برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1387 100 1

خطرناک (ترانه)

خطرناک (ترانه) در دانشنامه ویکی پدیا

خطرناک (ترانه)
«دنجروس» (به انگلیسی: Dangerous) نام ترانه ای از مایکل جکسون می باشد که در سال ۱۹۹۱ در هشتمین آلبوم استودیوییاش به نام خطرناک منتشر شد. ترانه نویسان و آهنگ سازان این ترانه، مایکل جکسون، بیل بوترل و تدی رایلی بودند. برنامه ریزی شده بود که ترانهٔ «دنجروس» به عنوان تک آهنگ منتشر شود اما به دلیل طرح اتهامات کودک آزاری علیه او در همان مدت، هیچ گاه به عنوان یک تک آهنگ منتشر نشد و نتوانست در جدول های جهانی وارد شود و به فروش برسد.
اولین نسخهٔ اجرای این ترانه در قسمت سوم تور جهانی دنجروس در سال ۱۹۹۳ و سپس در مراسم جوایز موسیقی آمریکا اجرا شد.
دومین نسخهٔ آن، در سال ۱۹۹۵ در مراسم اهدای جوایز موزیک ویدئوی ام تی وی اجرا شد و سپس در بین سال های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ در تور جهانی هیستوری اجرا شد.
سومین نسخه از اجرای این ترانه تنها ۲ بار اجرا شده است: «کنسرت خیریهٔ مایکل جکسون و دوستان در سئول» و «کنسرت خیریهٔ مایکل جکسون و دوستان در مونیخ»
چهارمین نسخه هم تنها دو بار اجرا شد: اولی در ویژه برنامهٔ پنچاهمین سالگرد مراسم آمریکن بند استند در سال ۲۰۰۲ و دومی در مراسم جشن رئیس جمهور آمریکا به نام بیل کلینتون در سال ۲۰۰۲.
پنجمین اجرا هم برنامه ریزی شده بود تا در «کنسرت ها دیس ایز ایت» اجرا شود، اما با درگذشت ناگهانی مایکل جکسون، لغو شد. در سال ۲۰۱۰ یک نسخهٔ صوتی از اجرای دیس ایز ایت در اینترنت لو رفت.
مایکل جکسون از زمان انتشار ترانهٔ «دنجروس»، ۵ نسخهٔ متفاوت از اجرای این ترانه ارائه داده است.
«زن خطرناک» تک آهنگی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا آریانا گراندی است که در ۱۱ مارس ۲۰۱۶ (۲۰۱۶-03-۱۱) منتشر شد. این تک آهنگ در آلبوم زن خطرناک قرار داشت.
این تک آهنگ در چارت های اسکاتلند، جزو ده ترانه اول قرار گرفت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با خطرناک (ترانه)

خطرناک (ترانه) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خطرناک (ترانه)   • مفهوم خطرناک (ترانه)   • تعریف خطرناک (ترانه)   • معرفی خطرناک (ترانه)   • خطرناک (ترانه) چیست   • خطرناک (ترانه) یعنی چی   • خطرناک (ترانه) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خطرناک ترانه
کلمه : خطرناک (ترانه)
اشتباه تایپی : oxvkh; (jvhki)
عکس خطرناک (ترانه) : در گوگل

آیا معنی خطرناک (ترانه) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )