برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1372 100 1

دانشگاه کوئینز بلفاست

دانشگاه کوئینز بلفاست در دانشنامه ویکی پدیا

دانشگاه کوئینز بلفاست
دانشگاه کوئینز بلفاست (به انگلیسی: Queen's University Belfast) نام دانشگاهی دولتی است که در شهر بلفاست، ایرلند شمالی در کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی قرار دارد. این دانشگاه به دستور ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۴۹ میلادی به عنوان کالج کوئینز بلفاست شروع به کار کرد. اما سابقه اش به سال ۱۸۱۰ میلادی مؤسسه آکادمیک بلفاست بر می گردد.
دانشگاه کوئینز بلفاست یک عضو از گروه راسل، ۲۰ دانشگاه های پیشرو در پژوهش در بریتانیا، انجمن دانشگاه های مشترک المنافع، انجمن دانشگاه های اروپا و انجمن دانشگاه های ایرلند و بریتانیا است. این دانشگاه رشته های دانشگاهی در سطوح مختلف در دامنه وسیعی با بیش از ۳۰۰ موضوع ارائه می دهد.
دانشکده های پزشکی و علوم بهداشتی، علوم پایه و کشاورزی، هنر، حقوق و علوم اجتماعی و ادبیات دانشگاه را مراکز تحقیقاتی زیادی پشتیانی علمی می کنند. هر یک از دانشکده های دانشگاه مراکز تحقیقاتی خاص خود را داشته و در سطوح تحقیقاتی کارشناسی، کارشناسی ارشدی و دکترا فعالیت می کند.
در سال ۱۸۴۵ میلادی، دانشگاه کوئینز بلفاست به دستور ملکه ویکتوریا در ایرلند شمالی تأسیس شد. چهار سال بعد ساختمان اصلی دانشگاه به نام لانیون کامل شد و دانشگاه کارش را با سه دانشکده هنر، پزشکی و حقوق آغاز کرد. ساختمان قدیمی لانیون، مشهورترین اثر تاریخی دانشگاه است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را از گوشه و کنار جهان به خود جلب می کند. گالری ملکه از دیگر بخش های جالب دانشگاه است که مجموعه های هنری فوق العاده ای را در خود جای داده است.
عکس دانشگاه کوئینز بلفاست


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دانشگاه کوئینز بلفاست

دانشگاه کوئینز بلفاست را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشگاه کوئینز بلفاست   • مفهوم دانشگاه کوئینز بلفاست   • تعریف دانشگاه کوئینز بلفاست   • معرفی دانشگاه کوئینز بلفاست   • دانشگاه کوئینز بلفاست چیست   • دانشگاه کوئینز بلفاست یعنی چی   • دانشگاه کوئینز بلفاست یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشگاه کوئینز بلفاست
کلمه : دانشگاه کوئینز بلفاست
اشتباه تایپی : nhka'hi ;,mdkc fgthsj
عکس دانشگاه کوئینز بلفاست : در گوگل

آیا معنی دانشگاه کوئینز بلفاست مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )