برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1380 100 1

دولورس دل ریو

دولورس دل ریو در دانشنامه ویکی پدیا

دولورس دل ریو
ماریا دلوس دولورس آسانسلو آنتونیا لوپز-نگرت (اسپانیایی: María de los Dolores Asúnsolo López-Negrete) با نام هنری دولورس دل ریو (اسپانیایی: Dolores del Río زاده ۳ اوت ۱۹۰۴ در دورانگو - درگذشتهٔ ۱۱ آوریل ۱۹۸۳ در کالیفرنیا) یک هنرپیشه اهل مکزیک بود که از او به عنوان اولین ستاره بزرگ زن در آمریکای لاتین یاد می شود.
جیمی مارتینز دل ریو (ا. ۱۹۲۱–ج. ۱۹۲۸)
سدریک گیبنز (ا. ۱۹۳۰–ج. ۱۹۴۰)
لوئیس رایلی (ا. ۱۹۵۹)
خانواده آسانسلو در طول انقلاب مکزیک (۱۹۱۰ تا ۱۹۲۱) تمامی دارایی هایش را از دست داد تا اینکه پدر خانواده تصمیم گرفت به ایالات متحده مهاجرت کند در حالی که همسر و فرزندش با قطار مهاجرت کردند آن ها سرانجام در سال ۱۹۱۲ در مکزیکو سیتی به یکدیگر پیوستند. بعد از مدتی آن ها موقعیت اجتماعی از دست رفته خود را به دست آوردند و تحت حمایت رئیس جمهور آن زمان فرانسیسکو مادرو قرار گرفتند.
دولورس تحصیلات خود را در دانشکده سنت جوزف که توسط راهبه های فرانسوی اداره می شد، آغاز کرد. از سال ۱۹۱۹ مادرش او را به کلاس های بالهٔ " مادام آنا پاولووا " بالارینای روسی می برد. دولورس بعد از مدتی با دیدن یکی از اجرای های مادام پاولووا به نام آرژانتین مادرش را متقاعد کرد که در کلاس های رقص " فلپ لوپز " شرکت کند.
در سال ۱۹۲۱ دولورس به دعوت گروهی از زنان مکزیکی برای رقص در یکی از جشن ها شرکت کرد و در همین جشن با " جیمی مارتینز دل ریو ویننت " آشنا شد. جیمی تحصیل کرده انگلستان بود و آن ها بعد از ۲ ماه آشنایی در تاریخ ۱۱ آوریل ۱۹۲۱ به طور رسمی ازدواج کردند که دولورس در این هنگام ۱۷ سال داشت در حالی که جیمی پسری ۳۴ ساله بود. آن ها دو ماه را برای ماه عسل در اروپا گذراندند که در این هنگام جیمی ارتباط نزدیکی با خانواده های اشرافی اروپایی برقرار کرد و دولورس نیز در اسپانیا و در یک جشن خیریه برای سربازان مجروح رقصید، که " آلفونس سیزدهم " پادشاه اسپانیا و همسرش ملکه " ویکتوریا یوجینی " شخصاً از او تقدیر کردند و ملکه تابلویی از خود را به او هدیه داد.
عکس دولورس دل ریو


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دولورس دل ریو

دولورس دل ریو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دولورس دل ریو   • مفهوم دولورس دل ریو   • تعریف دولورس دل ریو   • معرفی دولورس دل ریو   • دولورس دل ریو چیست   • دولورس دل ریو یعنی چی   • دولورس دل ریو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دولورس دل ریو
کلمه : دولورس دل ریو
اشتباه تایپی : n,g,vs ng vd,
عکس دولورس دل ریو : در گوگل

آیا معنی دولورس دل ریو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )