره ای که خود تهیه کرده بود، مدفون است .
آیت الله استادی در سن هفت سالگی به دبستان رفت و در دوازده سالگی تحصیلات دوره ابتدایی را به پایان رساند پس از آن تا شانزده سالگی به کار و کسب مشغول بود. سپس برای فراگیری تحصیلات حوزوی به مسجد "امین الدوله" واقع در بازار و مدرسه علمیه "مروی" رفت و پس از 4 سال برای آموختن دروس دورهٔ "سطح و "خارج" عازم قم شد و در دروس دوره سطح شرکت می کرد. سپس حدود ده سال در دروس خارج فقه و اصول شرکت کرد و از محضر استادان برجسته روزگار خود بهره برد او دو بار به عتبات عالیات مشرف شده بود که نخستین بار آن در دوران کودکی و بار دوم در دوران تحصیل بود و چند ماه به طول انجامید که در طی این چند ماه در درس خارج برخی از استادان آن دیار نیز حاضر شد.
آیت الله استادی در طی این سال ها، شوق فراوان به گردآوری کتب و مطالعه آن ها داشت که این مسأله ، بعدها در شکل گیری روحیه پژوهشگری او تأثیر بسزایی داشت . همچنین در این سال ها در درس اخلاق استادان حوزه علمیه تهران و قم حاضر می شد.
آیت الله رضا استادی در سال های تحصیل خود، محضر استادان بسیاری را درک کرد. او در حدود چهار سال در تهران ، از محضر آقایان حاج شیخ عبدالکریم حق شناس امام جماعت مسجد امین الدوله ـ حاج شیخ احمد مجتهدی امام جماعت مسجد حاج ملا جعفر، مرحوم حاج شیخ هادی مقدس واعظ ، مرحوم حاج میرزا عبدالعلی تهرانی امام جماعت مسجد بزازهای تهران و... استفاده کرد.
در قم نیز در چند سالی که دروس دوره سطح را می خواند به درس آیت الله ستوده ، آیت الله میرزا حسین نوری ، آیت الله خزعلی ، آیت الله محمد شاه آبادی ، آیت الله ...

ارتباط محتوایی با رضا استادی مقدم

رضا استادی مقدم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی رضا استادی مقدم   • مفهوم رضا استادی مقدم   • تعریف رضا استادی مقدم   • معرفی رضا استادی مقدم   • رضا استادی مقدم چیست   • رضا استادی مقدم یعنی چی   • رضا استادی مقدم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی رضا استادی مقدم
کلمه : رضا استادی مقدم
اشتباه تایپی : vqh hsjhnd lrnl
عکس رضا استادی مقدم : در گوگل

آیا معنی رضا استادی مقدم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )